سنگ تمام عراق برای ایران

پایگاه های آمریکا را نابود می کنیم

«کریم علیوی» از رهبران سازمان «بدر» و نماینده عراق درباره هر گونه تعرض نظامی به جمهوری اسلامی ایران، به آمریکا هشدار داد.

  1. شنبه ۳۰ شهریور ۹۸ ساعت ۱۲:۴۰ (۴ سال،۵ ماه قبل)
«بدر» عراق: در صورت حمله به ایران، پایگاه‌ها آمریکا در تیررس ما خواهد بود
به گزارش فرانگر

علیوی به پایگاه خبری «بغداد الیوم» گفت که «اگر آمریکا جنگی علیه ایران آغاز کند، عراق نیز در آن شرکت خواهد کرد». وی تصریح کرد که اگر دولت عراق بپذیرد یا نپذیرد، در داخل این کشور، با نیروهای آمریکایی جنگی آغاز خواهد شد.
این رهبر سازمان بدر بر این باور است که اگر آمریکا علیه ایران، جنگی آغاز کند، «مقرها و پایگاه های آمریکایی، از دست عراقی ها در امان نخواهد بود».
علیوی در پایان خاطر نشان کرد که «این بدان معنا نیست که دولت عراق، [با نیروهای آمریکایی] خواهد جنگید، بلکه ملت این کار را خواهند کرد و دولت عراق نیز نخواهد توانست مانع ملت شود».
پس از بمباران شرکت نفتی آرامکو عربستان سعودی توسط پهپادهای متعلق به ارتش یمن، آمریکایی ها برای سرپوش گذاشتن بر ناکارآمدی سلاح هایی که به ریاض فروخته اند، انگشت اتهام را به سمت ایران نشانه رفته اند.
مسئولان آمریکایی پس از این حملات موفق، مدعی شدند که پاسخ آنچه آن را حمله ایران به آرامکو می نامند، خواهند داد و گزینه نظامی را نیز مطرح کرده اند که البته رئیس جمهور این کشور، اعلام کرد که در فکر حمله به ایران نیست.
«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران جمعه (روز گذشته) در صفحه توئیتر خود، خطاب به «مایک پامپئو» همتای آمریکایی خود گفت که ایران «خواستار آغاز جنگ نیست، ولی همیشه از خود دفاع خواهد کرد».
ظریف تصریح کرد که ایران تمایلی ندارد که تا آخرین سرباز آمریکا، با این کشور بجنگد، بلکه «تیم ب» خواهان آن است که ایران تا آخرین سرباز آمریکا، بجنگند.
مقصود وی «بن سلمان» ولی عهد سعودی، «بن زاید» ولی عهد ابوظبی و «بنیامین نتایاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی است.
همرسانی نوشتار: