این مرد می خواهد بن سلمان را به تهران بیاورد + عکس

این تصویر از عادل عبدالمهدی در حالی که دستان محمد بن سلمان را گرفته در وب سایت الوطن الخلیجیه با عنوان «این مرد می خواهد بن سلمان را به تهران بیاورد» به سوژه کاربران شبکه های اجتماعی و خبری در کشورهای عراق و عربستان تبدیل شد.

  1. شنبه ۶ مهر ۹۸ ساعت ۱۲:۰۳ (۴ سال،۸ ماه قبل)
عادل عبدالمهدی و بن سلمان
به گزارش فرانگر

یکی از اعضای کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق نیز با اشاره به موفقیت آمیز بودن سفر عبدالمهدی به ریاض گفت که وی به تهران نیز سفر خواهد کرد.بدر الزیادی، عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق گفت: درحال حاضر منطقه ملتهب است و برخی طرف ها برای ایجاد جنگ و فتنه تلاش می کنند بنابراین ورود عراق به این مساله به منظور کاهش تنش و خاموش کردن آتش بحران امری مهم و ضروری است.

وی افزود: سفر عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق به عربستان موفقیت آمیز بود و بعد از آن به جمهوری اسلامی ایران نیز سفر خواهد کرد.

الزیادی با اشاره به اینکه عراق بازیگری فعال و اساسی در منطقه است، خاطرنشان کرد: کاهش تنش بهترین گزینه است زیرا وقوع جنگ به سود هیچ طرفی نخواهد بود و منطقه دیگر نمی تواند جنگ های بیشتری را متحمل شود. عراق به دنبال ثبات است و این سیاستی است که نخست وزیر عراق در سفرهای منطقه ای اش آن را به کار گرفت.

عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق اخیرا به عربستان سفر کرد و با ملک سلمان پادشاه این کشور و محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی دیدار و گفت وگو کرد.

نخست وزیر عراق پس از بازگشت از عربستان در بیانیه ای اعلام کرد: برای تبریک روز ملی عربستان در این کشور حضور یافتیم و با پادشاه و ولیعهد این کشور برای بررسی روابط رو به گسترش دو طرف و نیز شرایط منطقه ای و تلاش بری آرام کردن اوضاع و دور کردن خطر آغاز هرگونه درگیری یا جنگ و جبران خسارات تمامی این موارد دیدار و گفت وگو کردیم. دیدارها فشرده، گسترده، صریح و مستقیم بودند، پیشنهاداتی را برای ایجاد راه حل هایی جهت کمک به پیشرفت و توسعه روابط دو کشور به ویژه در زمینه نفت و معاملات تجاری و نیز آرام کردن شرایط منطقه و ممانعت از آغاز جنگ ارائه کردیم.

در دیدارهای فشرده مان با پادشاه و ولیعهد عربستان بازخوردهای بسیار مثبتی دریافت کردیم و ما به پیشروی به سوی بهبود اوضاع و ممانعت از بروز هرگونه درگیری و یا احتمال آغاز هرگونه درگیری یا جنگ در منطقه امیدوار هستیم، همه مخالف جنگ هستند و تنها آرامش را می خواهند.

او با اشاره به اینکه شرایط منطقه دشوار و پیچیده است، بر شکیبایی و تلاش برای دستیابی به کلیدها، درب ها و راه حل هایی قابل قبول برای همه طرف ها تاکید کرد.

خبرگزاری رسمی عربستان (واس) گزارش داد که دیدار عبدالمهدی و محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان بر حملات اخیر به تاسیسات نفتی آرامکو متمرکز بود.

شبکه المیادین پیش از سفر عبدالمهدی به ریاض به نقل از منابع آگاه اعلام کرده بود که این سفر به منظور ارائه ابتکار عملی برای میانجیگری میان تهران و ریاض است.

این منابع همچنین گفته اند که هدف عراق برگزاری نشستی میان مقامات ایران و عربستان در بغداد پایتخت این کشور است.