احمقانه ترین سنگ توالت ایران

50 میلیون تومان ناقابل + عکس

هنرمندان به دلیل رشته و تخصصی که در آن تحصیل می کنند کمی خود را متمایز از دیگر اقشار جامعه میدانند. ادعا می کنند روحیه لطیفی دارند و دغدغه ها و سرگرمی های آن ها اغلب برای دیگران کمی عجیب است.

  1. دوشنبه ۱۴ مرداد ۹۸ ساعت ۲۳:۵۴ (۴ سال،۸ ماه قبل)
رونمایی از «سنگ توالت ۵۰ میلیونی» به عنوان اثر هنری!
به گزارش فرانگر

چندسالی است که رونمایی از آثار هنرمندان در قالب ها نمایشگاهی رونق بیشتری به خود گرفته است. خانه هنرمندان به عنوان نهادی که زیر نظر شهرداری مشغول به کار است هر از گاهی اقدام به برگزاری گالری و نمایشگاه می کند؛ گالری هایی که مخاطبان و مشتریان آن ها عموم مردم هستند و آثار محتلفی را برای مردم به نمایش در می گذارند. اما موضوعی که همواره مورد توجه عموم قرار میگیرد، آثار گا ها عجیب و غریبی است که به نمایش در می آیند و قیمت گزافی هم دارند.

کاغذ مچاله یک میلیون

به طور مثال سل گذشته خبری درباره فروش یک کاغذی مچاله منتشرشد که دور از ذهن بود. این کاغذ مچاله که نام اثر هنری گرفته بود، به قیمت یک میلیون تومان به فروش گذاشته بودند. محصولی که حتی برای مخاطب خاص این نمایشگاه ها هم عجیب به نظر می رسد، چه برسد به مخاطب عام هنر.

حالا در یک گالری که این روز ها در خانه هنرمندان برپاست. یک سنگ توالت به فروش گذاشته شده است. سنگ توالتی به ظاهر معمولی که بر روی آن تصویری کوچک از یکی از شاهان قاجار هک شده است و قسمت عجیب تر ماجرا اینجاست که این سنگ توالت به قیمت ۵۰ میلیون تومان به فروش گذاشته شده است.

رونمایی از «سنگ توالت ۵۰ میلیونی» به عنوان اثر هنری!

رونمایی از «سنگ توالت ۵۰ میلیونی» به عنوان اثر هنری!

حال چند سوال اینجا ذهن مخاطب را درگیر می کند که آیا این سنگ توالت به صرف اینکه در خانه هنرمندان به نمایش گذاشته شده است، باید به عنوان یک اثر هنری پذیرفته شود یا یک کالای مصرفی؟!

اگر این یک کالای مصرفی است که همان را میتوان با قیمتی بین ۱۰۰ تا ۲۵۰ هزار تومان نیز تهیه کرد و اگر این یک اثر هنری است پس خلاقیتی که هنرمند در آن به کار برده است، دقیقا کجاست؟

رونمایی از «سنگ توالت ۵۰ میلیونی» به عنوان اثر هنری!

آیا آن سنگ توالت را باید در سالن پذیرایی گذاشت و یا در اتاق مطالعه؟ چقدر وجود یک سنگ توالت دکوراتیو ۵۰ میلیون تومانی می تواند برای ما یک اثر هنری تحسین برانگیز باشد؟
همرسانی نوشتار: