توالت با طلای 18 عیار واقعی در کاخ + عکس

کاخ بلنهایم نام اقامتگاه بزرگی در نزدیکی وودستاک واقع در آکسفورد شایر انگلیس است که افراد سرشناسی از جمله وینستون چرچیل از نخست وزیران این کشور در این کاخ به دنیا آمده اند.

  1. چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۰۹:۱۵ (۱ سال قبل)
توالت طلا
به گزارش فرانگر

به تازگی در این کاخ توالتی از طلای ۱۸ عیار نصب شده است که استفاده از آن برای عموم آزاد است و کسانی که برای بازدید به این کاخ می آیند می توانند از این توالت که مقابل اتاق چرچیل نصب شده است استفاده کنند، اما باید توجه داشت که برای حفظ امنیت مدت زمان محدودی برای کسانی که قصد استفاده از توالت را دارند در نظر گرفته شده است. این اثر از موریزو کاتلان هنرمند ایتالیایی است که نابرابری اقتصادی، الهام بخش این اثرش بوده است. گفتنی است در سال ۲۰۱۶ چنین توالتی در موزه کوگنهایم نیویورک نصب شد و تقریباً صدهزار بازدیدکننده حدود دو ساعت صف کشیدند تا از آن استفاده نمایند. نکته جالب توالت طلایی موزه گوگنهایم این است که آن اثر پیشنهادی برای دادن امانت به دونالد ترامپ و همسرش بود.

توالت طلا

ترامپ و همسرش پس از دیدن تابلو «چشم انداز برفی» اثر ونسان ون گوگ در کاخ گوگنهایم از مسئولان خواستند این تابلو را به آن ها امانت دهند، اما نانسی اسپکتور، از موزه داران گوگنهایم، در پاسخ به درخواست کاخ سفید در ایمیلی نوشته است: "متاسفم که به اطلاعتان می رسانم ما نمی توانیم چنین امانتی بدهیم، چون این نقاشی از مجموعه کلکسیون تانهاوزر موزه است که انتقال آن ممنوع است مگر در موارد خیلی خیلی نادر. " اسم این اثر "آمریکا" است و تعبیر شده که کنایه ای به ثروت اندوزی در ایالات متحده است.

توالت

لازم به ذکر است که سابقه دارد رئیس جمهور و بانوی اول آمریکا برای آراستن اتاق ها و تالار های کاخ سفید آثار هنری بزرگ را امانت بگیرند.

همرسانی نوشتار: