ادعای غیرمنتظره

226 موشک ایرانی به عربستان شلیک شد

«ترکی المالکی» سخنگوی ائتلاف سعودی-اماراتی امروز (دوشنبه) در یک نشست خبری درباره حملات موشکی و پهپادی یمنی ها به مواضع سعودی ها اظهار نظر کرد.

  1. دوشنبه ۳ تیر ۹۸ ساعت ۲۲:۵۰ (۴ سال،۸ ماه قبل)
شلیک ۲۲۶ موشک بالستیک به سمت عربستان
به گزارش فرانگر

وی در ابتدا به حمله اخیر یمنی ها به فرودگاه سعودی «ابها» اشاره کرد و مدعی شد که این حمله با موشک ایرانی ها صورت گرفته است نه «حوثی ها».

العربیه، المالکی در ادامه گفت که نیروهای یمنی تاکنون ۲۲۶ موشک بالستیک را به سمت عربستان شلیک کردند. وی به اینکه چه تعداد از این موشک های شلیک شده یمن به اهداف مورد نظر در خاک عربستان اصابت کرده است، اشاره ای نکرد.

سخنگوی ائتلاف متجاوز علیه یمن همچنین مدعی شد که جنگنده های این ائتلاف انبارهای تسلیحاتی و موشک های «سام ۶» و پهپادهای ارتش یمن و انصارالله در صنعاء را هدف قرار داده اند.

نیروهای ارتش یمن و انصارالله طی یک ماه اخیر بارها مواضع مهم و حساس عربستان سعودی مانند فرودگاه های «جازان» و «ابها» را هدف حملات موشکی و پهپادی خود قرار داده اند.

مقامات نظامی یمن تاکید کردند، اگر تجاوزات ائتلاف سعودی علیه یمن متوقف نشود، حملات پهپادی و موشکی آنها نیز ادامه خواهد یافت و قرار است در ابعاد گسترده تر ادامه یابد.

نیروهای یمنی در تازه ترین حملات پهپادی خود، دیشب بار دیگر دو فرودگاه مذکور را هدف قرار داده بودند. «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن یکشنبه شب در یک نشست خبری گفته بود که روز یکشنبه عملیات گسترده پهپادی علیه دو فرودگاه سعودی «جازان» و «ابها» صورت گرفت.

یمن از سال ۲۰۱۵ (فروردین ۹۴) و آغاز حملات ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان و امارات، وضع بحرانی و فاجعه آمیزی دارد؛ حملات بی امانی که در جریان آن ده ها هزار غیر نظامی کشته و صدها هزار تن دیگر از جمله کودکان زخمی و آواره شده اند.
همرسانی نوشتار: