موشک ایرانی در اجلاس مکه + عکس

مقام های سعودی در نشست مکه سلاح هایی را به نمایش گذاشته و ادعا کرده اند که این ها بقایای سلاح های ایرانی هستند که در اختیار انصارالله یمن گذاشته شده اند.

  1. پنجشنبه ۹ خرداد ۹۸ ساعت ۱۸:۱۳ (۴ سال،۹ ماه قبل)
شوی ضد ایرانی مقام‌های سعودی در اجلاس مکه
به گزارش فرانگر

پایگاه ایندیپندنت عربی اعلام کرد مقام های سعودی شماری از ادوات جنگی که ادعا شده ساخت ایران هستند و در اختیار نیروهای انصارالله قرار گرفته اند را در مسیر هیئت های شرکت کننده در نشست مکه قرار داده اند.

پایگاه ایندیپندنت عربی که از سوی افراد نزدیک به مقام های سعودی اداره می شود، به نقل از برخی منابع از به نمایش درآمدن آنچه لاشه موشک های ایرانی خوانده می شود و نیز پهپادها و سلاح هایی خبر داد که گروه انصارالله بوسیله آن به شهرها و سرزمین های عربستان سعودی حمله کرده است. طبق ادعای این پایگاه، از جمله ادوات نمایش داده شده به بازدیدکنندگان در نشست مکه، موشک ایرانی «برکان» است که به سوی مکه و فرودگاه ریاض شلیک شده بود.

سعودی ها همچنین در نمایش ضد ایرانی خود، پهپادهایی را به نمایش درآوردند که ادعا شده بوسیله آنها تأسیسات اقتصادی و زیربنایی عربستان هدف گرفته شده اند. اینها، علاوه بر مانیتور بزرگی است که برای نمایش برخی فیلم های کوتاه در این خصوص در آن محل قرار داده شده است.

ایندیپندنت عربی همچنین اعلام کرد این نمایشگاه در ورودی سالنی قرار دارد که پادشاهان، رؤسای کشورها، هیئت های اعزامی و همراهانشان از نیروهای دیپلماتیک، امنیتی و رسانه ای برای شرکت در نشست مکه از آنجا عبور می کنند. همچنین ترکی بن صالح المالکی، سخنگوی رسمی نظامی ائتلاف سعودی در کمتر از یک دقیقه، محتوای ادوات نمایش داده شده را برای آنها شرح می دهد.

گفتنی است پیش تر نیکی هیلی، نماینده وقت آمریکا در سازمان ملل متحد نیز با برگزاری کنفرانسی خبری در واشنگتن، بقایای شماری از تسلیحات را به نمایش گذاشت و مدعی شد اینها قطعات باقی مانده از موشک شلیک شده ایرانی به ریاض است.
همرسانی نوشتار: