۰ تا ۱۰۰ آنچه باید در مورد لاتاری بدانید

آن دسته از افرادی که فکر مهاجرت را در سر می‌پرورانند، احتمالاً به لاتاری نیز فکر کرده‌اند؛ اگرچه ممکن است این افراد همه چیز در مورد لاتاری را ندانند. برنامه‌های مهاجرتی بسیار متنوعی برای اخذ اقامت در کشورهای مختلف وجود دارد که لاتاری آمریکا نیز یکی از این برنامه‌های مهاجرتی جذاب و بدون دردسر است.

  1. یکشنبه ۳۰ مهر ۲ ساعت ۱۵:۳۵ (۱ ماه،۲ هفته قبل)
لاتاری
به گزارش فرانگر

آن دسته از افرادی که فکر مهاجرت را در سر می‌پرورانند، احتمالاً به لاتاری نیز فکر کرده‌اند؛ اگرچه ممکن است این افراد همه چیز در مورد لاتاری را ندانند. برنامه‌های مهاجرتی بسیار متنوعی برای اخذ اقامت در کشورهای مختلف وجود دارد که لاتاری آمریکا نیز یکی از این برنامه‌های مهاجرتی جذاب و بدون دردسر است. اگر در انتخاب بهترین روش مهاجرتی با محدودیت‌های مختلف مواجه هستید، می‌توانید به شرکت در لاتاری فکر کنید. با استفاده از این روش می‌توانید ضمن شرکت در یک برنامه‌ی جذاب و مهیج، شانس خود را برای گرفتن اقامت دائم کشور آمریکا امتحان کنید. ممکن است کم‌وبیش چیزهایی راجع‌به این روش مهاجرتی شنیده باشید، اما اگر همه چیز در مورد لاتاری را بدانید، شانس برنده شدن شما در این بخت‌آزمایی بزرگ افزایش می‌یابد. در ادامه صفر تا صد ثبت‌نام در این برنامه‌ی شانس‌آزمایی را بررسی می‌کنیم.

لاتاری چیست؟

این برنامه ویزای مهاجرتی یک نوع قرعه‌کشی و شانس‌آزمایی گرین کارت آمریکا است که توسط دولت ایالات متحده آمریکا برای اخذ کارت سبز اقامت دائمی این کشور طراحی شده‌است و هرساله برگزار می‌شود. این برنامه که براساس یک قانون مهاجرتی اجرا شده‌است، به اتباع کشورهای مختلف جهان امکان می‌دهد که شانس خود را در یک قرعه‌کشی بزرگ امتحان کرده و در نهایت در صورت برنده شدن، با اقامت در هریک از شهرهای آمریکا، از حقوق شهروندی در این کشور برخوردار شوند.

با توجه به این‌که هیچ محدودیتی برای شرکت افراد مختلف در این برنامه وجود ندارد، می‌توان گفت که لاتاری یک قرعه کشی و توزیع خدمات عادلانه است و برندگان این برنامه می‌توانند به‌راحتی به رویاهای خود برسند. تنها چیزی که در این برنامه‌ی شانس‌آزمایی به افراد کمک می‌کند، بخت و اقبال آن‌ها است اگر همه چیز در مورد لاتاری بدانید، به درک بهتری از این موضوع می‌رسید. اگرچه دولت آمریکا اهداف خاصی از برگزاری قانون مهاجرتی دارد، اما قطعاً این شیوه‌ی مهاجرتی بسیار جذاب و به نفع متقاضیان مهاجرت است.

شرایط ثبت‌نام لاتاری

برای ثبت‌نام لاتاری گرین کارت آمریکا چند شرطه جزئی لحاظ شده‌است؛ اما آنقدر سخت نیست که به‌عنوان محدودیت مورد توجه قرار گیرد، ولی به هر حال لازم است که با این شروط آشنا باشید و همه چیز در مورد لاتاری را بدانید:

سهمیه‌ی کشورها

دولت آمریکا یک لیست از کشورهای مختلفی که برای شرکت در قرعه‌کشی مجاز هستند تهیه کرده‌است و براساس میزان مهاجرت اتباع خارجی در هر کشور، سهمیه‌ی ویزای لاتاری گرین کارت را برای هر کشور مشخص کرده‌است.

کشور ایران حدود ۷ درصد از سهمیه‌ی ویزا را دریافت می‌کند. ازآن‌جاکه مهاجرت اتباع ایرانی به آمریکا از طریق سایر روش‌های مهاجرتی کمتر است، معمولاً ایرانی‌ها هرساله از حداکثر سهمیه‌ی خود برای گرفتن ویزای گرین کارت استفاده می‌کنند و شانس بیشتری نسبت‌به سایر کشورها دارند.

در حالت کلی افراد بالای ۱۸ سال در هر کشور مجاز می‌توانند در این بخت‌آزمایی شرکت کنند. حتی اگر متقاضیان مهاجرت در لیست کشورهای مجاز نباشند، کافی است که همسر یا یکی از والدین آن‌ها جزو کشورهای سهمیه‌بندی‌شده باشد. اگر همه چیز در مورد لاتاری را بدانید، متوجه خواهید شد که دولت آمریکا این برنامه را برای حفظ تعادل نژادی و فرهنگی در کشور خود اجرا می‌کند.

حداقل مدرک تحصیلی

علاقه‌مندان به شرکت در این برنامه باید از حداقل مدرک تحصیلی دیپلم یا دو سال سابقه کار قابل اثبات در طول ۵ سال گذشته برخوردار باشند. درواقع یکی از این دو مدرک برای شرکت در برنامه‌ی بخت‌آزمایی کافی است. حتی اگر هیچ یک از این مدارک را در اختیار ندارید، می‌توانید در این قرعه‌کشی شرکت کنید؛ اما باید تا زمان مصاحبه‌ی لاتاری گرین کارت یکی از این دو مدارک را تهیه کنید؛ در غیر این صورت در اخذ ویزا با مشکل بر می‌خورید. طبیعتاً مدرک تحصیلی دیپلم برای افراد زیر ۱۸ سال وجود ندارد. بنابراین افراد زیر ۱۸ سال می‌توانند به‌عنوان اعضای خانواده و زیرمجموعه‌ی پدر یا مادر در این شانس‌آزمایی شرکت کنند.

چگونگی افزایش شانس برنده شدن

اگر همه چیز در مورد لاتاری گرین کارت را بدانید، خواهید دانست که این قرعه‌کشی یک نوع خدمات توزیع عادلانه است و تمامی شرکت‌کنندگان آن شانس یکسانی دارند. داشتن مدرک تحصیلی زبان یا هر مدرک تحصیلی دیگر، هیچ تأثیری در افزایش شانس برنده شدن شما ندارد. در این بین حتی ممکن است برخی از افراد اطلاعات هویتی خود را به اشتباه در فرم لاتاری وارد کنند و یا از عکس مناسبی استفاده نکرده باشند. ازآن‌جا که سایت هیچ اخطاری برای شرکت‌کنندگان ارسال نمی‌کند، این افراد شانس خود را برای شرکت در برنامه از دست می‌دهند. به همین خاطر است که توصیه می‌شود فرایند ثبت‌نام را با دقت زیاد انجام دهید.

مزایای برنده شدن در لاتاری

همانطورکه می‌دانید، جدا از محدودیت‌ها و چالش‌هایی که در انتخاب روش‌های مهاجرتی وجود دارد، پروسه‌ی اخذ ویزا خود یک مرحله‌ی چالش‌برانگیز و زمان‌بر است. درحالی‌که برندگان این برنامه شانس‌آزمایی می‌توانند در حداقل زمان ممکن، ویزای گرین کارت آمریکا را دریافت کرده و به‌عنوان شهروند آمریکایی، در هریک از شهرهای موردعلاقه خود در این کشور اقامت دائم داشته باشند. به‌علاوه این‌که افراد مقیم دارای کارت سبز می‌توانند در آمریکا از تمام خدمات شهروندی بهره‌مند شوند.

نحوه‌ی ثبت نام در لاتاری

تا اینجا تقریباً همه چیز در مورد لاتاری را بررسی کردیم. شما نیز به یک آشنایی نسبی از این برنامه‌ی بخت‌آزمایی رسیدید. حال می‌توانیم نحوه‌ی ثبت‌نام در آن را مورد بررسی قرار دهیم. ثبت‌نام این قرعه‌کشی معمولاً هرساله از اوایل مهر ماه تا اوایل آبان ماه انجام می‌شود و شما می‌توانید در سایت آن برای ثبت‌نام اقدام کنید.

برای تکمیل فرم‌های ثبت‌نام باید اطلاعات هویتی خود شامل: نام و نام خانوادگی، کشور محل تولد، محل سکونت فعلی، شماره تلفن، آدرس ایمیل، آدرس کامل و کدپستی، تعداد فرزندان زیر ۲۱ سال و اطلاعاتی از این قبیل را به همراه عکس مخصوص وارد کنید.

توجه داشته باشید که وقتی از عکس مخصوص صحبت می‌کنیم، باید ازتمام ویژگی‌های استاندارد برخوردار باشد تا مورد قبول اداره مهاجرت قرار بگیرد. اگر استانداردهای موردنیاز برای عکس پرسنلی را رعایت نکنید، درخواست شما برای شرکت در این برنامه رد می‌شود. اگر با نحوه‌ی عکاسی آن آشنا نیستید، بهتر است از خدمات عکاسان حرفه‌ای در این زمینه استفاده کنید.

مصاحبه‌ی لاتاری

پس از شرکت در این برنامه قرعه‌کشی، می‌توانید نتایج آن را در سایت لاتاری بررسی کنید. ازآن‌جاکه بررسی برنده شدن به‌عهده خود شما است، نباید همه چیز در مورد لاتاری، به‌خصوص زمان اعلام نتایج را فراموش کنید. درصورتی‌که برنده شده باشید، وارد فاز بعدی یعنی مصاحبه‌ی گرین کارت می‌شوید. در این مرحله در یکی از سفارتخانه‌های آمریکا اطلاعات هویتی شما بررسی و احراز شده و درصورتی‌که مشکل خاصی وجود نداشته باشد، می‌توانید کارت سبز آمریکا را دریافت کنید.

جمع‌بندی

در این مطلب تقریباً همه چیز را در مورد لاتاری بررسی کردیم. این برنامه مهاجرتی یک شانس‌آزمایی و قرعه‌کشی بزرگ است که هرساله توسط دولت آمریکا اجرا می‌شود و هیچ شرایط و محدودیت خاصی برای شرکت در آن لحاظ نشده‌است. درصورتی‌که به مهاجرت و اقامت دائم در آمریکا علاقه دارید، کافی است در زمان تعیین‌شده ثبت‌نام کرده و شانس خود را امتحان کنید. ثبت‌نام این برنامه‌ی بخت‌آزمایی در سایت آن انجام شده و در صورت برنده شدن می‌توانید به‌راحتی مراحل اخذ ویزا را پشت سر بگذارید.