زمان اعلام نتایج لاتاری 2023

زمان اعلام نتایج لاتاری 2023 گرین کارت آمریکا، یکی از مهمترین سوالاتی است که در ذهن تمامی داوطلبان دریافت گرین کارت امریکا وجود دارد. با این مقاله همراه شوید تا پاسخ آن را دریافت کنید.

  1. چهارشنبه ۷ اردیبهشت ۱ ساعت ۱۵:۴۰ (۲ سال،۲ ماه قبل)
لاتاری
به گزارش فرانگر

نتایج لاتاری گرین کارت ایالات متحده امریکا هر ساله در یک بازه زمانی مشخصی اعلام می شود و بسیاری از افرادی که در این قرعه کشی ثبت نام کرده اند از تاریخ دقیق اعلام نتایج ان بی اطلاع اند  و تا مدت ها پس از ثبت نام اولیه احساس سردرگمی می کنند. در این مقاله قصد داریم با ارائه توضیحات جامع و کافی شما را از زمان اعلام نتایج لاتاری 2023 مطلع سازیم. با ما همراه باشید.

زمان اعلام نتایج لاتاری 2023

لاتاری گرین کارت آمریکا چیست؟

ویزای لاتاری یکی از ویزاهای مهاجرتی است که با نام DV  نیز شناخته می شود که کوتاه شده عبارت Diversity Visa به معنای ویزای تنوع نژادی می باشد. شرکت در لاتاری گرین کارت آمریکا یکی از کم هزینه ترین و سریع ترین روش های مهاجرت به ایالات متحده آمریکا می باشد.

این لاتاری به صورت سالانه برگزار می شود و شرایط بسیار آسانی برای شرکت دارد و همه کسانی که در آن شرکت می کنند جدای از رزومه کاری و مدرک تحصیلی و سن و سال شانس کاملا برابری دارند که این امر سبب در دسترس قرار گرفتن فرصت کسب گرین کارت امریکا برای همه خواهد شد. همچنین در صورت برنده شدن، شخص برنده می تواند همسر و فرزندان کمتر از 21 سال مجرد خود را نیز با خود به آمریکا ببرد که این ویژگی قطعا در آینده شغلی و جایگاه اجتماعی افراد بسیار موثر خواهد بود.

زمان اعلام نتایج لاتاری 2023 کی است؟

نتایج لاتاری گرین کارت آمریکا هر ساله در یک بازه زمانی مشخص و معین اعلام می شود. همواره نتایج لاتاری هر سال 6 ماه پس از بازه ثبت نام مشخص می شود و اردیبهشت ماه هر سال به عنوان بازه زمانی تقریبی اعلام نتایج لاتاری گرین کارت آمریکا در نظر گرفته می شود.

بر اساس اطلاعیه رسمی اداره مهاجرت ایالات متحده امریکا زمان اعلام نتایج لاتاری 2023؛ هفتم می 2022 برابر با 17 اردیبهشت 1401 و از ساعت 20:30 به وقت تهران می باشد.

در نظر داشته باشید که افرادی که در پاییز سال گذشته در لاتاری گرین کارت 1401 ثبت نام کرده اند می توانند با درج مشخصاتی که در فایل یا پرینت نهایی که  هنگام ثبت نام خود دریافت کرده اند؛ نتیجه لاتاری خود را بررسی کنند.

در آن فایل 3 بخش بسیار مهم برای دیدن نتایج وجود دارد که شامل کد رهگیری 16 رقمی یا کانفرمیشن نامبر ، نام خانوادگی فرد متقاضی بصورت لاتین و سال تولد متقاضی در تقویم میلادی می باشد که با در دست داشتن این اطلاعات به راحتی می توانید نتایج لاتاری 2023 را ببینید.

سایت برندگان لاتاری 2023 گرین کارت آمریکا

آیا سایت یا نشریه ای نتایج لاتاری 2023 را منتشر می کند؟

نتایج لاتاری از سوی هیچ نشریه یا سایت مجزایی منتشر نمی شود و فقط و فقط در سایت رسمی اداره مهاجرت آمریکا و با بهره گیری از سه بخش مهمی که در قسمت قبلی اشاره شد برای خود شخص در دسترس می باشد و هرگونه ایمیل و پیامک مینی بر برنده شدن شما که از سوی برخی سایت ها یا پیج های اینستاگرامی پیش از اعلام نتایج کذب محض است.

در نظر داشته باشید که حتی در زمان اعلام نتایج لاتاری 2023 هیچ گونه پیامک یا ایمیلی مبنی بر برنده شدن یا نشدن شما از سوی اداره مهاجرت ایالات متحده آمریکا برای شما ارسال نخواهد شد.

زمان اعلام نتایج لاتاری 2023 ئر واقع یکبار در سال می باشد و احتمال تغییر در نتایج و حتی اعتراض به آن ها نیز وجود ندارد و هیچ نهاد بین المللی پیگیری شکایت شما مبنی بر برنده نشدن را نیز انجام نخواهد داد.

سهمیه ایرانیان در زمان اعلام نتایج لاتاری 2023 چقدر است؟

اساس برگزاری لاتاری گرین کارت آمریکا بر حفظ تنوع نژادی در تمامی ایالت های خود می باشد که این کار بر یک بستر کاملا نوین و بر پایه قرعه کشی کاملا تصادفی با سیستم های پیچیده و پیشرفته به صورت سالی یک بار انجام می شود.

برنامه لاتاری گرین کارت آمریکا تقریبا تمامی کشور های جهان را به جز چند کشور خاص را در بر می گیرد و تمامی افراد از سراسر جهان شانس برابری برای دریافت گرین کار آمریکا برخوردار اند.

هر ساله هر سال حدود 55 هزار نفر توسط سیستم کامپیوتری انتخاب می شوند و بعد از دریافت گرین کارت خود، به راحتی وارد آمریکا شده و مانند یک شهروند برای همیشه در آنجا مشغول زندگی، تحصیل و کار می شوند. کشور ایران نیز یکی از همین کشور هایی است که شهروندان و اتباع ان می توانند در این قرعه کشی بزرگ شرکت کنند و تعداد پرونده های برنده از ایران نیز کم نمی باشد و عددی در بازه بین 3000 الی 4000 پرونده را در بر می گیرد که نشان دهنده نسبت بسیار خوبی در برابر کل  55 هزار نفر انتخابی سالانه می باشد.

 پس از دیدن نتایج لاتاری 2023 چه کنیم؟

پس از دیدن نتایج در زمان اعلام نتایج لاتاری 2023 چه کار کنیم؟

اگر در بازه زمانی اعلام نتایج لاتاری 2023 متوجه شدید که در لاتاری برنده نشده اید، این امر را در نظر داشته باشید که این قرعه کشی کاملا شانسی بوده و با توجه به تعداد زیاد افراد شرکت کننده احتمال برنده نشدن شما دور از ذهن نبوده است. اما نا امید نباشید چرا که شما همچنان فرصت شرکت در دوره های بعدی لاتاری گرین کار آمریکا را خواهید داشت.

بخش زیادی از برندگان لاتاری دوره های گذشته که در سال های اخیر نامشان به عنوان برنده اعلام شده است و  موفق به مهاجرت به آمریکا شده اند، بعد از چندین بار شرکت در لاتاری گرین کارت موفق به  برنده شدن در  این قرعه کشی جهانی شده اند و تعداد افرادی که در اولین ثبت نام خود در لاتاری برنده می شوند با اینکه صفر نیست  اما بسیار کمتر از تعداد افرادی است که تا به حال چند بار در لاتاری گرین کارت ایالات متحده آمریکا  شرکت کرده اند.

اما اگر قرعه به نامتان افتاده و برنده لاتاری شده اید، پیش از هر چیز دیگری مهم است که در مورد نحوه انجام مراحل بعدی و دریافت گرین کارت خود اطلاعات درست و کافی کسب نمایید. در نظر داشته باشید که با برنده شدن  در مرحاه اول لاتاری تنها نصف راه را پیموده اید و انجام درست و اصلی مراحل بعد از برنده شدن از جمله تکمیل دقیق و بدون اشکال فرم DS-260 و موفقیت در مصاحبه لاتاری از اهمیت بسیار بیشتری دارد.

این نکته را فراموش نکنید که شما خودتان هم می توانید امور برندگان لاتاری را انجام دهید اما از آنجاییکه صرفا داشتن دانش زبان انگلیسی نمی تواند تضمینی برای اخذ ویزای شما باشد و برای مهاجرت به هر کشورو گرفتن هر نوع ویزا اعم از مهاجرتی و غیرمهاجرتی اطلاع از قوانین مهاجرتی آن کشور وبهره گیری از تجربهیات سایر افراد ضروری و الزامی می باشد. زیرا در صورت بروز هرگونه خطا و اشتباه هر چند سهوی می تواند فرآیند دریافت ویزای شما را به تعویق بیاندازد و حتی در برخی موارد خاص سبب رد درخواست ویزا شود.

در این بین مراقب کلاهبردارها باشید که با انجام تبلیغات کاذب سعی در فریب شما دارند. پیش از انتخاب کارشناس و موسسه مهاجرتی ضروریست از اعتبار و تجربه موسسه، مکان و موقعیت دفتر موسسه و ... آگاهی کسب کنید.

بنابراین بهتر است ریسک نکنید و برای پیش بردن امور و موفقیت در گرفتن ویزا از دانش و تجربه کارشناس مهاجرتی آگاه و زبده استفاده نمایید.

منبع: کارت سبز
همرسانی نوشتار: