شت کوین چیست و چطور از آن سود ببریم؟

شت کوین یکی از اصطلاحات رایج در بازار کریپتو کارنسی است که زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرد. این اصطلاح در طی سال‌های اخیر و با پیدایش ارزهایی همچون شیبا، بی بی دوج، فلوکی و... بیشتر به گوش می‌رسد.

 1. پنجشنبه ۱۵ تیر ۲ ساعت ۱۳:۳۴ (۷ ماه،۳ هفته قبل)
شت کوین چیست؟
به گزارش فرانگر

شت کوین‌ها ارزهای بدون برنامه‌ و بی هدفی هستند که با هدف سرگرمی یا بی ارزش نشان دادن ارزهای دیجیتال به بازار عرضه می‌شوند. با این حال شت کوین‌ها با توجه به سود دهی بسیار زیادی که دارند توجه کاربران فعال در کریپتو کارنسی را جلب کرده‌اند. در این مقاله به این سوال پاسخ خواهیم داد که شت کوین چیست و چطور از آن سود ببریم؟ پس اگر قصد سرمایه‌گذاری روی شت کوین‌ها را دارید از شما دعوت می‌کنیم که در ادامه با ما همراه باشید.

شت کوین چیست؟

شت کوین (Shitcoin) یک اصطلاح پر کاربرد در دنیای کریپتو کارنسی است که از زمان پیدایش دوج کوین رواج یافته است.

البته پس از محبوبیت دوج کوین و پذیرفته شدن آن توسط عموم مردم کمتر کسی از اصطلاح شت کوین استفاده می‌کرد. اما در سال‌های اخیر و با پیدایش برخی ارزهای بی‌هدف، اصطلاح شت کوین دیگر یک واژه گمنام برای کاربران نیست. امروزه شت کوین‌ها بخش جدایی‌ناپذیر از بازار کریپتو کارنسی هستند و محبوبیت زیادی بین کاربران دارند.

شت کوین به ارزهایی گفته می‌شود که هدف خاصی ندارند و قرار نیست ارزش خاصی به دنیای کریپتو اضافه کنند. معمولاً اغلب شت کوین‌ها با رشد شارپی مواجه می‌شوند و این موضوع سبب شده است که برخی افراد برای کسب سود از این ارزهای بی هدف استفاده کنند.

 البته لازم به ذکر است که کاربران نظرات مختلفی درباره ارزها دارند. چون ممکن است برخی افراد لقب شت کوین را به یک ارز خاص نسبت دهند ولی سایر افراد آن را به‌عنوان شت کوین قبول نکنند.

یک شت کوین چه ویژگی هایی دارد؟

بازار کریپتو کارنسی مملو از توکن‌های متنوع با ویژگی‌های مختلف است. شت کوین‌ها بخشی از این ارزها هستند که ویژگی‌های منحصر‌به‌فردی دارند و می‌توان آن‌ها را شناسایی کرد.

بنابراین اگر قصد کسب سود از شت کوین‌ها را دارید باید ویژگی‌های یک شت کوین را به خوبی بشناسید. در این بخش از مقاله (شت کوین چیست و چطور از آن سود ببریم؟) ویژگی‌های شت کوین را به شما معرفی می‌کنیم.

 • حجم معاملات پایین
 • سرمایه‌گذاران و هولدرهای اندک
 • نداشتن وایت پیپر و نقشه راه
 • قیمت ناچیز
 • شفاف نبودن هویت تیم سازنده
 • نوسانات شدید قیمت
 • نقدینگی پایین
 • نداشتن هدف و پشتوانه مشخص
 • ارزش گذاری بر اساس حدس و گمان
 • کپی از سایر پروژه‌های ارز دیجیتال

شت کوین

کاربرد شت کوین ها چیست؟

برای این که بتوانید شناخت کاملی نسبت به شت کوین‌ها داشته باشید لازم است که مهم‌ترین کاربرد آن‌ها را بدانید.

این دارایی‌های کم ارزش هدف خاصی را دنبال نمی‌کنند و به‌عنوان یک نسخه کپی شده از سایر پروژه‌های ارز دیجیتال در نظر گرفته می‌شوند. با توجه به این موضوع می‌توان گفت که شت کوین‌ها کاربرد خاصی نداشته و فاقد ارزش هستند. در حالت کلی کاربرد شت کوین‌ها عبارت است از:

 • کسب سودهای انفجاری: بدون شک مهم‌ترین کاربرد شت کوین‌ها کمک به کسب سودهای انفجاری است. این ارزها قیمت مناسبی دارند و با توجه به پتانسیل رشد بالایی که دارند کاربران را به سمت خود جذب می‌کنند. بنابراین زمانی که میزان تقاضا برای خرید شت کوین‌ها افزایش پیدا کند شاهد افزایش قیمت شت کوین‌ها خواهید بود و با سرمایه‌گذاری روی آن‌ها می‌توانید سود بسیار خوبی را به دست آورید.
 • هدیه دادن به کاربران: اگر دقت کرده باشید اغلب صرافی‌های ایرانی و خارجی برای جذب مخاطبان جدید از شت کوین‌ها استفاده می‌کنند. به‌عنوان مثال صرافی‌ها عنوان می‌کنند که اگر در سایت ثبت‌نام کرده و احراز هویت انجام دهید یک میلیون شیبا جایزه خواهید گرفت. کاربران نیز جذب این تبلیغ می‌شوند و با صرف چند دقیقه در صرافی مورد نظر ثبت نام می‌کنند.

نکته: این دارایی‌ها کم ارزش شاید در نگاه اول پر خطر باشند ولی اگر بتوانید شت کوین‌های محبوب را شناسایی کرده و سرمایه‌گذاری اصولی روی آن‌ها داشته باشید برای شما سودآور خواهند بود.

فرصت ها و تهدیدهای شت کوین ها

فرصت‌ها و تهدیدهای شت کوین

شت کوین‌ها گونه‌ای ارزهای دیجیتال هستند که طی سال‌های اخیر محبوبیت بسیار زیادی به دست آورده‌اند. این ارزها یک فرصت ایده‌آل برای کاربران هستند تا بتوانند سودهای بسیار خوبی به دست آورند.

 با این حال شت کوین‌ها دارای یک سری معایب نیز هستند و به‌عنوان یک تهدید در نظر گرفته می‌شوند. بنابراین اگر قصد سرمایه‌گذاری روی شت کوین‌ها را دارید باید با فرصت‌ها و تهدیدهای شت کوین آشنا شوید. در این بخش از مقاله (شت کوین چیست و چطور از آن سود ببریم؟) قصد داریم فرصت‌ها و تهدیدهای شت کوین را برای شما بازگو کنیم.

مزایا و فرصت های شت کوین

شت کوین‌ها جزو ارزهای کم ارزش به شمار می‌روند و ممکن است مورد پسند همه افراد نباشند. با این حال در اکثر موارد به کاربران این فرصت را می‌دهند که بتوانند سود بسیار خوبی به دست آورند. در حالت کلی خرید شت کوین یک ریسک به شمار می‌رود ولی با این حال دارای مزایا و فرصت‌های زیادی است. این مزایا عبارت‌اند از:

 • کسب سود انفجاری از رشد قیمت شت کوین
 • امکان خرید شت کوین با مبلغ ناچیز
 • نگهداری از ارز برای مدت زمان طولانی
 • امکان خرید شت کوین‌های متنوع به‌صورت همزمان

معایب و تهدیدهای شت کوین

شت کوین‌ها علی رغم این که سود بسیار خوبی برای شما به ارمغان می‌آورند یک تهدید بزرگ نیز تلقی می‌شوند.

دلیل این امر عدم وجود تیم توسعه‌دهنده قدرتمند و اعتبار کافی شت کوین‌ها است. بنابراین باید این تهدیدها را به خوبی بشناسید و با هوشیاری کامل نسبت به خرید شت کوین اقدام نمایید. به‌طور کلی معایب و تهدیدهای یک شت کوین عبارت‌اند از:

 • احتمال افت قیمت و بی‌ارزش شدن شت کوین
 • احتمال کلاهبرداری و اسکم شدن ارز مورد نظر
 • احتمال عدم پشتیبانی صرافی یا کیف پول از شت کوین

چطور از شت کوین ها کسب سود کنیم؟

شت کوین‌ها از جمله توکن‌های سودآوری هستند که نظر هر کاربری را به سمت خود جلب می‌کنند. با سرمایه‌گذاری روی این ارزها می‌توانید در مدت زمان کوتاه سودهای انفجاری به دست آورید و زندگی خود را متحول کنید.

اما باید مراقب طرح‌های کلاهبرداری نیز باشید و در دام افراد سودجو نیافتید. چرا که برخی از افراد با راه‌اندازی طرح‌های پانزی و پامپ و دامپ اقدام به اخاذی و کلاهبرداری از کاربران کریپتو می‌کنند.

ابتدا در مورد شت‌کوین‌ها به‌طور مفصل تحقیق کنید تا بتوانید شت کوین‌های آینده دار را برای خرید انتخاب نمایید. علاوه بر این شما باید از صرافی‌های معتبر همچون ایرانیکارت برای خرید شت کوین استفاده کنید.

با داشتن یک استراتژی خوب و اختصاص بخش ناچیزی از سرمایه برای خرید شت کوین می‌توانید سودهای بسیار خوبی به دست آورید و از متحمل شدن ضررهای هنگفت جلوگیری کنید. در نهایت همه چیز به خود شما بستگی دارد چون تا زمانی که ناشیانه عمل نکنید و اسیر افراد سودجو نشوید فرصت‌های زیادی برای کسب سود از شت کوین برای شما فراهم خواهد شد.