وقتی مکرون و جانسون می خواهند روحانی را پیش ترامپ ببرند + عکس

پرویز اسماعیلی در باره این دیدار سه نفره در توییتر توضیح داد: «مکرون رییس جمهور فرانسه بعد از دیدار شب گذشته، دقایقی پیش و بدون هماهنگی قبلی بار دیگر برای گفتگو به محل اقامت دکتر روحانی آمد. حین صحبت آنها، بویس جانسون نخست وزیر انگلیس هم جمع سران را برای دقایقی سه نفره کرد، مکرون رفت. البته دیدار جانسون از قبل برنامه ریزی شده بود.»

  1. چهارشنبه ۳ مهر ۹۸ ساعت ۰۸:۳۷ (۴ سال،۵ ماه قبل)
دیدار ۳نفره روحانی،مکرون وجانسون +عکس
به گزارش فرانگر

پرویز اسماعیلی در باره این دیدار سه نفره در توییتر توضیح داد: «مکرون رییس جمهور فرانسه بعد از دیدار شب گذشته، دقایقی پیش و بدون هماهنگی قبلی بار دیگر برای گفتگو به محل اقامت دکتر روحانی آمد.  حین صحبت آنها، بویس جانسون نخست وزیر انگلیس هم جمع سران را برای دقایقی سه نفره کرد، مکرون رفت.  البته دیدار جانسون از قبل برنامه ریزی شده بود.»

اصرار ماکرون و جانسون برای دیدار روحانی با ترامپ

سران فرانسه و انگلیس در دیدار با رئیس جمهور ایران از وی خواسته اند با رئیس جمهور آمریکا دیدار کند. «امانوئل ماکرون» و «بوریس جانسون»، رئیس جمهور فرانسه و نخست وزیر انگلیس در نیویورک با «حسن روحانی»، رئیس جمهور ایران دیدار کردند.

طبق گزارش خبرگزاری رویترز، سران انگلیس و فرانسه در این دیدار خواستار دیدار روحانی با «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا شده اند. رئیس جمهور فرانسه در این دیدار سه جانبه گفت: «چیزی که مهم است این است که اگر ایشان (روحانی) این کشور را بدون دیدار با رئیس جمهور ترامپ ترک کند به منزله فرصتی از دست رفته خواهد بود، چون او به زودی و در چند ماه آینده به اینجا برنخواهد گشت و رئیس جمهور ترامپ هم که به تهران نخواهد رفت. بنابراین، آن ها باید همین حالا دیدار کنند.» جانسون با این دیدگاه موافقت کرده است. او گفت: «با امانوئل موافقم.» این دیدار در حاشیه هفتاد و چهارمین نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد که این هفته در نیویورک برگزار می شود انجام شده است. دولت آمریکا سال گذشته از توافق هسته ای با ایران خارج شد و تحریم ها علیه ایران را احیا کرد. ایران هر گونه مذاکره با آمریکا را مگر در صورت بازگشت واشنگتن به برجام رد کرده است.