این هم جایگزین نتانیاهو در اسرائیل + عکس

بنی گانتس، رئیس ائتلاف آبی و سفید پیشنهاد بنیامین نتانیاهو، رئیس حزب لیکود و نخست وزیر کنونی رژیم صهیونیستی برای نخست وزیری چرخشی کابینه این رژیم را رد کرد.

  1. پنجشنبه ۲۸ شهریور ۹۸ ساعت ۲۱:۳۵ (۴ سال،۷ ماه قبل)
دست رد گانتس به سینه نتانیاهو
به گزارش فرانگر

رئیس ائتلاف آبی و سفید رژیم صهیونیستی گفت: او نخست وزیر آینده این رژیم است و تنها کسی است که کابینه ائتلافی را تشکیل می دهد و هدایت می کند.

گانتس که حزب او بر اساس نتایج روز گذشته توانست با کسب کرسی بیشتر در پارلمان رژیم صهیونیستی، کنست، حزب لیکود نتانیاهو را شکست دهد، گفت قصد دارم کابینه ائتلافی لیبرال وحدت را تحت هدایت خود تشکیل دهم.

نخست وزیر کنونی رژیم صهیونیستی پیش از اعلام رسمی شکست او در انتخابات سرزمین های اشغالی از «بنی گانتس» نامزد حزب رقیب خود خواست با یکدیگر کابینه وحدت تشکیل دهند.

نتانیاهو اذعان کرد احزاب راست گرا در رژیم صهیونیستی قادر به تشکیل یک کابینه ائتلافی نیستند و به همین دلیل ائتلاف باید تا جایی که می شود گسترده تر باشد. بنیامین نتانیاهو به نخست وزیری دوره ای با گانتس اشاره و توافق دهه ۱۹۸۰ میلادی شیمون پرز و اسحاق شامیر را ذکر کرد.

بر اساس آخرین نتایج منتشر شده از شمارش آرای انتخابات در سرزمین های اشغالی، ائتلاف «آبی و سفید» به ریاست «بنی گانتس» توانست با مجموع ۲۵.۸۱ درصد کل آراء، تعداد ۳۳ کرسی از پارلمان را به خود اختصاص دهد. حزب لیکود به ریاست «بنیامین نتانیاهو» نیز با مجموع ۲۵.۰۹ درصد آراء توانست ۳۲ کرسی را در کنست کسب کند.

همرسانی نوشتار: