پادشاه بی غیرت اردن بعد از فرار خواهرش به امارات رفت + عکس

پادشاه اردن بعد از گذشت یک ماه از ماجرای فرار خواهرش از امارات، به این کشور سفر و با ولی عهد ابوظبی دیدار کرد.

  1. شنبه ۵ مرداد ۹۸ ساعت ۲۳:۲۵ (۴ سال،۸ ماه قبل)
چه عاملی همسر حاکم دبی را فراری داد؟
به گزارش فرانگر

«عبدالله دوم»، پادشاه اردن شنبه (پنجم مرداد) به امارات متحده عربی سفر و با «محمد بن زاید»، ولی عهد ابوظبی دیدار و گفت وگو کرد.

پادشاه اردن بعد از این دیدار در حساب توییتری خود نوشت از اینکه در بین خانواده خود در ابوظبی ست، خوشحال است. او همچنین آرزو کرده است که «دوستی و محبت بین دو کشور و دو ملت همانند خانواده های آن ها تداوم داشته باشد».

تصاویری که از این دیدار منتشر شده است، او را در حالی نشان می دهد که بن زاید به استقبال او آمده است. در تصویری دیگری نیز او در جمع افرادی (کودک و بزرگسال) که به احتمال زیاد اماراتی هستند، رو به روی ولی عهد ابوظبی نشسته است. با این حال، تصویری دیگری نیز وجود دارد که پادشاه اردن در خلوت با ولی عهد ابوظبی در حال گفته وگو است.

هنوز مشخص نیست که عبدالله دوم در سفر امروز خود با مقامات امارت دبی از جمله شوهر خواهش «محمد بن راشد آل مکتوم» دیداری داشته یا نه.


رسانه های اماراتی و اردنی در این باره نوشتند که دو طرف در این دیدار بر لزوم تقویت روابط و افزایش همکاری و محکوم کردن اقدامات اخیر رژیم صهیونیستی در تخریب خانه های فلسطینیان در قدس تأکید کردند.

این اولین سفر عبدالله دوم به امارات بعد از افشای ماجرای فرار خواهر ناتنی اش «هیا»، زن حاکم دبی است. هیا بنت الحسین حدود یک ماه پیش به شکل مخفیانه از امارات گریخت و بعد از ورود به آلمان، درخواست پناهندگی داد.

برخی منابع آگاه در آن زمان مدعی شدند که هیا با همدستی ولی عهد ابوظبی قصد داشت علیه برادرش کودتا کند که با افشای این امر، مجبور شده است برای در امان ماندن از عواقب این اقدام خود به اروپا فرار کند.

هنوز علت دقیق فرار همسر حاکم دبی مشخص نیست ولی آنچه که مورد تأیید برخی از رسانه های مهم قرار گرفته، درخواست طلاق غیابی او از همسرش «محمد بن راشد» است.

نکته جالب این ماجرا این است که فرار هیا به آلمان و درخواست اقامت او در لندن همزمان شد با مرگ «خالد القاسمی»، پسر ۳۹ ساله حاکم شارجه در لندن.

روزنامه الخبار لبنان در مطلبی امروز به این ماجرا پرداخت و بنا بر اطلاعات خود مدعی شد که محمد بن زاید دستور ترور پسر حاکم شارجه را صادر کرده است.