شکارچی بزرگ آماده حفاظت از آسمان ایران شد + عکس و جزییات

رئیس جمهور گفت: سامانه پدافند هوایی باور ۳۷۳ هدیه ای از سوی نیروهای مسلح به ملت ایران بوده و از سامانه S۳۰۰ قوی تر است.

  1. پنجشنبه ۳۱ مرداد ۹۸ ساعت ۱۳:۲۱ (۴ سال،۹ ماه قبل)
سامانه باور ۳۷۳ قوی‌تر از سامانه S۳۰۰ است /  آمریکا اولین فراری منطقه در روز خطر است
به گزارش فرانگر

حجت الاسلام و المسلمین «حسن روحانی» صبح امروز در مراسم گرامیداشت روز صنعت دفاعی با اشاره به این که هر ساله صنعت دفاعی هدایای بسیار ارزشمندی به ملت ایران می دهد، اظهار کرد: سال گذشته جنگنده کوثر رونمایی شد، در طول سال هم چند زیردریایی و ناوچه جدید رونمایی شد و امروز هم سامانه پدافند هوایی باور ۳۷۳ رونمایی و به سامانه پدافندی کشور الحاق شد. وی با بیان اینکه این سامانه بسیار ارزشمند است، اظهار کرد: باور ۳۷۳ از سامانه S ۳۰۰ قوی تر و به سامانه S ۴۰۰ بسیار نزدیک است. این سامانه هدیه بسیار بزرگی از سوی نیروهای مسلح و وزارت دفاع برای مردم ما بود.

سامانه باور ۳۷۳ قوی تر از سامانه S۳۰۰ است /  آمریکا اولین فراری منطقه در روز خطر است

سامانه باور ۳۷۳ قوی تر از سامانه S۳۰۰ است /  آمریکا اولین فراری منطقه در روز خطر است

سامانه باور ۳۷۳ قوی تر از سامانه S۳۰۰ است /  آمریکا اولین فراری منطقه در روز خطر است


سامانه باور ۳۷۳ قوی تر از سامانه S۳۰۰ است/ آمریکا اولین فراری منطقه در روز خطر است/ دوستان ترامپ هم دیگر حرف او را قبول ندارند

سامانه بومی پدافند هوایی باور ۳۷۳، می تواند اهداف هوایی را در صحنه نبرد با اصابت مستقیم موشک یا با اصابت ترکش های سرجنگی موشک ساقط نموده و مانع از ورود اهداف هوایی به محدوده عملیاتی خود شود؛ از جمله قابلیت های این سامانه می توان به تحرک بالا، حجم آتش زیاد، توانایی درگیری با اهداف متنوع (هوایی و کروز)، برد و ارتفاع بلند، احتمال برخورد و کشندگی مناسب، عملکرد مناسب در برابر جنگ الکترونیک، تعمیر و نگهداری بومی و ساده، عملیات در شرایط حملات ش.م.ه (شیمیایی، میکروبی و هسته ای) و قابلیت مقابله با بمب های الکترومغناطیس، عملیات در شرایط مختلف آب و هوایی کشور، توانایی مقابله با اهداف روز دنیا، ارتباط با لایه های پدافندی کشور، قابلیت اطمینان و نیز قیمت بسیار کمتر از نمونه های مشابه خارجی اشاره کرد. از این بین تحرک، حجم آتش و ارتباط با لایه های پدافندی کشور برای یک سامانه پدافندی هوایی بسیار حیاتی هستند.