فقط او می تواند ترامپ را شکست دهد + عکس

مهم ترین سوالی که دموکرات ها باید به آن پاسخ دهند این است که چه کسی می تواند ترامپ را شکست دهد؟

  1. دوشنبه ۱۴ مرداد ۹۸ ساعت ۰۸:۳۲ (۴ سال،۱۱ ماه قبل)
فقط این زن از پس ترامپ برمی‌آید! +عکس
به گزارش فرانگر

این پرسش حیاتی است چراکه اگر پاسخ درخوری برای آن پیدا نشود، آمریکایی ها یک دوره دیگر باید ترامپ را تحمل کنند و تا پایان دوره وی مشخص نیست که آمریکا به چه سرنوشتی دچار خواهد شد.

این ها دغدغه راجر کوهن، تحلیلگر مسائل سیاست خارجی و داخلی نیویورک تایمز است که اخیرا در یادداشتی به این دغدغه ها پرداخته است. او می نویسد: ملت ها و افراد شاید تغییرات اندکی داشته باشند، اما ذات آن ها تغییر نمی کند. ایالات متحده با چشم انداز وسیع و امید تعریف شده است. کشوری خوش بین که تشنه «ما می توانیم» است.

آن ها کسانی هستند که ریسک ورود به یک سرزمین جدید را به جان خریدند. آن ها همواره به حکومت ها مشکوک و خود اتکا بوده اند. اگر اروپایی ها بپرسند شما اهل کجا هستی، آمریکایی ها می پرسند، چه کاری می توانی انجام دهی؟

راجر کوهن در ادامه مطلب خود می نویسد: اعلامیه استقلال این ایده جهانی را تقویت کرد که انسان ها برابر آفریده شده اند و برخی از حقوق شان جدانشدنی است که در این میان می توان به حقوق زندگی، آزادی و پیگیری سعادت اشاره کرد. آمریکایی ها این ایده را به آغوش کشیدند. هرچند، زمانی که در گستره یک ملت این مساله نگریسته می شود، می توان متوجه شد که در اجرای آن نواقصی وجود داشته است. با این حال حکومت ها هر چه لازم بوده به کار گرفته اند تا از این ایده محافظت کنند.

به عقیده راجر کوهن، ترامپ از این امر مستثنی است. او می نویسد:، اما دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده با شعار بیایید آمریکا را مجددا شکوهمند کنیم، جوهره آمریکا را زیر پا گذاشت.

او عصبانی است. او با خوشبختی غریبه است و هر روز عصبانی تر از روز قبل می شود، بدون آنکه بداند ریشه این عصبانیت کجاست. برای زندگی، حقوقی که در نظر گرفته، دستچین شده است و اینکه مردان سفیدپوست مسیحی از حقوق بیشتری برخوردارند و به زنان و افراد رنگین پوست به عنوان مشتی افراد به درد نخور نگاه می کند.

تصویری از کاملا هریس در کنار برنی سندرز در مناظره های انتخاباتی

فقط این زن از پس ترامپ برمی آید! +عکس

کوهن در ادامه یادداشت خود می نویسد: ماه گذشته کنفرانسی با عنوان «دستور کار محافظه کاری ملی» در واشنگتن برگزار شد که همکارم جنیفر شوسلر آن را «دستیابی به یک ایدئولوژی منسجم در آشفته بازار عصر ترامپیسم» نامید. در این کنفرانس تلاش شد تا روح ملی گرایی تئوریزه شود.

راجر سپس با طعنه نسبت به برگزاری این رویداد می نویسد: با این ایده موفق باشید. او در ادامه می گوید: یکی از رهبران این نشست، ریچ لوری، سردبیر مجله «نشنال ریویو» بود. کتاب لوری با عنوان «مورد ملی گرایی» قرار است به زودی منتشر شود. این ایده ها دیگر بس است. آن «موردی» که لوری به دنبالش است، پیش تر اروپایی ها عواقبش را دیده اند و نتیجه آن گور های نظامیانی است که در سراسر اروپا دیده می شود.

ملی گرایی، خودپسندانه و پرخاشگرانه، درصدد است با گذشته وهم آلود، ایجاد آینده ای از هر نظر مبهم، اما شکوهمند را وعده دهد. در این راستا ترامپ یک ناسیونالیست تمام عیار است.

صدای شعار «آمریکا! آمریکا!» در هر کارزار انتخاباتی وی شنیده می شود. ریچ لوری در توییتی نوشته است: «این خیلی کلیشه منسوخ شده ای است. آمریکا یک ایده نیست. آمریکا متشکل از ملتی با تاریخ، فرهنگ و مرز های مشخص و البته برخی ایده آل ها بوده، اما تاکنون هرگز کسی در درون یک ایده زندگی نکرده است.»

کوهن می گوید: این نوع استدلال جوهره اصلی کشور آمریکا را نادیده می گیرد. دستیابی به جوهره آمریکا دست یافتنی است. فرآیند آمریکایی شدن شامل جذب ایده بنیادین این ملت است. تاسف بارترین کاری که ترامپ کرده، جدا کردن این ایده از معنایش است. کار وی حمله به راستگویی، نجابت، شأن، مدارا و مدنیت بوده است.

در لیست درخواست های رئیس جمهوری آمریکا هر حقی قابل خرید و فروش است. او بیشتر از اینکه رهبر یک ملت باشد، رهبر جنبش است و این امر به ترسش از بسیج شدن مردم نیز بر می گردد. هر نامزد پیروز انتخابات از جبهه دموکرات ها مجبور است این انرژی منفی را با یک انرژی مثبت معاوضه و آمریکایی ها را از شبکه ترامپ دور کند.

کوهن در ادامه یادداشت خود به موضوع مناظره دموکرات ها اشاره و تصریح می کند: «من مناظرات حزب دموکرات ها را برای ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ مشاهده کردم. از خودم پرسیدم چه کسی می تواند ترامپ را شکست دهد؟ در واقع به غیر از این موضوع چیز دیگری اهمیت ندارد.

برای اینکه «۵ سال و نیم دیگر» ترامپ را تحمل کردن با فروپاشی کامل اخلاقی آمریکا همراه می شود. البته اینکه یک نفر چقدر چپ یا میانه رو بوده نیز حائز اهمیت بوده، اما آیا این مردان و زنان می توانند شور و نشاط را به منظور ساقط کردن ترامپ به وجود آورند. این همان توپی است که همه بازیکنان باید آن را دنبال کنند و به این هم توجه نکنند که ترامپ چقدر می تواند حد فاصل زمان حاضر تا نوامبر ۲۰۲۰ شیطانی و تبهکارانه رفتار کند.

راجر کوهن در ادامه یادداشت خود با بررسی مناظره ها به سراغ نامزد ایده آل خود می رود: «با اکراه! باید بگویم با اینکه می دانم جو بایدن فردی شریف و دارای شجاعت است، اما وی از چابکی ذهنی، نیرومندی و انرژی لازم بهره مند نیست. همچنین باور دارم، مردمی که تشنه شعار «ما می توانیم» هستند آمادگی سوسیالیسم دموکراتیک برنی سندرز را ندارند.

اشکال مختلف سوسیالیسم در اروپا کارگر است، اما این واژه در آمریکا با سوءتعبیر همراه می شود. در واقع جوهره آمریکا و سوسیالیسم با یکدیگر غریبه هستند. الیزابت وارن هم در کارزار خود دنبال هدفی موسوم به «اقتصاد میهن پرستانه» است که یک ایده هوشمندانه محسوب می شود و انرژی وی در دفاع از ایده هایش برای جلوگیری از نابرابری ها قدرتمندانه است. با این حال هنوز متقاعد نشده ام که مردم آمریکا تا این حد آمادگی و پذیرش ایده های چپ افراطی را داشته باشد.

کاملا هریس نیز برای من چنین است. او در مورد ایده ها و سیاست هایش به ویژه درخصوص بیمه های همگانی بسیار زیگزاگی حرکت کرده، اما قوی است. او داستانی خوب از یک آمریکایی است و درباره بحث های مهاجرتی، آمریکایی-آفریقایی ها و زنان با شور و اشتیاق صحبت می کند و ثابت کرده که با ریسک کردن غریبه نیست. او سختکوشی دورانی که دادستان بوده را به همراه دارد. او توانایی تکه تکه کردن ترامپ را دارد.

ماه گذشته او گفت: ترامپ یک شکارچی سنگدل است و ادامه داد: «یک نکته را باید در مورد شکارچیان سنگدل بدانیم؛ آن ها افراد ضعیف را طعمه خود قرار می دهند. آن هایی را شکار می کنند که باور دارند قوی نیستند و چیزی که از همه مهم تر است و باید آن را آویزه گوش مان کنیم به همین دلیل است که سنگدل ها بزدل هستند.»

کوهن بر این باور است که این جملات بسیار دارای اهمیت هستند. او می گوید: «با اینکه هنوز زود است که درخصوص انتخابات صحبت شود، اما بزرگ ترین ضعف ترامپ در انتخابات زنان هستند. آن ها رفتار های بسیار ناپسندی از ترامپ مشاهده کرده اند و می دانند که تستسترون ناسیونالیسم به کجا ختم می شود.»

همرسانی نوشتار: