فاطمه گودرزی و ازدواج به سبک ایرانی + عکس

فاطمه گودرزی بازیگر فیلم سینمایی "ازدواج به سبک ایرانی" درباره این فیلم که امروز جمعه ۱۱ مرداد ماه در قالب هفته فیلم ازدواج در باغ کتاب تهران اکران می شود، گفت: در فیلم "ازدواج به سبک ایرانی" اولین بار بود که با زنده یاد سعید کنگرانی کار می کردم و این موضوع برایم خیلی جذابیت داشت.

  1. جمعه ۱۱ مرداد ۹۸ ساعت ۲۱:۳۵ (۴ سال،۸ ماه قبل)
احساس فاطمه گودرزی از همبازی شدن با بازیگر "دایی جان ناپلئون"
به گزارش فرانگر

یکی دیگر از مهم ترین نکات این فیلم حضور مرحوم علی معلم بود و آن روحیه و شادابی که او برای کار و حتی در زندگی شان داشتند و هنگام ساخت فیلم نیز این حس را انتقال می دادند.

وی ایرنا ادامه داد: علی معلم گروه عوامل و بازیگران این فیلم را هم به گونه ای چیده بودند که همان شادابی و حس و حال خوب را القا می کرد، مثل حضور داریوش ارجمندکه تاثیرات مثبتی داشت.

گودرزی با اشاره به اینکه خاطره خاصی از این فیلم به یاد ندارد به جز اتفاقات رایجی که معمولا در زمان فیلمبرداری رخ می دهد، درباره همگاری با حسن فتحی، گفت: این فیلم اولین تجربه سینمایی حسن فتحی بود اما من پیش از آن در یک مجموعه تلویزیونی هم با او همکاری کرده بودم. در زمان ساخت "ازدواج به سبک ایران" فتحی آن نقش را به من پیشنهاد دادند و معتقد بود که برایم خیلی مناسب است. داریوش ارجمند هم از این موضوع خیلی استقبال کردند و دوست داشتند که من این نقش را بازی کنم.

بازیگر فیلم سینمایی "می خواهم زنده بمانم" یادآور شد: در فیلم "ازدواج به سبک ایرانی" نقش یک حاج خانم زبل را بازی می کردم که پس از آن هر کسی فیلم را دیده بود برایش خیلی جالب بود و همه می گفتند در سکانس هایی که من در مقابل آقای ارجمند بازی داشتم خیلی خندیده بودند.

وی با بیان اینکه پیش از "ازدواج به سبک ایرانی" نقش مشابه این نقش را در سینما نداشتیم، بیان کرد: یکی از مواردی که من آن زمان از حسن فتحی خواستم، این بود که چون سنم به آقای ارجمند نمی خورد، نقش همسر دوم او را بازی کنم و آقای فتحی هم این نکته را در فیلمنامه تغییر دادند. در این فیلم شیلا خداداد و امیرحسین آرمان بچه های من بودند و حاج آقا از همسر اولش یک دختر دیگر هم داشت و خیلی هم جالب بود که چهره من و شیلا خداداد به هم شباهت پیدا کرده بود و همه می گفتند خیلی شبیه و مثل مادر و دختر واقعی شدید.

5bfc07c0815e3

"هفته فیلم ازدواج" برای اولین بار و به همت دبیرخانه ستاد ملی هفته ازدواج با همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان تهران و باغ کتاب تهران برگزار می شود.

این برنامه همزمان با هفته ازدواج از روز جمعه ۱۱ مرداد تا روز سه شنبه ۱۵ مرداد ساعت ۱۸:۳۰ تا ۲۱:۳۰ در سالن شماره ۸ باغ کتاب برگزار خواهد شد و پنج فیلم سینمایی "ازدواج به سبک ایرانی" ساخته حسن فتحی، "همسر" ساخته مهدی فخیم زاده، "نرگس" ساخته رخشان بنی اعتماد، "عروس" ساخته بهروز افخمی، "در آرزوی ازدواج" ساخته اصغر هاشمی  که هر یک به نحوی به موضوع ازدواج پرداخته اند، روی پرده می رود و پس از نمایش فیلم نیز با حضور کارگردان، عوامل فیلم، یک منتقد سینما و یک روانشناس حوزه خانواده مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد.

حضور در این رویداد فرهنگی برای عموم آزاد است و علاقه مندان برای رزرو بلیت به صورت رایگان می توانند به سایت تیوال مراجعه کنند.
همرسانی نوشتار: