تصمیم شیطانی دیشب ترامپ درباره ایران که 10 دقیقه ای عوض شد + عکس

ترامپ در پی سرنگونی پهباد جاسوسی آمریکا گفت: حمله به ایران را متوقف کردم چرا که پاسخ مناسبی به سرنگونی پهپاد امریکا نبود.

  1. جمعه ۳۱ خرداد ۹۸ ساعت ۲۱:۴۱ (۴ سال،۱۱ ماه قبل)
5d0cd831bd0dc_2019-06-21_17-44
به گزارش فرانگر

رئیس جمهور آمریکا در اولین واکنش پس از عقب نشینی از اقدام نظامی علیه ایران،گفت که ۱۰ دقیقه پیش از حمله نظامی آنرا متوقف کرده است. دونالد ترامپ، گفت: حمله قرار بود سه سایت را در ایران هدف بگیرد و باعث کشته شدن ۱۵۰ تن می شد. او ادامه داد: من این حمله را ده دقیقه پیش از انجام متوقف کردم ، چرا که با اقدام ایران در سرنگون کردن پهپاد ما متناسب نبود. رئیس جمهور آمریکا با بیان اینکه ارتش ما آماده است مدعی شد: ایران اکنون ضعیف تر از هر زمان دیگری است. دیروز تحریم های بیشتری علیه ایران وضع کردیم. دونالد ترامپ همچنین گفت: هیچگاه اجازه نخواهیم داد که ایران به سلاح هسته ای دست یابد.


یک پهپاد جاسوسی آمریکا بامداد پنجشنبه از یکی از پایگاه های نیروهای آمریکایی در جنوب خلیج فارس به هوا برخاسته و بر خلاف قوانین بین المللی وارد حریم هوایی ایران شد که توسط پدافند هوایی کشورمان سرنگون شد.

نیویورک تایمز به دنبال سرنگونی این پهپاد جاسوسی گزارش داد که «دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پس از یک روز پرتنش، شب گذشته حملات نظامی علیه ایران در تقابل با ساقط کردن پهپاد تجسس آمریکا را تأیید، اما در آخرین لحظات از اجرا شدن آن ها عقب نشینی کرد».
همرسانی نوشتار: