آمریکا دست از پا خطا کند کل منطقه آتش به پا می شود + جزییات

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور در برنامه تلویزیونی «نگاه یک» به سوالات مجری این برنامه پاسخ داد.

  1. یکشنبه ۱۹ خرداد ۹۸ ساعت ۲۳:۲۵ (۴ سال،۱۰ ماه قبل)
آمریکایی ها کوچک‌ترین اقدامی بکنند تمام منطقه آتش خواهد گرفت
به گزارش فرانگر

رضایی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در سال های گذشته دشمنی آمریکا با انقلاب اسلامی و آرمانهای امام تغییر نکرده است و همچنان این آرمانها مورد توجه مردم است و شما دلیل آن را چه می دانید، گفت: این دو موضوع با هم مرتبط هستند. علت ارتباط آنها هم این است که انقلاب ما یک انقلاب بسیار عظیمی بوده است. اگر انقلاب ما در حد یک اصلاح یا یک ترمیم مختصر در گذشته بود امروز نه نامی از امام بود و نه این دشمنی ها با ما ادامه پیدا می کرد.

وی با بیان اینکه ملت ایران با پشتوانه رهبری امام خیز بلندی برداشته است، گفت: این جهش برای رسیدن به آرمانهای بزرگ در پیش گرفته شده است. انقلاب یک رویداد نبود و یک راه است. راهی که ما را به آرمانهای بزرگ مان برساند و عظمت های گذشته را برای ما تکرار کند تا ما به مجد و تمدن بزرگ برسیم و بسیاری از عقب ماندگی ها و تحقیرها پاسخ دهیم.

دبیر مجمع تشخیص مصحلت نظام ادامه داد: این راه را امام در مقابل ما گذاشته است و چون این راه ادامه دارد امام زنده است. کسانی که مخالف این راه هستند قاعدتاً صف بندی خود را مقابل ما داشته و خواهند داشت.

رضایی با تاکید بر اینکه این آمریکا است که با ما درگیر است، گفت: ما راهی را انتخاب کرده ایم و آمریکا مخالف این راه است. لذا با ما درگیر است و ما وادار می شویم که مقاومت کنیم؛ بنابراین راه ما راه مقاومت است. برای عبور کردن و جلو رفتن باید به مقاومت ادامه دهیم آمریکایی ها این پیشرفت و جلو رفتن را به ضرر خود می دانند زیرا شکل گیری یک قدرت بزرگ و مستقل در شمال خلیج فارس و کانون انرژی جهان برای آمریکا غیر قابل تحمل است.

وی با بیان اینکه آمریکایی یک دوران شیرین اما بسیار سیاه را برای ایران داشته اند و می خواهند دوباره به آن دوران بازگردند تصریح کرد: دوران پهلوی جزو سیاه ترین دوران های تاریخ ایران بوده است و مبارزه ما بسیار مبارزه تعیین کننده ای است و تا رسیدن به اهداف و آرمانهای بزرگ خود، این مبارزه را در پیش داریم.

کوچک ترین اقدام علیه ایران باعث آتش گرفتن منطقه خواهد شد

دبیر مجمع تشخیص مصحلت نظام در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه رهبر انقلاب در مراسم سی امین سالگرد رحلت حضرت امام یکی از خصوصیت های امام را بحث مقاومت مطرح کردند و در ذهن برخی از جوانان ما این سوال پیش می آید که مقاومت چیست؟ لطفاً مقاومت را تبیین بفرمائید، گفت: یک دشمنی جدی از ابتدای انقلاب با ما ایجاد شده است و تاکنون دو نوع فشار آمریکایی به ما آورده اند؛ یکی فشارهای سخت مثل جنگ، کودتا، شورش، ترور، انفجار و حتی حمله نظامی در طبس که در دهه اول انقلاب با آن مواجه بودیم و ما با مقاومت توانستیم کلیه فشارها را به یک توانایی بسیار بزرگ و عظیم دفاعی- سیاسی تبدیل کنیم که امروز سپر دفاع ملت ایران است. حتی اخیراً می بینیم که آقای ترامپ و تیمش می گویند ما بدنبال جنگ اقتصادی سخت علیه ایران هستیم اما به هیچ وجه قصد حمله نظامی نداریم؛ چون نمی توانند. اگر می توانستند این کار را می کردند.

رضایی با بیان اینکه کار نظامی در ظاهر یک حمله است، خاطرنشان کرد: آنها می دانند که توانایی نظامی ایران به حدی رسیده است که اگر کوچک ترین اقدامی بخواهند بکنند تمام منطقه آتش خواهد گرفت و چیزی برای دوستان آمریکا و اسرائیل و منافع آنها در منطقه باقی نخواهد ماند.

وی فشار دهه اول را نظامی و سخت دانست و افزود: با مقاومت توانستیم فشارها را تبدیل به یک توانایی بزرگ کنیم.

دبیر مجمع تشخیص مصحلت نظام با ذکر خاطره ای از دوران دفاع مقدس گفت: در آن موقع دیدیم در خط مقدم تعدادی از عشایر ما با برنو آمده اند و در خاکریز صف بسته اند. یک ماشین از برادران ارتش آمد که مهمات پخش می کرد و این برادران گفتند که ما هم مهمات می خواهیم. از آنها پرسیدم تفنگ شما چیست و گفتند: برنو. به انها گفته شده این تفنگ ۴۰ – ۵۰ سال پیش از رده خارج شده است و ماشین از آنجا رفت؛ این عشایر با حسرت به ماشین نگاه کرده و به آمریکا و اسرائیل و انگلیس فحش دادند. آن حسرت امروز به موشک های ۲۰۰۰ کیلومتری تبدیل شده است.

رضایی با بیان اینکه زمانی ما در خطوط مقدم فشنگ نداشتیم اما امروز وقتی داعش در ایران کار بکند فرماندهانش در ۲ هزار کیلومتر آنطرف تر وقتی اطلاعیه دادند بلافاصله با موشک هایمان همان نقطه را بمباران کردیم. بنابراین فشار نظامی پایان پیدا کرد و ۱۰ سال بیشتر ادامه پیدا نکرد گفت: ۳۰ سال است کشور ما در امنیت است و ملت ما از امنیت بی نظیر در منطقه برخوردار است. ما با مقاومت خود فشارهای نظامی را تبدیل به بازدارندگی بزرگی کردیم.

باید مقاومت انقلابی را در پیش بگیریم

وی با اشاره به فشارهای دیگر آمریکا علیه ایران گفت: عمده این فشارها در محور اقتصاد بود؛ ما در این ۴۰ سال تحریم بودیم. هر چند امروز شدیدترین تحریم ها را داریم اما در سال ۹۱ هم تحریم های سنگینی شدیم که اروپاییها در سال ۹۰ و ۹۱ گفتند ما شش ماهه کار ایران را تمام می کنیم. آن موقع اروپایی ها جلوتر از آمریکایی ها علیه ما میدانداری می کردند.

دبیر مجمع تشخیص مصحلت نظام با بیان اینکه برجام قرار بود تحریم ها را از بین ببرد و آن تحریم ها، تحریم های ۹۰ و ۹۱ بود، گفت: تحریم های قبل از برجام تحریم های سختی بودند و امروز شاهد تحریم های بعد از برجام هستیم.

رضایی گفت: مسئله مهمی که ما الان داریم این است که چرا تحریم های امنیتی و دفاعی پایان پیدا نمی کند؟ باید کاری کنیم که این تحریم هایی که امروز با آن مواجه هستیم به عنوان آخرین تحریم ها از جلوی پای ایران کنار برود.

وی با تاکید بر اینکه باید مقاومت انقلابی را در پیش بگیریم، ادامه داد: مقاومت ما نباید صرفاً به شکست دشمن منجر شود. آمریکا اگر شکست بخورد ۵ سال دیگر نیز تحریم دیگری خواهد کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصحلت نظام مقاومت را مختص تمام ملت های دنیا عنوان کرد و گفت: هیچ ملتی نبوده است که با مقاومت پیروز نشده باشد. هیچ ملتی نیز نبوده است که از طریق سازش موفق شده باشد. نوع مقاومت ملت ما با مقاومت ملت های دیگر متفاوت است. هر مقاومتی که تاکنون صورت گرفته موفق بوده است.

رضایی با بیان اینکه مصدق زمانی که به سمت آمریکایی ها حرکت کرد سرنگون شد، گفت: فشارهای دشمن در مقابل پیشرفت ما هست و ما اگر به سمت جلو حرکت نکنیم که آنها به ما کاری ندارند.

وی بیان کرد: اگر ما پیشرفت را نخواهیم، اگر نخواهیم ملت بزرگی باشیم و استقلال داشته باشیم و صرفاً یک برده باشیم، آنها با ما کاری ندارند در واقع این فشارهای دشمن به دلیل پیشرفت ها و موفقیت های ما است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: مطمئن باشید اگر فشارهای آمریکا نبود ما امروز این میزان از قدرت و توان را نداشتیم، این سازمان قدرتمند اطلاعاتی را نداشتیم، ما در مقابل همه این فشارها توانسته موفق شویم و رو به جلو حرکت کنیم. این فشارها هزینه داشته اما دستاوردهای بزرگی هم داشتیم.

رضایی ادامه داد: هرچه که ایران بزرگتر شود آمریکا کوچکتر میشود، هرچه ایران توسعه بیشتری پیدا کند آمریکایی ها بیشتر از منطقه خارج خواهند شد. امروز شما ببینید که عراق، سوریه، لبنان، فلسطین و بسیاری از کشورهای منطقه سمت و سوی خود را از آمریکا به سمت ایران آوردند.

وی تصریح کرد: بنابراین یک جایگزینی قدرت در حال اتفاق است در واقع هر چقدر ایران بزرگتر شود آنها کوچکتر خواهند شد. آمریکا در حال دست و پا زدن برای آن است که از منطقه خارج نشود و در برخی جاها همچنان بماند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: جمهوری اسلامی ایران همینطور که به عراق و سوریه نرفت بلکه از ما تقاضا کردند. مشی ما استکباری نیست و به همین دلیل است که مردم منطقه از ما استقبال می کنند اما آمریکایی ها این طور نیستند.

رضایی افزود: ملت های منطقه از آمریکا دوری می کنند و به سمت جمهوری اسلامی ایران نزدیک می شوند.

رضایی در خصوص موضوع مقاومت فعال اظهار داشت: این مقاومت فعال را می توان یک فرایند دانست که مرحله اول آن فرصت سازی و شکست دشمن است و مرحله دوم آن این است که ما بتوانیم از این فرصت ها بهره برداری کرده و به توانایی تبدیل کنیم.

وی گفت: بنابراین یک فرایند را باید طی کنیم و در این فرایند تنها شکست دشمن منظور نیست. آمریکایی ها سه هدف را در منطقه دنبال می کنند که هدف اول آن ایجاد برخی شکاف ها و دوگانگی های عمیق میان جامعه، دولتمردان و مردم است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: یکی دیگر از اهداف آمریکا ایجاد اختلاف و شکاف میان مردم و مسئولین است. هدف دیگر آنها این است که با ایجاد فشار و تحریم بتوانند امنیت جمهوری اسلامی ایران را که خاری در چشم دشمنان است را تحت تاثیر قرار دهند. آنها می خواهند جامعه ما به سمتی برود که بر اثر فشارهای اقتصادی مردم به خیابان ها بریزند و ناامنی اجتماعی به وجود آورند.

رضایی بیان کرد: آمریکا به دنبال این است که با دنبال کردن این استراتژی ها ما را به پای میز مذاکره بکشانند، بنابراین این سیاست های فشار و تحریم برای مذاکره با ایران است. در واقع اگر مذاکره ای نباشد فشار هم بی خاصیت خواهد شد. مسئله مذاکره هدف نهایی آمریکا است.

وی افزود: امروز شنیدیم که وزیر خارجه آمریکا خبر از تحریم پتروشیمی ایران داده که البته موضوع جدیدی نیست بلکه نشان از دست خالی بودن آمریکا است که صرفاً با جنگ روانی در پی کسب توفیق در برابر جمهوری اسلامی ایران است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دولت، مجلس، دیگر نهادها، مسئولین و مردم همه نشان دادند که دو قطبی در جامعه ما معنا ندارد. هر چه آمریکایی ها فشار و تحریم را علیه ما بیشتر کنند انسجام و اتحاد داخلی ما بیشتر می شود. اگر آمریکا به دنبال مذاکره بود خودشان با کارهایی که انجام دادند باعث شدند که مسئله مذاکره کاملاً از بین رود.

رضایی ادامه داد: هیچ کس قبول نمی کند در چنین شرایطی وارد مذاکره با طرفی شود که قلدر مآبانه وارد میدان شده و تقاضای نشستن پای میز مذاکره را دارد. آمریکا همین الان از نظر ما شکست خورده است و شکست آنها موضوع قطعی است.

وی بیان کرد: شما ببینید آنها ابتدا ۱۲ شرط بدتر از ترکمانچای را اعلام کرده بودند برای مذاکره با ایران و اخیراً هم گفتند که ما اصلاً شرطی برای مذاکره با ایران نداریم.

ادامه دارد...
همرسانی نوشتار: