لحظه ای که ایران به موشک حامل ماهواره دست پیدا کرد + عکس

تصویری از نامه دست نویس شهید حسن طهرانی مقدم را خطاب به حضرت آیت الله خامنه ای مشاهده می کنید. در پایان این نامه شهید طهرانی مقدم از دستیابی ایران به موشک حامل ماهواره به رهبر معظم انقلاب مژده می دهد.

  1. پنجشنبه ۱۶ خرداد ۹۸ ساعت ۱۵:۰۰ (۴ سال،۸ ماه قبل)
به گزارش فرانگر

سردار شهید حسن طهرانی مقدم پدر صنعت موشکی ایران در سال ۱۳۳۸ در محله سرچشمه تهران به دنیا آمد. وی در دوران نوجوانی خود در مسجد حضرت زینب کبری (س) فعالیت می کرد. طهرانی مقدم با اوج گیری فعالیت های انقلابی به صف انقلابیون پیوست. گفته می شود او در شب ۲۲ بهمن ماه سال ۵۷ با پرتاب یک نارنجک دستی خودروی متعلق به ارتش را مصادره کرد و سرهنگ ارتش شاهنشاهی را به اسارت درآورد.

شهید طهرانی مقدم در سال ۵۸ در رشته مهندسی صنایع پذیرفته شد و در همین رشته نیز مدرک کارشناسی خود را اخذ کرد. وی سپس به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد و برای مدتی به عنوان فرمانده اطلاعات منطقه ۳ سپاه شمال فعالیت می کرد.

سردار شهید طهرانی مقدم در سال ۶۴ و پس از تشکیل نیرو های سه گانه سپاه به عنوان فرمانده موشکی نیروی هوایی سپاه منصوب شد. همچنین در سال ۸۵ به عنوان رییس سازمان جهاد خودکفایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منصوب شد. وی توانست در دوران فرماندهی خود در صنعت موشکی با همکاری سایر رفقای پاسدارش تحول عظیمی در این عرصه ایجاد کند به گونه ای که اکنون جمهوری اسلامی جزو قدرت های اول موشکی در جهان به حساب می آید.

سرانجام وی پس از مجاهدت های فراوان در تاریخ ۲۱ آبان سال ۹۰ و در آستانه عید غدیر وقتی برای انجام آزمایش موشکی به پادگان امیرالمومنین (ع) ملارد رفته بود بر اثر انفجار زاغه مهمات به جمع یاران شهیدش پیوست.

در ادامه تصویری از نامه دست نویس شهید حسن طهرانی مقدم خطاب به حضرت آیت الله خامنه ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی را مشاهده می کنید.

thm_456_10003915_436
همرسانی نوشتار: