روایتی از نامه رهبر معظم انقلاب به یکی از افراد قم + عکس

امروز هفدهم شهریور ماه مصادف با حادثه خونین هفده شهریور سال ۵۷ است؛ روزی که در آن عناصر جلاد رژیم شاهنشاهی صدها نفر از جوانان پاک این مرز و بوم را که به مبارزه با ظلم رژیم طاغوت برخاسته بودند، به خاک و خون کشید. این اقدام جنایتکارانه برای همیشه به عنوان لکه ننگی بر دامان رژیم پهلوی باقی ماند.

  1. یکشنبه ۱۷ شهریور ۹۸ ساعت ۲۳:۰۵ (۴ سال،۷ ماه قبل)
ماجرای نامه رهبر انقلاب به یکی از افراد قم +عکس
به گزارش فرانگر

به مناسبت سالگرد این واقعه، صفحه اینستاگرام منتسب به آیت اللّه خامنه ای مطلبی در این باره منتشر کرد و در آن، ماجرای نامه ایشان به یکی از افرادی که در قم حضور داشت را شرح داد.

صفحه اینستاگرامی منتسب به رهبر انقلاب نوشت:

«در روز هفدهم شهریور۵۷ رهبرانقلاب در کدام شهر بودند
ماجرای نامه ایشان به یکی از افراد قم
من از روز #هفدهم_شهریور سال ۱۳۵۷ خاطره ای در ذهن دارم. قبل از آن که این حادثه خون بار در تهران اتّفاق بیفتد، سیاست رژیم ستمشاهی به دنبال این بود که مبارزان و به تبع آن ملت ایران را، به تندرو و کندرو، افراطی و معتدل تقسیم کند.
این، نکته خیلی قابل توجّهی است که امروز مثل آیینه ای، همه #عبرتها را به ما درس می دهد. کسی که روزنامه های آن وقت و اظهارات مسؤولان رژیم ستمشاهی را مطالعه می کرد، می فهمید که این ها می خواهند کسانی را که در مقابل آنها هستند و مبارزه می کنند، از هم جدا کنند. عدّه ای را که طرفداران و علاقه مندان مخلص امام بودند و راه امام را علناً اظهار می کردند، به عنوان #تندرو و افراطی و متعصّب معرفی می کردند.
در مقابل اینها هم، بعضی از کسانی را که علاقه مند به مبارزه بودند، ولی خیلی جدّی در آن راه نبودند، یا جدّی بودند، ولی دستگاه آن طور خیال می کرد این ها جدیّتی ندارند، به عنوان افرادی که معتدلند و با این ها میشود مذاکره و صحبت کرد، معرفی می کردند. من در آن روز این #احساس_خطر را کردم.
آن زمان من در #جیرفت تبعید بودم. شاید روز چهاردهم یا پانزدهم شهریور بود. به یکی از آقایان معروف که در قم بود، نامه ای نوشتم و این سیاست رژیم را برای آن آقا تشریح کردم و گفتم این ها با این تدبیرِ خباثت آمیز می خواهند بهانه ای برای سختگیری بر مخلصان و عشّاق امام بزرگوار به دست آورند و شما را بدون این که خودتان بخواهید، در مقابل آن ها قرار دهند. این نامه را نوشته بودم؛ اما هنوز نفرستاده بودم.
روز شنبه هجدهم شهریور بود که رادیو و روزنامه ها، خبر کشتار هفده شهریور را پخش کردند. فردای آن روز، ما در جیرفت از این قضیه مطّلع شدیم.
من برداشتم در حاشیه آن نامه برای آن آقا نوشتم که: «باش تا صبح دولتش بدمد، کاین هنوز از نتایج سحر است». آن نامه را به وسیله مسافر، برای آن آقای محترم فرستادم. آنها شروع کردند سختگیری ها را علیه مبارزان و انقلابیون حقیقی راه انداختن که نمونه اش کشتار هفدهم شهریور بود. ۷۶/۰۶/۱۹»

ماجرای نامه رهبر انقلاب به یکی از افراد قم +عکس

همرسانی نوشتار: