این تصویر از مراسم افطاری حسن روحانی خبرساز شد + عکس

در حاشیه دیدار افطاری فعالان سیاسی با رئیس جمهوری که شنبه هفته گذشته برگزار شد، یک عکس بسیار پر بازتاب شد آنجا که بهزاد نبوی و احمد توکلی دو چهره شاخص از دو جناح سیاسی اصلاح طلب و اصول گرا که برخی حتی اختلافات آنها در کابینه میر حسین موسوی را عامل ایجاد جناح چپ و راست می دانند.

  1. یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۱۴:۱۰ (۴ سال،۱۱ ماه قبل)
ماجرای عکس حاشیه‌ساز در مراسم افطاری روحانی
به گزارش فرانگر

توکلی: سر موضع خودمان هستیم و این عکس کاملاً تصادفی بود. لااقل از نظر من تصادفی بود، چون من برنامه ای برای این کار نداشتم و نمی توانم به آنان هم نسبت بدهم که از این عکس مقصود دیگری داشتند. ما ناگهان با هم برخورد کردیم، مضافاً اینکه ما (من و آقای نبوی) سال ها با هم کار کردیم و حالا هم با هم دشمنی نداریم، من با برخی کارهای ایشان مخالفم و ایشان هم با برخی کارهای من. ما نمی توانیم براساس این مخالفت ها روابط انسانی خود را کنار بگذاریم.

ممکن است اشتراکات من با یکی کمتر و با دیگری بیشتر باشد. اما اینها نباید باعث شود که به کسی که موضع بهتری نگرفت، بگوییم که اصلاً هیچ حقی در کلام شما نیست. شاید او هم ضررهایی برای این اتفاق قائل است، ولو اینکه اشتباه بکند. اگر از هم نگذریم، به هم رحم نداشته باشیم و اجازه وجود مخالف را در درون خود ندهیم، کارها درست نمی شود.

ما اساساً گفت وگو بلد نیستیم و همواره به جای گفت وگو، اعلام موضع می کنیم. ید این پیش شرط را داشته باشیم که کسی که مقابل ما نشسته هم حق دارد، دنبال حق بگردیم و دنبال آن نباشیم که طرف مقابل را به سیطره خود بکشیم.

نبوی: نماد گفت وگوی ملی تلقی شد

هیچ برنامه ریزی قبلی وجودنداشت، مگراینکه مدعی شویم آقای روحانی برنامه دعوت افطارخود را باهدف گرفته شدن عکس فوق ترتیب داده است؟ !!من وآقای توکلی حدود۴۰سال باافت وخیزهایی باهم رابطه داشته ایم.

من شخصاً بازتاب ها را ندیدم، ولی شنیده ام تندروهای دوطرف به آن معترض بوده اند.شاید اهمیت رسانه ای آن، نماد گفت وگوی ملی تلقی شدن آن درشرایط بحرانی کنونی کشورباشد.

من دیدارمذکور را بسیارمفید ومثبت تلقی کردم. آن را مقدمه ای برای گفت وگوی ملی درشرایط بحرانی کنونی کشوردانسته و از آقایان روحانی و واعظی درخواست تکرارآن را کردم.
همرسانی نوشتار: