اصابت موشک به 4 کشتی اماراتی تایید شد + جزییات و عکس

مشرق به نقل از روسیاالیوم، وزارت خارجه امارات از هدف قرار گرفتن چهار کشتی تجاری در نزدیکی آب های منطقه ای این کشور خبر داد.

  1. یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۲۱:۴۰ (۵ سال قبل)
خبرگزاری المیادین
به گزارش فرانگر

وزارت خارجه امارات بیان کرد: چهار کشتی تجاری باری در نزدیکی آب های منطقه ای امارات به سمت ساحل شرقی در نزدیکی فجیره هدف قرار گرفته است. طرف های مربوطه اقدامات لازم را به عمل آورده اند و تحقیقات درباره حادثه با همکاری طرف های داخلی و بین المللی در جریان است و نتایج پس از پایان روند تحقیقات اعلام خواهد شد. این عملیات تخریبی تلفات یا زخمی به دنبال نداشته است و نشت مواد زیان آور یا سوخت از این کشتی ها وجود نداشته است. اوضاع در بندر الفجیره عادی است.

وزارت خارجه امارات هدف قرار گرفتن کشتی تجاری در معرض اقدامات تخریبی و تهدید جان سرنشینان این کشتی ها را تحولی خطرناک توصیف و اعلام کرد: جامعه بین المللی باید به مسئولیت خود عمل کند و مانع خدشه وارد شدن به امنیت و سلامت دریانوردی شود. این تهدیدی برای امنیت بین المللی است.

این در حالی است که قبلاً شبکه المیادین به نقل از منابعی در خلیج فارس از وقوع چند انفجار بندر «فجیره» در امارات متحده عربی خبر داده و اعلام کرده بود: علت دقیق وقوع این انفجارها هنوز از سوی مقامات ابوظبی اعلام نشده است. شاهدان عینی پرواز هواپیماهای فرانسوی و آمریکایی بر فراز منطقه را تأیید کرده اند. تاکنون بین ۷ تا ۱۰ نفتکش دچار آتش سوزی شده اند.

شبکه المیادین اعلام کرده بود که انفجارهای بندر فجیره طی بامداد امروز به وقوع پیوسته است. بر اساس اعلام این شبکه انفجارها داخل بندر بوده و صدای آن به وضوح شنیده شده است.
همرسانی نوشتار: