عروس 19 ساله چگونه عاشق داعش شد؟ + عکس

یک عروس داعشی که بعد از دو سال حضور در سوریه به این گروه تروریستی پشت کرد، آزار و اذیت در مدرسه علیه مسلمانان را دلیل جذبش به سمت داعش عنوان کرده است.

  1. جمعه ۳۰ فروردین ۹۸ ساعت ۰۱:۵۶ (۵ سال قبل)
عروس انگلیسی داعش: دیدن آزار در مدرسه به علت مسلمان بودنم، باعث جذبم به داعش شد
به گزارش فرانگر

فاطیما ۳۰ ساله اهل لندن بعد از دو سال عضویت در این گروه در سال ۲۰۱۷ و در ۲۸ سالگی به انگلیس بازگشت. او در یک مصاحبه گفت در عقاید افراطی به دنبال تسکین آزاری بوده که به طور مرتب در مدرسه به خاطر پوشیدن حجاب با آن مواجه می شده است. فاطیما گفت زمانی که یازده ساله بود گروهی از دختران به گوشه حیاط مدرسه کشاندنش و روسری را از سرش گرفتند و یک دسته از موهایش را کندند. او تاکید کرد هرگز در مدرسه احساس امنیت نمی کرد.

این عروس سابق داعش که از خشم سرشار است درباره نحوه آشنایی خود با همسرش گفت با او در فضای مجازی آشنا شد و پس از مدتی کوتاه با هم ازدواج کردند و به سوریه رفت. او گفت در آن جا به آن ها کتاب هایی داده شد که مطالبشان کشتن کودکان و استفاده از برده جنسی را توجیه می کرد. فاطیما در سال ۲۰۱۷ به انگلیس بازگشت و به شرط قطع کامل روابط با همسر و دیگر عناصر افراطی از طرف خانواده پذیرفته شد.

شمیمه بیگوم یک دختر انگلیسی دیگر است که اکنون ۱۹ ساله است و در سال ۲۰۱۵ به رقه سوریه رفت تا به داعش بپیوندد. او با یک داعشی هلندی ازدواج کرد. شمیمه اکنون قصد بازگشت به انگلیس را دارد و خواهان آن است که تابعیت کشورش را پس بگیرد.

عروس انگلیسی داعش: دیدن آزار در مدرسه به علت مسلمان بودنم، باعث جذبم به داعش شد

او درباره عدم پشیمانی که شمیمه در مصاحبه اش اعلام کرده بود، گفت شاید از طرف داعش تهدید شده که در صورت اعلام عدم وفاداری باید با تبعات آن مواجه شود. فاطیما معتقد است کلیشه ها و افزایش اسلام هراسی باعث ایجاد محیطی می شود که جذب زنان را در گروه های افراطی افزایش می دهد.
همرسانی نوشتار: