بازجویی از 28 خدمه نفتکش ایرانی توقیف شده در جبل الطارق + عکس

به نقل از شرق الاوسط، مقامات دولت محلی جبل الطارق روز جمعه اعلام کردند هم اکنون هیچ نیروی دریایی انگلیس روی عرشه نفتکش توقیف ‎ شده حامل نفت ایران وجود ندارد و با ۲۸ خدمه آن به عنوان شاهد رفتار و گفتگو می شود و نه به عنوان مجرم.

  1. جمعه ۱۴ تیر ۹۸ ساعت ۲۰:۳۵ (۴ سال،۱۰ ماه قبل)
مقامات جبل‌الطارق: با خدمه نفت‌کش توقیف‌شده به عنوان شاهد رفتار می‌کنیم و نه مجرم
به گزارش فرانگر

سخنگوی دولت محلی جبل الطارق با بیان اینکه در حال حاضر این نفتکش در اختیار نیروهای پلیس و مقامات گمرک است افزود: ۲۸ خدمه هم اکنون روی عرشه نفت کش قرار دارند و بیشتر از کشورهای هند، پاکستان و اوکراین هستند.

مقامات دولت جبل الطارق صبح روز پنج شنبه در بیانیه ای با اعلام توقیف یک نفتکش مدعی شدند که بر اساس شواهد، نفتکش گرِیس-۱ حامل نفت ایران برای تحویل به یک پالایشگاه در سوریه بوده است.

جوزف بورل، وزیر خارجه اسپانیا اعلام کرد نیروی دریایی انگلیس به درخواست آمریکا نفتکش حامل محموله نفتی ایران را در منطقه جبل الطارق توقیف کرده است. او گفت: از آنجایی که این نفتکش ظاهراً در آب های اسپانیا توقیف شده، مادرید در حال بررسی این موضوع است که آیا این حادثه حاکمیت اسپانیا را تحت تأثیر قرار داده است یا خیر.

توقیف این نفتکش در نزدیکی جبل الطارق -از مناطق تحت حاکمیت انگلیس- رخ داده، اما اسپانیا حاکمیت انگلیس بر آب های جبل الطارق را به رسمیت نمی شناسد.

«نقض تحریم های اتحادیه اروپا علیه سوریه» به عنوان دلیل اصلی توقیف این نفت کش اعلام شده است.

سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان شامگاه پنج شنبه اعلام کرد در پی توقیف غیر قانونی یک نفتکش حامل محموله نفتی ایران در تنگه جبل الطارق از سوی نیروی دریایی انگلستان، سفیر این کشور در تهران به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید تهران به او ابلاغ شده است.
همرسانی نوشتار:پربازدیدترین های هفته