بفرمایید غذای 30 میلیون تومانی + عکس

رستوران پلازا آتن برخلاف نامش در شهر پاریس قرار دارد و غذا های متنوع ملل را در منوی آن می توان پیدا کرد.

  1. شنبه ۲۴ فروردین ۹۸ ساعت ۱۰:۳۸ (۵ سال قبل)
گران قیمت‌ترین رستوران‌های جهان کدامند؟
به گزارش فرانگر

اگر برایتان جالب است بدانید گران قیمت ترین منو های غذایی در جهان به کدام رستوران ها تعلق دارد از شما دعوت می کنیم تا ادامه این مطلب را تا پایان آن بخوانید و همراهمان باشید.

رستوران Sublimotion: یک وعده غذا برای هر نفر حدود ۳۰ میلیون تومان ناقابل!

رستوران سابلیموشن، گران ترین رستوران دنیا در جزیره ایبزای اسپانیا در دریای مدیترانه است که هزینه یک وعده غذا در آن بالای ۲۰۰۰ دلار آب می خورد که تقریبا چیزی نزدیک به ۳۰ میلیون تومان ماست!

این رستوران به سرآشپز «پاکو رونسرو» تعلق دارد و همین امر یکی از دلایل شهرت سابلیموشن است. رونسرو سرآشپزی بسیار شاخص در دنیاست و دارای دو ستاره میشلین، سه خورشید رپسول و برنده جایزه ملی سرآشپزان سال ۲۰۰۶ است.

البته به اندازه پولی که پرداخت می کنید از فضا، تفریحات و امکانات بی نظیر این رستوران و البته از اصل ماجرا، یعنی غذا های بی نظیر استفاده کرده و لذت خواهید برد.

شاید بهتر باشد بگوییم در سابلیموشن شما فقط غذا نمی خورید بلکه یک ماجراجویی جالب و منحصربه فرد در حس چشائی خواهید داشت.

همین که پا به داخل بگذارید ماجراجویی تان آغاز می شود. سوار آسانسور می شوید و به پایین می روید، در اطراف خود می بینید که زمین به سرعت از کنارتان رد می شود و شما به اعماق می روید. این سفر بسیار واقعی بوده و خیلی سخت می توان باور کرد که این توهمی ساخته شده از تصاویر ویدئویی است که شما دیده اید.

این رستوران از فناوری های دیجیتال و توهمات بصری نهایت استفاده را برده و مرتبا در هنگام سرو غذا مهمانان خود را شگفت زده می کند.

به همین دلیل باید بگوییم که هزینه بالای سابلیموشن به خاطر ارزش غذایی بالای خوراکی های این رستوران نیست، بلکه محیط و نحوه سرو غذا و البته دستپخت پاکو رونسرو باعث چنین منوی گرانی شده و حال تبدیل به پاتوقی برای میلیونر های ولخرج شده است.

به طور کلی رستوران سابلیموشن، یک محیط بسته با دیوار هایی دارد که روی آن تصاویر بسیار خاص و جذابی پروجکت شده است. تنها مکان برای پذیرایی از مشتریان از یک میز بسیار بزرگ و ۱۲ صندلی تشکیل شده است. همین ویژگی ها سابلیموشن را چنان در دنیا مطرح کرده که بسیاری از گردشگران فقط برای صرف یک وعده غذایی در آن عزم سفر به جزیره ایبیزای اسپانیا می کنند.

رستوران Per se در نیویورک: یک وعده غذا برای هر نفر حدود ۹ میلیون تومان

گران قیمت ترین رستوران های جهان کدامند؟

«توماس کلر» مالک و مدیر رستوران پر سِه در شهر نیویورک است. این دومین رستوران ۳ ستاره ی کلر است. منوی رستوران پر سه از انواع شراب ها و کوکتل ها تشکیل شده و یک منوی ۸ مرحله ای منحصربه فرد با طعم های بی نظیر دارد که مخصوص گیاهخواران است.

سخن کوتاه کنیم و بگوییم که لذت بردن از طعم غذا هایی که با تکنیک های کلاسیک فرانسوی تهیه شده اند چیزی حدود ۶۸۵ دلار برای هر نفر آب خواهد خورد؛ یعنی مبلغی حدود ۹ میلیون تومان! البته برای رزرو میز در این رستوران شما باید ۱۰۰ دلار ودیعه برای هر نفر پرداخت کنید.

رستوران ماسا در نیویورک: یک وعده غذا برای هر نفر حدود ۸ میلیون تومان

گران قیمت ترین رستوران های جهان کدامند؟

سومین منوی گران قیمت رستوران های لوکس جهان به رستوران ماسا تعلق دارد که در شهر نیویورک واقع شده است. ماسا سوشی های سنتی ژاپنی را به شکلی خاص و منحصربه فرد ارائه می دهد. باید بدانید که روند غذا خوردن در این رستوران حدود دو ساعت به طول خواهد انجامید.

این رستوران گران قیمت به سرآشپز و متخصص سوشی در جهان یعنی «ماسا تاکایاما» تعلق دارد. یک وعده غذا بدون احتساب نوشیدنی و مالیات برای هر نفر ۵۹۵ دلار آب خواهد خورد که به پول ما (با دلار ۱۳ هزار تومانی) چیزی حدود ۸ میلیون تومان است.

سرآشپز و متخصص سرشناس سوشی در جهان: «ماسا تاکایاما»

البته باید اشاره کنیم که شما فقط برای غذا پول پرداخت نمی کنید بلکه محیط رستوران و فضای آن نیز بی نظیر و خاص است. باید بدانید که ماسا یکی از ۲ رستوران مخصوص سوشی در سراسر ایالت متحده آمریکاست که بار مخصوص آن از قطعات چوب Hinoka ساخته شده است. این چوب به تنهایی ارزش ۲۶۰ هزار دلار دارد؛ که نشان می دهد در ساخت این رستوران چقدر هزینه و دقت شده است.

رستوران Plaza Athenee در پاریس: یک وعده غذا برای هر نفر حدود ۷ میلیون تومان

گران قیمت ترین رستوران های جهان کدامند؟

رستوران پلازا آتن برخلاف نامش در شهر پاریس قرار دارد و غذا های متنوع ملل را در منوی آن می توان پیدا کرد. پلازا آتن در واقع یک هتل بسیار لوکس و جذاب است و رستوران آن عنوان یکی از گران ترین رستوران های جهان را با خود یدک می کشد. در فضای این رستوران یک لوستر عظیم با بیش از ۱۰ هزار قطعه کریستال قرار دارد که تلالو و درخشش آن چشم ها را خیره می کند.

غذا خوردن در این رستوران یعنی کیفیت و تجربه. یعنی لذت بردن از طعم غذا هایی که توسط سرآشپر مشهوری همچون آلن دوکازه پخته می شوند و فضایی که معماری آن چیزی نیست جز نماد شکوه و جلال.

یک وعده غذا در این رستوران برای هر نفر ۵۵۰ دلار قیمت دارد. البته با توجه به غذایی که سفارش می دهید ممکن است خیلی بیشتر از این باشد. یکی از غذا های کلاسیکی در اینجا سرو می شود، لانگوستین (نوعی خرچنگ) پوشیده شده با خاویار و فیله گوشت کبوتر است.

رستوران Guy Savoy در پاریس: یک وعده غذا برای هر نفر از ۵ میلیون تومان

گران قیمت ترین رستوران های جهان کدامند؟

غذا خوردن در رستوران Guy Savoy یک تجربه کاملا جادویی است؛ به این خاطر که طیف وسیعی از طعم ها و تکنیک های غذایی از سراسر جهان را در یک محل واحد می توانید امتحان کنید.

از جمله غذا های محبوب این رستوران می توان به بلو لابستر، مونک فیش، گوشت کبابی کبوتر و دیگر منو هایی که از یک رستوران های لوکس و گران قیمت انتظار می رود اشاره کرد.

از آنجا که پکیج های غذایی این رستوران متنوع است، بازه قیمتی منو نیز بسیار متغیر است. اما ارزان ترین منوی غذا در این رستوران ۲۰۰ یورو برای هر نفر است.
همرسانی نوشتار: