امیرهوشنگ با نیت شیطانی وارد خانه زن کرجی شد

کاش فقط دزدی می کرد + عکس

سرهنگ کارآگاه علی، ولی پور گودرزی معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: پرونده ای در مورخه ۲۲/۱۲/۱۳۹۷ با طرح شکایت خانمی ۵۰ ساله با هویت مشخص، به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ واصل شد مبنی بر اینکه یک سارق پس از ورود به خانه و انجام سرقت، شاکیه را نیز مورد آزار و اذیت قرار داده است.

  1. جمعه ۲۳ فروردین ۹۸ ساعت ۰۷:۳۰ (۵ سال قبل)
توطئه شیطانی کارگر نظافتچی برای زن صاحبخانه
به گزارش فرانگر

شاکیه در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: داخل خانه در حال استراحت بودم که متوجه یک سر و صدا از داخل حیاط خانه شدم؛ توجهی نکردم و مشغول دیدن سریال مورد علاقه ام بودم که ناگهان از داخل اتاقی که بالکن منزل در آن قرار داشت، مردی جوان با صورت پوشیده وارد اتاق پذیرایی شد؛ ترسیده بودم و قصد داشتم تا با فریاد زدن از همسایه ها کمک بخواهم که ناگهان این شخص به سمت من حمله ور شد و ضمن ضرب و شتم، با تهدید چاقو مرا تهدید کرد که اگر سر و صدا کنم مرا خواهد کشت؛ این شخص با نوارچسب دست و پایم را بست و پس از آن دقیقا به داخل اتاقی رفت که من طلاجات خودم را در آنجا نگهداری می کردم؛ پس از سرقت طلاجات و وجوه نقد داخل خانه فکر می کردم که این شخص از خانه خارج می شود، اما وی با تهدید چاقو ضرب و شتم مرا مورد آزار و اذیت قرار داد و در آن شرایط که دست و پایم بسته شده بود قادر به انجام هیچ کاری نبودم.

با توجه به اظهارات شاکیه، کارآگاهان اداره شانزدهم اطمینان پیدا کردند که سارق کاملا به شرایط زندگی و همچنین محل نگهداری طلاجات در داخل خانه شاکیه آشنایی داشته؛ لذا در ادامه تحقیقات از اطرافیان مالباخته در دستور کار قرار گرفت و اطلاع پیدا کردند مدتی پیش جوانی حدودا ۳۰ ساله برای نظافت، چند روز در خانه ی شاکیه حضور داشته است؛ در تحقیقات تکمیلی مشخص شد که شاکیه بدون انجام هرگونه تحقیقات در خصوص این شخص و یا درخواست از شرکت های خدماتی اقدام به بکارگیری این جوان به عنوان کارگر منزل کرده است.

در ادامه تحقیقات کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی با تحقیقات میدانی و بررسی تصاویر بدست آمده از دوربین های مداربسته محدوده ی محل زندگی شاکیه موفق به شناسایی خودرو پراید سفید رنگ متهم در شب سرقت شدند؛ با شناسایی خودرو، کارآگاهان اقدام به شناسایی مالک خودرو در شهرستان کرج کرده و اطلاع پیدا کردند که خودرو آخرین بار با شرایط اقساط و به صورت قولنامه ای به شخصی به نام امیرهوشنگ (۳۴ ساله) فروخته شده است.

با شناسایی تصویر امیرهوشنگ به عنوان نیروی خدماتی که چند روز در منزل شاکیه حضور داشته، کارآگاهان با انجام اقدامات تکمیلی اطمینان پیدا کردند که امیرهوشنگ همان متهم پرونده است که با صورت پوشیده وارد خانه ی شاکیه شده و پس از سرقت پول و طلاجات وی را مورد آزار و اذیت قرار داده است.

سرانجام با شناسایی مخفیگاه امیرهوشنگ در محدوده خیابان احسان در شرق تهران، کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی در مورخه ۱۹/۰۱/۱۳۹۸ اقدام به دستگیری وی کردند؛ امیرهوشنگ در تحقیقات اولیه منکر هرگونه سرقت و آزار و اذیت شاکیه شد، اما پس از پیدا شدن رشته دستبند متعلق به شاکیه و همچنین اعلام نظریه پزشکی قانونی، به ناچار لب به اعتراف گشود و به سرقت و همچنین آزار و اذیت شاکیه اعتراف کرد.

متهم در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: " به عنوان کارگر روزمرد صبح ها در محدوده خیابان ... منتظر می ماندم تا شاید برای کار استخدام شوم تا اینکه یک روز خانم میانسالی (شاکیه) به من مراجعه کرد و عنوان داشت که چند روزی برای نظافت و کار های خدماتی نیاز به کارگر دارد و به این شکل به خانه ی شاکیه راه پیدا کردم. خانه ی شاکیه خانه ای ویلایی و قدیمی است؛ طی چند روزی که خانه شاکیه کار می کردم متوجه شدم که او به تنهایی زندگی می کند و مقادیر قابل توجهی نیز پول و طلاجات در خانه دارد؛ از همان زمان بود که فکر سرقت پول و طلاجات به سرم افتاد تا اینکه در شب سرقت، از طریق دیوار، خودم را به داخل حیاط رساندم و ... ".

سرهنگ کارآگاه علی، ولی پور گودرزی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با اعترافات صریح متهم به سرقت و همچنین اقدام به آزار و اذیت شاکیه، قرار قانونی از سوی مقام قضایی صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.
همرسانی نوشتار: