پرهام در خودرو را برای نیوشا باز می کرد

او هم تک پر بود هم کارگروهی می کرد + عکس

پسر بی پول برای خرید هدیه نامزدی تصمیم به دزدی گرفت اما بعد از ۶ ماه به یکی از حرفه ای ترین دزدان خودرو تبدیل شد.

  1. یکشنبه ۱۹ اسفند ۹۷ ساعت ۰۷:۲۰ (۵ سال،۴ ماه قبل)
6 ماه آموزش برای سرقت در 10 ثانیه
به گزارش فرانگر

چندی قبل گزارش سرقت های سریالی از صندوق عقب خودروهای پژو و پراید در محدوده خیابان پیروزی به پلیس اعلام شد. با شروع تحقیقات پلیسی دستور بازبینی دوربین های مداربسته اطراف محل سرقت صادر و کارآگاهان موفق به شناسایی چهره یک مرد جوان شدند. از آنجایی که احتمال می رفت عامل این سرقت ها دزدی سابقه دار باشد کارآگاهان به سراغ آلبوم متهمان اداره آگاهی رفتند. پس از بازبینی تصویر متهمان، کارآگاهان دریافتند او مجرمی سابقه دار به نام پرهام است.

کارآگاهان با شناسایی مخفیگاه پرهام به کمین نشسته و زمانی که پسر جوان قصد ورود به مخفیگاهش را داشت او را دستگیر کردند. در بازجویی ها نیز متهم به سرقت های سریالی لوازم داخل خودرو به همراهی یک دختر فراری اعتراف کرد.

بدین ترتیب مدرس، دادیار شعبه ۴ دادسرای ویژه سرقت پسر جوان را برای ادامه تحقیقات در اختیار کارآگاهان اداره آگاهی قرار داد وتحقیقات برای دستگیری همدست او ادامه دارد.

گفت و گو با متهم

۲۵ سال دارد، ۷ سال است که سرقت می کند و به خاطر همین جرم به دام مأموران قانون گرفتار شده است. پسر جوان ما از جزئیات سرقت هایش می گوید.

سرقت ها را چطور انجام می دادی؟

سرقت های من اصول و قاعده داشت به همین راحتی نبود. من آموزش دیده ام و کارهایم حساب و کتاب دارد. تخصص من به قدری بالاست که می توانم در ۱۰ ثانیه از صندوق عقب خودرو سرقت کنم.

آموزش دیده ای؟

بله. ۷ سال قبل یک روز بیکار و بی پول در پارک نشسته بودم. آنقدر وضع مالی ام بد بود که حتی نمی توانستم برای دخترخاله ام که نامزدم بود کادو بخرم. پسر جوانی به سراغم آمد و خیلی زود سر صحبت را با من باز کرد. وقتی سفره دلم را برایش باز کردم او به من پیشنهاد داد که سرقت کنم. قرار شد او به من آموزش سرقت بدهد و در مقابل من هر چیزی سرقت می کردم بخشی از آن را به پسر جوان می دادم. ۶ ماه طول کشید تا آموزش دیدم و در این میان هم هر چه سرقت می کردم بخشی را به مربی ام می دادم و باقی آن را هم می فروختم و خرج می کردم و برای دختر خاله ام کادو می خریدم. اما او از ماجرای سرقت ها با خبر شد و نامزدی را به هم زد. می گفت نمی تواند با یک دزد زندگی کند و پول من حرام است. شرط گذاشت تا وقتی دزدی را ترک نکرده ام سراغش نروم.

تو هم قبول کردی؟

نه. برای این که معتاد به سرقت شده بودم و فکر می کردم می توانم با این پول های دزدی برای خودم کار و کاسبی خوبی راه بیندازم.

سرقت ها را به تنهایی انجام می دادی؟

من هم تکرو هستم هم با گروه کار می کنم. سال ۹۵ که به زندان افتادم بعد از یک سال حبس آزاد شدم. همان موقع ها بود که در پاتوقمان با یک دختر فراری به نام نیوشا آشنا شدم. نیوشا اعتیاد داشت و با گروهی کار می کرد که آنها تخصصشان سرقت داخل خودرو بود. بعد از مدتی رابطه من و نیوشا صمیمی تر شد و درنهایت قرار شد باهم کار کنیم. به سراغ هر ماشینی که می رفتیم من صندوق آن را می زدم و نیوشا لوازم داخل آن را سرقت می کرد.

چه خودروهایی را سرقت می کردی؟

تخصص من فقط پژو و پراید است.

چرا فقط در محدوده خیابان پیروزی سرقت می کردی؟

من وسیله نقلیه ندارم. برای همین مجبور بودم در محدوده محل زندگی ام سرقت کنم.

از این سرقت ها چقدر گیرت می آمد؟

متفاوت بود. یکبار صندوق خودرویی را زدم که داخل آن یک ساک قرار داشت. داخل ساک هم جعبه جواهرات بود. اما به طور کل خود جعبه ابزار که در بیشتر ماشین ها هست را ۵۰ هزار تومان می فروشم. لاستیک های زاپاس را ۱۰۰ هزار تومان و تجهیزات ضبط را هم ۱۰۰ هزار تومان می فروشم.
همرسانی نوشتار: