اظهارات جنجالی علی لاریجانی درباره احمدی نژاد و روحانی + عکس

رئیس مجلس شورای اسلامی در گفتگوی تصویری با نشریه مثلث، به سوالاتی در مورد احمدی نژاد پاسخ داد.

  1. سه شنبه ۶ فروردین ۹۸ ساعت ۱۸:۳۰ (۵ سال،۱ ماه قبل)
به گزارش فرانگر

علی لاریجانی هفته نامه مثلث گفت: داستان من و احمدی نژاد از خودش شروع شد، او با خودش مشکل دارد. وقتی آدم از خدا نترسد، کسی نمی تواند جلویش را بگیرد. لاریجانی همچنین درباره رئیس دولت های نهم و دهم افزود: وقتی آدم از خدا نترسد، کسی نمی تواند جلویش را بگیرد.

رییس مجلس در این گفت و گوی تصویری به سوالاتی در مورد احمدی نژاد، حسن روحانی، اصلاح طلبان، انتخابات آینده و ... پاسخ داده است. رییس مجلس همچنین در مورد اینکه چرا اصلاح طلبان در انتخابات هیات رییسه از او حمایت نکردند به سوالات خبرنگار اینگونه پاسخ داده است:

یکی از مهم ترین اتفاقات سیاسی امسال، انتخابات هیات رئیسه بود که فراکسیون امید تصمیم گرفت که از شما حمایت نکند. سوال مشخص من این است که آیا قبل از انتخابات پیام هایی رد و بدل شد و شروطی داشتند که شما نپذیرفتید یا اصلا اساسا از ابتدا برای امسال چنین برنامه ای داشتند؟

نه شروطی هم نبود؛ آقایان خودشان تصمیم شان این بود.

با شما مذاکره ای نشد؟

مذاکره ای به طور رسمی نه.

شما از اتفاقی که افتاد تعجب نکردید؟

به هر حال فرق مجلس فعلی با مجالس دیگر این است که فراکسیون اکثریتی به معنای متعارف ندارد؛ لذا تصمیم گیری در آن ساده نیست. همین وقایع قابل پیش بینی است.

آقای دکتر گفت وگویی داشتم با آقای عطریان فر؛ قبل از انتخابات هیات رئیسه انتخابات اول ایشان گفتند که ما نقد آقای لاریجانی را به نسیه آقای عارف ترجیح می دهیم؛ این نسبت الان در مجلس بر هم خورده است؟

یعنی چه؟

یعنی در آن زمان ترجیح می دادند که از شما حمایت بکنند و پای این حمایت شان هم تا مدتی ایستاده بودند. بعد در انتخابات هیات رئیسه اخیر این اتفاق نیفتاد. می خواهم ببینم که این نسبت بین شما و اصلاح طلبان برهم خورد؟

چنین نسبتی نداشتند که بخواهد برهم بخورد، ولی خودشان تشخیص شان این بود. نمی دانم که پشت صحنه اش چه گذشت. خیلی چیز مهمی نیست که آن قدر بزرگش کرده اید.

آقای دکتر برای انتخابات مجلس سال آینده قصد نامزدی دارید؟

من الان واقعا روی هیچ چیزی فکر نمی کنم جز همین حل همین مسائل. آن قدر هم وقتش برای من پر است که اصلا واقعا تعارف هم نمی کنم که بگویید دارد به حالت تصنعی حرف می زند. حجم کار و اینکه از صیح تا شب باید همین مسائل کشور را پیگیری بکنم، فرصتی ایجادنکرده که تامل جدی ای داشته باشم، یعنی باید به قدری فضای کاری من کاهش پیدا بکند که بتوانم روی آن فکر بکنم.

آقای دکتر متوجه فرمایش شما شدم، ولی می خواهم که اجازه بخواهم این سوال را هم بپرسم؛ باز هم اخباری را داشته ایم که گویا حرف و حدیث هایی مطرح شده که شما تمایل دارید که این بار از تهران بیایید، نه از قم.

من اصلا به اصل آن فکر نکرده ام که بگویم از کجا بیایم، چون به هر حال آدم روی این مسائل با تامل و آینده نگری فکر کند و ببیند که چقدر می تواند کار بکند و مفید است؛ لذا باید در یک فرصتی به آن فکر بکنم، الان زود است.

آقای دکتر کنجکاوی من را ببخشید. پیرامون شما چه؟ یعنی دوستان شما یا حامیان شما هنوز تحولی را در این زمینه صورت نداده اند؟ رایزنی ای، چیزی؟

برای خودشان؟

برای شما؟

نه.

رئیس مجلس درباره اینکه آیا قصد شرکت در انتخابات آینده را دارد؟ گفت: هیچ فکری جز حل مسائل فعلی کشور ندارم.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی درباره عدم حمایت فراکسیون امید از وی در انتخابات هیئت رئیسه مجلس و اینکه آیا برای حمایت شروطی داشت؟، گفت: شروطی برای من قرار ندادند و مذاکره رسمی هم نداشتیم، تنها تصمیم آن ها بر این بود.

وی با بیان اینکه مجلس فعلی فراکسیون حداکثری به معنای متعارف ندارد، افزود: به همین جهت، تصمیم گیری در آن ساده نیست و همین وقایع قابل پیش بینی است.

رئیس مجلس در پاسخ به این پرسش «اصلاح طلبان در زمانی ترجیح می دادند که از شما حمایت کنند و در انتخابات هیئت رئیسه اخیر این اتفاق نیفتاد، آیا این نسبت بین شما و اصلاح طلبان به هم خورده است؟»، گفت: البته من نسبتی با هیچ جریانی ندارم که بخواهد بهم بخورد و البته اینکه اصلاح طلبان از من در انتخابات هیئت رئیسه حمایت کنند یا خیر، موضوع خیلی مهمی هم نیست.

لاریجانی همچنین درباره اینکه آیا قصد شرکت در انتخابات آینده را دارد یا خیر؟ اظهار داشت: با توجه به شرایط کنونی من هیچ فکری جز حل مسائل فعلی کشور ندارم؛ آن قدر این موضوع وقت مرا به خود اختصاص داده است که به هیچ کاری نمی رسم و این موضوع تعارفی نیست.

وی با بیان اینکه حجم کار بسیار بالاست و فرصتی نداشتم در مورد این موضوعات تفکر جدی داشته باشم، گفت: البته فکر کردن در مورد این موضوعات هم اندکی زود است.