سنگ تمام یک ایرانی برای هموطنانش در شیراز + عکس

به دنبال وقوع سیل شدید روز گذشته در شیراز، برخی مردم شیراز در اقدامی زیبا مسافران نوروزی گرفتار در سیل را به صورت رایگان اسکان دادند؛ این قیبل اقدامات همیشه با استقبال و تحسین افراد مختلف جامعه همراه است و هر کس متناسب با دید خود به این مقوله نگاه می کند.

  1. سه شنبه ۶ فروردین ۹۸ ساعت ۲۱:۳۵ (۵ سال،۲ ماه قبل)
اکبر نبوی
به گزارش فرانگر

در ادامه واکنش اکبر نبوی، روزنامه نگار با سابقه و فعال هنری کشورمان به عکسی که دیروز بعد از وقوع سیل شیراز منتشر شد را می خوانید. اکبر نبوی نوشت:

جلوه ای از شخصیت ایرانی
این عکس لایه ای دیگر از شخصیت دوست داشتنی ما ایرانی ها را نشان می دهد.ما ایرانی ها، گاهی خیلی به خود بد می گوییم و خودتخریبی یکی از صفات بد و مزمنی است که همگان، بیش و کم به آن گرفتاریم. و در این خودتخریبی، فقط به لایه های منفی و ناپسند جامعه زیستی خویش ارجاع می دهیم و نتایج هولناک خویش را استخراج و ادراک می کنیم.اما ایرانی ها (مثل هر ملتی) شخصیتی چند لایه دارند. نابخردی است که با روبرو شدن با لایه ی منفی، همه ی تبار شخصیتی خود را ناموجه بخوانیم و بی عقلی است اگر با مشاهده ی لایه های مثبت و غرورانگیز، به خود بگوییم که هنر نزد ایرانیان است و بس.با این همه، تاریخ ثابت کرده که معدل شخصیت ایران و ایرانی، یکی از گوهرهای تابناک جوامع انسانی ست.#سیل#شیراز#شخصیت_ایرانی

اکبر نبوی