اقدام پلید مسعود بهنود خبرساز شد + عکس

روز گذشته همزمان با فرا رسیدن عید نوروز، مسعود بهنود روزنامه نگار و مفسر بی بی سی فارسی، تصویری را در حساب کاربری شخصی خود در توییتر به اشتراک گذاشت و ادعا کرد این تصویر متعلق به بازار تره بار رشت است.

  1. جمعه ۲ فروردین ۹۸ ساعت ۲۳:۰۰ (۵ سال،۱ ماه قبل)
دروغ پردازی نوروزی BBC فارسی
به گزارش فرانگر

اما بهنود  که به پدرخوانده شبکه BBC فارسی معروف است چند ساعت پس از انتشار این پست مجبور شد بابت ارسال آن از مخاطبان عذرخواهی کند. با اندکی جستجو مشخص می شود که این تصویر برخلاف ادعای بهنود، متعلق به بازار  قونیه در کشور ترکیه است. این تصویر از زاویه نگاه و در قاب دوربین عکاسی به نام سزار چی، که خود اهل آنکاراست ثبت شده است.

دروغ پردازی نوروزی BBC فارسی

دروغ پردازی نوروزی BBC فارسی

اما نکته مهم این است که یک تصویر اشتباه در حساب کاربری بهنود تا به حال بیش از ۲ هزار بار پسندیده شده و بارها در شبکه های اجتماعی مختلف دست به دست شده در حالی که  تکذیبه او به همان گستردگی دیده نشده است. این همان کاری است که شبکه BBC فارسی سا ل هاست در آن تبحر دارد و بارها در گذرگاه های حساس تاریخی در عمر چهل ساله انقلاب اسلامی ایران تلاش کرده به هر صورت ممکن با توسل به سندسازی، خبرپراکنی و قهرمان سازی از چهره های غیرواقعی، در امور داخلی ایران دخالت کند و اخبار دروغ را به خورد مخاطبان دهد.
همرسانی نوشتار: