هنرپیشه سرشناس خارجی با روسری در ایران + عکس

جوانا لاملی یکی از هنرپیشه های کهنه کار انگلیسی است که فیلم ها و مجموعه های تلویزیونی مختلفی را از او دیده ایم و به رغم اینکه ۷۲ سال سن دارد اما هنوز هم زیبا و پرتلاش است و همچنان حضور فعالی در دنیای سینما و تلویزیون دارد.

  1. یکشنبه ۱۸ فروردین ۹۸ ساعت ۱۹:۰۵ (۵ سال،۲ ماه قبل)
ماجراجویی بازیگر مطرح انگلیسی در ایران
به گزارش فرانگر

اگر اهل فیلم های جیمز باند باشید و نسخه های اول این مجموعه فیلم ها را دیده باشید به احتمال زیاد جوانا لاملی که در فیلم «در خدمت سرویس مخفی ملکه» از مجموعه فیلم های جیمز باند حضور داشت را می شناسید، اگر هم سن و سال شما به این فیلم ها قد نمی دهد باز هم مطمئن هستیم جوانا را در فیلم معروف «گرگ وال استریت» که همین چند سال پیش اکران شد دیده اید.

جوانا لاملی به دنبال ساخت مستند «جاده ابریشم جوانا» به ایران آمد. همان گونه که از نام این مستند پیدا است، جوانا از کشورهای مهمی که در مسیر جاده ابریشم قرار داشتند دیدن می کند و خاطرات و ماجراجویی های خود را در این کشورها با مخاطبین به اشتراک می گذارد.

ماجراجویی بازیگر مطرح انگلیسی در ایران

جوانا لاملی چهره بسیار شناخته شده ای در انگلستان است و در کنار حضور موفق در سینما و تلویزیون، به عنوان یکی از فعال های اجتماعی این کشور نیز شناخته می شود. لاملی شخصیتی شوخ و بذله گو دارد و زنی کنجکاو و خوش مشرب است. لاملی که مانند قالی کرمان است و هر چه بیشتر پا به سن می گذارد، جذاب تر می شود به قول قدیمی ها چادر چاقچور می کند و عازم ایران می شود تا او با روسری و مانتو داستان جذابی از مستند جاده ابریشم جوانا را روایت کند. جالب است بدانید جوانا لاملی از اینکه مجبور شده بود روسری بر سر کند، مشکلی نداشت و مدعی بود همانند یک بیوه خوش تیپ در زمین های گلف فلوریدا شده است. 

این بازیگر مطرح انگلیسی برای ساخت مستند «جاده ابریشم جوانا» فراز و فرودهای مختلفی را در ایران تجربه کرد و به گفته خودش، تحمل گرمای ۴۰ درجه در مناطق کویری ایران و برنامه فشرده کاری که باید به آن پایبند می بود یکی از مشکلات اصلی ساخت این مستند را پیش روی جوانا لاملی گذاشت. ناگفته نماند که جوانا هنرپیشه و مجری کهنه کاری است و تعامل خوبی با عوامل سازنده این سریال داشت.

جوانا برای واقع گرایانه تر شدن این مجموعه پا به پای فیلمبردار حرکت می کرد و عوامل این سریال مدعی هستند لحظه ای که لاملی به کاخ گلستان در تهران رسید با اشتیاق به سمت کاخ پیش رفت و به فیلمبردار دائماً می گفت دنبالم بیا، تا فاصله ای میان فیلمبردار و جولیا نیافتد. گاهی اوقات نیز به نظر می رسید که جولیا با خودش صحبت می کند و محو تماشای جذابیت های ایران شده است.

ماجراجویی بازیگر مطرح انگلیسی در ایران

جوانا لاملی در سفری که برای ساخت این مستند به ایران داشت نه تنها در معرض فرهنگ باستانی، آثار هنری و صنایع دستی ایران قرار گرفت، بلکه با مهمان دوستی ایرانی ها نیز آشنا شد و با چهره های سرشناسی مانند بهرام رادان ملاقات کرد و به پای صحبت بانویی نشست که ۵۵ سال از عمر خودش را مشغول قالی بافی بود. لاملی در مصاحبه هایی که بعد از این سفر انجام داد مدعی بود از هم صحبتی با ایرانی ها لذت زیادی برده و چیزهای مفیدی یاد گرفته است.

مستند «جاده ابریشم جونا» در کنار مجری گری بی عیب و نقص جوانا لاملی، به لحاظ فنی نیز از بهترین فناوری های روز دنیا کمک گرفته بود و بیشتر صحنه های این مستند بوسیله پهپاد ضبط شد تا تماشاچیان از زاویه دیگری نقاط دیدنی ایران را تماشا کنند. به همین دلیل نیز شاهد درخشش شگفتی های معماری قسمت های کهن ایران زمین مانند اصفهان، یزد و تخت جمشید در این مستند هستیم.

لاملی نیز همانند دیگر هنرپیشه ها حضور فعالی در اینستاگرام دارد و به لطف این شبکه اجتماعی، هواداران مستند «جاده ابریشم جوانا» در ایران توانستند با این هنرپیشه مطرح انگلیسی ارتباط برقرار کنند و جوانا نیز دست رد به سینه آنها نزد و با بعضی از هواداران ایرانی اش ملاقات حضوری ترتیب داد.