پولسازترین مرد سینمای ایران را می شناسید؟ + عکس

عنوان پول سازترین بازیگر سینما به بازیگر تاثیرگذاری داده می شود که هر سال مجموع فروش فیلم هایش بیش از هر بازیگر دیگری است.

  1. شنبه ۳ فروردین ۹۸ ساعت ۲۲:۱۵ (۴ سال،۱۱ ماه قبل)
جواد عزتی پیروز رقابت با عطاران شد
به گزارش فرانگر

در سال های اخیر بازیگرانی همچون رضا عطاران و حمید فرخ نژاد از پول سازترین بازیگران مرد بوده اند و امسال هم نام این دو بازیگر در جدول بازیگران پول ساز دیده می شود اما نفر اول کسی نیست جز جواد عزتی.

جواد عزتی در ادامه مسیر رو به رشدش در گیشه امسال، سرانجام عنوان پول سازترین بازیگر سینمای ایران را به دست آورد. بازیگری که فقط در فیلم های کمدی حضور نداشته و نقش ها و ژانرهای مختلف را امتحان کرده اما حضور و تأثیرش روی جذب مخاطب و افزایش فروش فیلم ها محسوس است.

در سال ۹۷ چهار فیلم هزارپا، لاتاری، تنگه ابوقریب و خرگیوش با بازی جواد عزتی به اکران درآمد که مجموع فروش این فیلم ها ۶۵ میلیارد و ۵۲۰ میلیون تومان بود. فیلم هزارپا با بازی این بازیگر و رضا عطاران به تنهایی ۳۸ میلیارد و پانصد میلیون تومان فروش کرد.

در رده دوم پول سازترین بازیگران سینمای ایران در سال ۹۷ رضا عطاران قرار دارد که سه فیلم هزارپا، مصادره و خانم یایا با بازی او در مجموع ۵۷ میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان فروش کرده است.

هادی حجازی فر هم نفر سوم این فهرست است. دو فیلم نوروزی به وقت شام و لاتاری این بازیگر را به رتبه های بالا آورده است. کاتیوشا، دارکوب و آستیگمات هم دیگر فیلم هایی است که از حجازی فر در سال ۹۷ اکران شد و مجموع فروش آنها به ۳۴ میلیارد و ۶۳۰ میلیون تومان می رسد.

چهارمین نفر این فهرست حمید فرخ نژاد است که در سالهای اخیر پای ثابت جدول پول سازترین بازیگران مرد سال بوده است. فیلم های تگزاس، خانم یایا، لاتاری و میلیونر میامی با بازی فرخ نژاد در سال ۹۷ مجموعاً ۳۳ میلیارد و ۹۹۶ میلیون تومان فروش کرد.

پژمان جمشیدی با فروش ۲۴ میلیارد و ۸۰۵ میلیون تومانی فیلم های تگزاس، لونه زنبور، من دیوانه نیستم و سوءتفاهم در رده پنجم، سام درخشانی با فروش ۲۲ میلیارد و ۸۲۴ میلیون تومانی فیلم های تگزاس، تخته گاز، دشمن زن و پاستاریونی در رده ششم، فرهاد اصلانی با فروش ۱۹ میلیارد و ۳۵ میلیون تومانی فیلم های جن زیبا، مغزهای کوچک زنگ زده و کلمبوس در رده هفتم، امیر جدیدی با فروش ۱۸ میلیارد و ۶۴۸ میلیون تومانی فیلم های قانون مورفی، تنگه ابوقریب، هت تریک و عرق سرد در رده هشتم و ساعد سهیلی با فروش ۱۶ میلیارد و ۴۵۶ میلیون تومانی فیلم های لاتاری، اتاق تاریک و ماهورا در رده نهم این جدول هستند.

نکته مهم جدول بازیگران پول ساز هم نوید محمدزاده است که در رده دهم قرار دارد. بازیگری که همچنان در کارنامه اش فیلم کمدی دیده نمی شود، گزیده کار است و در کارنامه امسالش تنها دو فیلم دیده می شود و یکی از پایه های فروش فیلم هایی است که در آنها بازی کرده. دو فیلم مغزهای کوچک زنگ زده و عصبانی نیستم با بازی محمدزاده در مجموع ۱۶ میلیارد و ۱۱۰ میلیون تومان فروش کرده است.