نوید محمدزاده این بار تنها کسی بود که ظاهری عادی داشت + عکس

نمایش فیلم «متری شیش ونیم» در کاخ جشنواره ونیز با حضور سعید روستایی، نوید محمدزاده، پیمان معادی، فرهاد اصلانی و هومن بهمنش برگزار شد.

  1. چهارشنبه ۱۳ شهریور ۹۸ ساعت ۰۹:۴۲ (۴ سال،۸ ماه قبل)
تشویق ۳ دقیقه‌ای تماشاگران «متری شیش‌ونیم» در ونیز
به گزارش فرانگر

بعد از پایان فیلم تماشاگران سه دقیقه سازندگان فیلم را تشویق کردند و عوامل به سوالاتی درباره فیلم پاسخ دادند. سعید روستایی درباره علت ساخت «متری شیش ونیم» گفت: ««کشور ما به خاطر منطقه جغرافیایی که دارد در موقعیت حساسی قرار گرفته. ما همسایگانی داریم که بیشترین مقدار مواد مخدر در جهان را تولید می کنند و اعتیاد کاملا شکل جدیدی به خودش گرفته و این فیلم بر اساس یک قصه شکل نگرفت بر اساس یک دغدغه اجتماعی شکل گرفت.»

پیمان معادی هم درباره سختی های بازی در نقش صمد گفت: «ما ۵ماه فیلمبرداری می کردیم و خیلی لوکیشن سختی داشتیم. بعضی روزها در معرض هفتصد، هشتصد معتاد واقعی کارتن خواب بودیم که اینها بیماری هایی داشتند و ما باید در نزدیکی اینها کار می کردیم. سخت ترین بخش کاری من این بود که نقشی را بازی می کردم که حساسیت های خیلی ویژه ای داشت و برای اولین بار ما سعی کردیم با ارائه تصویر یک پلیس واقعی خط قرمزها را ردکنیم و این خیلی سخت بود و با مشکلات زیادی روبرو می شدیم و اصلاحیه های زیادی در این بخش داشتیم. این سخت ترین ویژگی نقشی بود که من بازی می کردم.»

نوید محمدزاده هم در ادامه در پاسخ به همین سوال گفت: «همانطور که در فیلم دیدیم، نقش من خودش را کشته بود و وقتی لبه استخر او را می بینیم، مثل یک بچه توی آب خوابیده. وقتی می رود جلو و زنده اش می کنند یک امیدی به زندگی پیدا می کند و مثل شیری در قفس دارد همه تلاشش را انجام می دهد و وقتی می بیند واقعا نمی تواند کاری بکند هرچه به انتها می رسیم انگار پیر شده، انگار آرام شده و در پایان در جایی او را می بینیم که باید به لحاظ فیزیکال مرگ آن آدم باشد و مابینش تلاش و زندگی باشد.»

فرهاد اصلانی دیگر بازیگر این فیلم هم در پاسخ به سوالی درباره نقشش گفت: «فکر می کنم قسمت آسان کار به من افتاد. چون به نظر می رسد این روزها قضاوت کردن کار آسانی شده و سختی کار بیشتر روی دوش دوستان من بود.»

«متری شیش ونیم» در بخش افق های جشنواره ونیز با فیلم های دیگر به رقابت می پردازد. پیش از این در سال ۲۰۱۷ نوید محمدزاده برای بازی در فیلم «بدون تاریخ، بدون امضا» که در همین بخش به نمایش درآمده بود برنده جایزه بهترین بازیگر مرد این جشنواره در بخش افق ها شده بود.
همرسانی نوشتار: