نخستین تصاویر از آتش سوزی مهیب بازار تبریز

همه چیز خاکستر شد + عکس ها

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز گفت: آتش سوزی انبار کفش در بازار تبریز با پیشگیری از سرایت حریق به انباری زیرزمینی خاتمه یافت.

  1. یکشنبه ۱۷ شهریور ۹۸ ساعت ۲۳:۴۰ (۴ سال،۳ ماه قبل)
جزئیات جدید از حریق انبار کفش در بازار تبریز / تصاویر
به گزارش فرانگر

به نقل از خبرگزاری فارس ، محمد قلیزاده امروز در تبریز اظهار داشت: حوالی ساعت ۶:۲۲ صبح امروز با گزارش وقوع آتش سوزی نسبتا گسترده ای در یک باب انباری کفش در پشت بازار چرم تبریز، آتش نشانان ایستگاه های ۱- ۲-۳-۴-۶-۷-۱۱ به محل حادثه اعزام شدند.

جزئیات جدید از حریق انبار کفش در بازار تبریز / تصاویر

مدیر عامل سازمان آتش نشانی تبریز با اشاره به اینکه این آتش سوزی در زمان اطلاع به سامانه ۱۲۵ در حجم گسترده ای در حال سوختن بود افزود: آتش نشانان اعزامی عملیات اطفاء حریق این حادثه را با اجرای عملیات سریع و نفوذ از چندین قسمت به کانون حریق در پیش گرفته و در اولین لحظات اجرای عملیات، این آتش سوزی را مهار کردند.

جزئیات جدید از حریق انبار کفش در بازار تبریز / تصاویر

وی افزود: به دلیل حجم قوطی و کفش های انباشته شده در انبار دود غلیظی محیط را فرا گرفته و اجرای عملیات را با دشواری روبرو می کرد که تیم های اعزامی با استفاده از دستگاه های تنفسی موفق به ورود به کانون حریق و مانع از نفوذ شعله و حرارت به انبار زیرزمینی شدند. مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز افزود: این انباری متشکل از زیر زمین ، طبقه همکف و محوطه مسقف بود که کفش های انباشته در محوطه و طبقه همکف طعمه حریق شده بود و تلاش آتش نشانان مانع از سرایت حریق به سایر انباری های مجاور محل حریق شد.  وی خاطرنشان کرد: آتش نشانی تبریز طی اجرای تفاهم نامه ای با اتحادیه صنعت کفش تبریز در ماه های اخیر، آمادگی خود را برای ارایه کلاس آموزشی عمومی ایمنی و آتش نشانی برای شاغلین این صنعت اعلام داشته است.