احتمال سیل در برخی مناطق تهران + جزییات و نام مناطق سیل خیز

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اعلام کرد: ۳۲۰۰ مرکز در ۲۰ استان کشور برای اسکان اضطراری سیل زدگان در نظر گرفته شده است.

  1. دوشنبه ۱۲ فروردین ۹۸ ساعت ۱۳:۲۰ (۵ سال قبل)
احتمال سیل در روددره‌ها، مسیل‌ها و مناطق حساس شهر تهران
به گزارش فرانگر

مرتضی سلیمی گروه جامعه خبرگزاری میزان گفت: وضعیت خوزستان، لرستان، کرمانشاه و گلستان همچنان در حالت اضطرار قرار دارد.

سلیمی با بیان اینکه در لرستان شهر های دورود، پلدختر و نورآباد همچنان در معرض خطر سیل هستند افزود: تاکنون ۱۹ هزار نفر در شهر دورود منازلشان رو ترک کرده اند و در مناطق امن اسکان داده شده اند.

وی افزود: در شهر کرمانشاه هم چندین محله دچار آبگرفتگى شدند که تلاش دستگاه هاى خدماتى از دیشب برای رفع مشکل آبگرفتگى ادامه دارد.

تفرجگاه های دربند، درکه، کن و فرحزاد در تهران امروز دوازدهم فروردین تعطیل هستند. سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با هشدار درباره احتمال سیل در روددره ها، مسیل ها و مناطق حساس شهر تهران اعلام کرد: با همکاری وزارت ارتباطات به ساکنان بیش از ۲۰ محله تهران که در کنار رود دره ها و مسیل ها قرار گرفتن، پیامک های هشدار ارسال شده است.

رفتن به طرقبه و شاندیز مشهد هم امروز و فردا ممنوع استفرماندار طرقبه گفت: با وجود این که سطح آب در دره ها کم شده، اما هنوز وضعیت سیلابی است. با توجه به احتمال خطر، مسیر رودخانه های منطقه زشک، روستا های دهبار و ازغد امروز و فردا بسته است.

در استان گلستان هم با انجام انفجار های زنجیره ای خروج آب از دهانه رود قره سو به سمت دریا ۲ تا ۳ برابر افزایش یافته است.

براساس گزارش ها با این وجود هنوز ۳۵ درصد شهر گمیشان درگیر آبگرفتگی است. با نصب پل ارتباط زمینی گمیشان با شهر های گرگان، آق قلا و بندر ترکمن هم برقرار شد.
همرسانی نوشتار: