۱۰ تولید کننده برتر میلگرد در ایران کدامند؟

میلگرد یکی از محصولات فولادی مهم و پرکاربرد در صنایع مختلف صنعتی و ساختمانی است که یکی از مهم ترین وظایف آن، افزایش استحکام کششی بتن در ساختمان میباشد؛ چرا که بتن بر خلاف مقاومت بالا در برابر نیروهای فشاری، استحکام کمی در برابر نیروهای کششی دارد و نیاز است که با حمایت میلگرد، این مقاومت را تامین کند. این مساله در مقاومت و استحکام نهایی ساختمان بسیار مهم و اساسی است.

  1. چهارشنبه ۵ مرداد ۱ ساعت ۲۳:۲۸ (۱ سال،۱۱ ماه قبل)
میلگرد
به گزارش فرانگر

میلگردها در انواع مختلف از جمله ساده و آجدار و در گریدهای A1 تا A4 به تولید میرسند. همینطور میلگرد از لحاظ ترکیبات، خواص و ویژگیها، انواع گوناگون دارد. این تنوع در نوع و ویژگیهای میلگرد و زمینه های مختلف کاربردی آن و همینطور نقش مهم میلگرد در ساختمان، سبب شده است که قیمت این محصول در حیطه قیمت روز آهن، از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد.

در کشور ما، تولید کنندگان مختلفی به تولید محصولات فولادی از جمله میلگرد مشغولند. این تولید کنندگان در تولید میلگردهای خود از استانداردهای ملی و بین المللی بهره میگیرند. اما بدیهی است که قیمت میلگرد برندهای مختلف متفاوت است و همین طور کیفیت میلگرد تمام تولید کنندگان هم یکی نیست.

در این مطلب به معرفی ۱۰ تولید کننده برتر میلگرد در ایران میپردازیم.

▫️میلگرد ذوب آهن اصفهان:

مجموعه ذوب آهن اصفهان، به جرات بهترین تولید کننده میلگرد در کشور است که کیفیت میلگردهای تولیدی آن، هیچ جای شک و تردیدی ندارد. همچنین این مجموعه از اولین تولید کنندگان فولاد در کشور به شمار می آید که فعالیت خود را در سال ۱۳۵۰، در ۴۵ کیلومتری جنوب غربی اصفهان و با نام ذوب آهن آریا مهر آغاز کرد و پس از انقلاب به ذوب آهن اصفهان تغییر نام داد.

این مجتمع تولیدی برتر ایران، میلگردهای ساده و آجدار با گریدهای A3 و A4 و در سایزهای ۸ تا ۳۲ تولید و به بازار عرضه میکند.

علامت اختصاری میلگرد اصفهان که بر روی میلگردهای این مجموعه هم حک شده است، ESCO میباشد.

قیمت میلگرد اصفهان، از بالاترین قیمت های میلگرد در بازار ایران است.

محصولات تولیدی ذوب آهن اصفهان، به کشورهای خاورمیانه و اروپایی هم صادر میشود.

▫️میلگرد ابرکوه یزد:

صنایع آهن و فولاد ابرکوه یزد، یکی از تولید کنندگان مطرح میلگرد در کشور است که به تولید میلگرد مشغول است. از ویژگیهای میلگرد ابرکوه میتوان به تنش تسلیم ۴۳۰ نیوتن بر میلیمتر، استحکام کششی ۶۲۰، ازدیاد طول نسبی ۱۸ درصد و زاویه خمش ۱۸۰ درجه اشاره کرد. این تولید کننده به تولید میلگرد آجدار A3 در سایزهای ۸ تا ۳۲ میلیمتر مشغول است‌ و ظرفیت تولید سالانه آن برابر با ۴۵۰ هزار تن میباشد.

مجتمع فولاد ابرکوه یزد در سال ۱۳۹۱ به مدیریت آقای عباسقلی سمندریان، در کیلومتر ۱۵ جاده ابرکوه یزد تاسیس گردید.

▫️فولاد کویر کاشان:

کارخانه فولاد کویر کاشان که از سال ۱۳۷۹ فعالیت خود را در زمینه تولید میلگرد آغاز کرده است، یکی از بهترین و با کیفیت ترین میلگردهای تولید داخل را به بازار عرضه میکند.

میلگرد کویر کاشان دارای قابلیت جوشکاری و مقاومت بسیار بالایی است.

این کارخانه همچنین قادر به تولید میلگرد آجدار A4 آج ۵۲۰ نیز هست و علاوی بر سایزهای متداول موجود در بازار میلگرد سایز ۴۰ نیز تولید میکند.

▫️میلگرد صبا فولاد زاگرس:

از دیگر تولید کنندگان میلگرد در کشور، کارخانه صبا فولاد زاگرس است.

کارخانه فولاد صبا فولاد زاگرس، واقع در استان چهار محال و بختیاری، در سال ۱۳۹۳ تاسیس شد و در حال حاضر یکی از میلگردهای با کیفیت بازار ایران، تولید این کارخانه است.

دیگر محصولات شرکت صبا فولاد زاگرس علاوه بر میلگرد، نبشی و ناودانی است.

تولید میلگرد صبا فولاد زاگرس در حال حاضر محدود به میلگرد آجدار با گرید A3 و A4 است.

▫️میلگرد ظفر بناب:

در لیست تولید کنندگان برتر میلگرد کشور، نام میلگرد ظفر بناب هم به چشم میخورد.

کارخانه ظفر بناب، واقع در شمال غرب ایران، استان آذربایجان شرقی، در سال ۱۳۸۶ افتتاح گردید و محصولات آن انواع میلگرد، تیرآهن، نبشی، و ناودانی است.

این مجتمع تولیدی در تولید میلگردهای خود از استاندارد DIN اروپا، ASTM آمریکا و استاندارد ملی ایران، بهره میگیرد و به تولید میلگرد آجدار A2 و A3 در سایزهای ۸ تا ۳۲ مشغول است.

▫️میلگرد میانه:

یکی دیگر از تولیدکنندگان برتر میلگرد کشور، کارخانه میلگرد میانه تبریز است که در سال ۱۳۷۹ در جنوب شرق شهرستان میانه، تاسیس گردید.

در مجتمع فولاد میانه، انواع گرید میلگرد در سایزهای ۸ تا ۳۲ و طبق استاندارد ملی ایران به شماره ۳۱۳۲ به تولید میرسد.

▫️میلگرد فولاد خراسان

کارخانه فولاد خراسان، یک تولید کننده مطرح دیگر در کشور است که به تولید میلگردهای با کیفیت در غرب شهرستان نیشابور مشغول است و میلگردهای تولیدی آن نیز، به میلگرد نیشابور معروف است.

این کارخانه از سال ۱۳۸۱ به تولید انواع میلگردهای ساده و آجدار در سایزهای ۸ تا ۳۲ و طبق استاندارد ملی ایران به شماره ۳۱۳۲ مشغول است.

▫️میلگرد شاهین بناب:

فولاد شاهین بناب، زیرمجموعه هلدینگ بزرگ فولاد صنعت بناب است و در سال ۱۳۸۳ در شهرستان بناب تاسیس گردید. این تولید کننده به تولید میلگردهای گرید A2 و A3 در سایزهای ۸ تا ۳۲ میلیمتر مشغول است. علامت اختصاری میلگرد بناب BS-CT است که بر روی بدنه میلگردهای این مجموعه به چشم میخورد.

▫️مجتمع فولاد بافق یزد:

یکی دیگر از برندهای مطرح تولید میلگرد در ایران، مجتمع بافق یزد است که در سال ۱۳۹۰، با مشارکت شرکت باسکوتکنیا اسپانیا، احداث و راه اندازی شد و در سال ۱۳۹۴ نیز افتتاح گردید.

مجتمع فولاد بافق یزد، میلگرد گرید A3 در سایزهای ۸ تا ۳۲ میلیمتر تولید میکند ظرفیت تولید سالانه آن برابر با ۵۵۰ هزار تن است.

▫️فولاد آناهیتا گیلان:

تولید کننده موفق و مطرح دیگر در شمال کشور، مجتمع فولاد آناهیتا گیلان است که در سال ۱۳۸۹ در استان گیلان شروع به فعالیت کرد.

میلگردهای تولیدی آناهیتا گیلان که با علامت اختصاری AG شناخته میشوند، میلگرد گرید A2 A3 بر اساس استاندارد روسی و میلگرد آج ۳۴۰ و آج ۴۰۰ بر اساس استاندارد ملی ایران است.

خرید میلگرد با کیفیت

با توجه به نقش اساسی و مهم میلگرد در ایمنی و استحکام ساختمان، خرید میلگرد با کیفیت، مطمئن و از برندهای مطرح و شناخته شده اهمیت ویژه ای پیدا میکند و ما را بر آن میدارد که برای خرید مطمئن و حفظ جان و مال خود، از مراجعه به مراکز غیر معتبر و خرید میلگردهای بی نام و نشان و تقلبی، جدا خودداری کنیم.

مرکز پخش آهن جم با همکاری با برترین تولیدکنندگان میلگرد کشور، کیفیت، اطمینان خاطر و قیمت مناسب را به شما ارائه میدهد.

قیمت میلگرد در آهن جم، هم اکنون برای شما قابل دسترسی و مشاهده است.