شیردوشی درد آور از گاو زخمی + عکس

گاو شیرده را باید دوشید، حتی اگر او زخم برداشته باشد. زخمی که حمله پهپادی نیروهای مقاومت یمن با هدف قرار دادن پالایشگا ه های «بقیق» و «خریص» شرکت آرامکو، بر پیکره سعودی خراشیده اند اما استراتژی ترامپ در شرایط بحران و غیر بحران برای دوشیدن سعودی تغییر نکرده است.

  1. چهارشنبه ۲۷ شهریور ۹۸ ساعت ۰۰:۱۲ (۸ ماه،۱ هفته قبل)
شیردوشی  از گاو زخمی
به گزارش فرانگر

او جیب سعودی ها را به نفع آمریکا خالی می کند. آن هم درست زمانی که نیمی از تولید نفت عربستان در پی این حملات متوقف شده است. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا می گوید: «ما نفت و گاز زیاد داریم و دیگر از این که چه بلایی بر سر نفت و گاز منطقه خاورمیانه می آید ترسی نداریم[...] ما دیگر مجبور نیستیم برای نفت، نیروی دریایی به منطقه خاورمیانه بفرستیم. خودمان به اندازه کافی نفت داریم.» سخنانی که پیش از این  هم زمانی قامت خمیده شاه 83 ساله سعودی را به لرزه درآورده است. شاهی که زمانی با متحد آمریکایی خود در بزمی شبانه رقص شمشیر می کرد. ترامپ که برای فروش سامانه های پدافندی اش به ائتلاف متجاوز علیه یمن، با سلمان بن حمد بن عیسی آل خلیفه، ولیعهد بحرین گفت و گو می کرد گفت: «قطعا معتقدم این وظیفه خود سعودی هاست که بخش بسیار بزرگی از دفاع خودشان را بر عهده داشته باشند.» رئیس جمهور آمریکا اما به پاس خوش رقصی سعودی گفته که به عربستان قول نداده ایم که از آن ها حفاظت کنیم. باید بنشینیم و با آن ها (سعودی ها) به راه حلی برسیم. «ما به همپیمان های خود کمک خواهیم کرد!» اما در برابر این کمک، سعودی ها باید هزینه مالی بپردازند. تقاضای رشوه در حالی است که سرنوشت خطرناکی در انتظار عربستان است و اقتصاد این کشور در معرض نابودی است. صندوق بین المللی پول نیز پیش بینی کرده است کسری بودجه این کشور در مقایسه با سال گذشته از 5.9 درصد به 6.5 درصد در سال ۲۰۱۹ افزایش یابد.

هدف بعدی امارات است

یک فرمانده نظامی یمنی به شبکه المیادین گفته است: هدف قرار دادن میادین نفتی در عمق عربستان پیام قوی است که امارات نیز باید آن را بفهمد. شرکت های نفتی امارات و آسمان خراش های شان جزو اهداف آینده ماست. وی گفت: امارات باید رسما عقب نشینی خود از جنگ نابودی یمن و توقف ارتکاب جنایت ها را اعلام کند. تدابیر شکلی و اعلام عقب نشینی از برخی محورها هرگز ما را از هدف قرار دادن شرکت های نفتی امارات منع نخواهد کرد. این هدف قرار دادن جزو حق مشروع ما برای توقف تجاوز و کشتار در یمن است. دیروز، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه نیز با اظهارنظر درباره حملات به تاسیسات نفتی در عربستان، خواست تا یادآور شوند که چه کسی نخست عملیات نظامی را در یمن آغاز کرده است.

شاهزاده سعودی، جنبش ضد بن سلمان تأسیس کرد

بی کفایتی بن سلمان، ولیعهد و وزیر دفاع سعودی در محافظت از قلب اقتصادی عربستان حالا صدای شاهزاده های ساکن داخل و خارج را در آورده است. شاهزاده «خالد بن فرحان آل سعود» معارض دولت سعودی که در آلمان به سر می برد، دوشنبه شب با انتشار ویدئویی ضمن اعلام تأسیس جنبش «آزادی برای فرزندان شبه جزیره عربی» خواستار تدوین قانون اساسی برای پادشاهی سعودی شد. خالد بن فرحان با انتقاد از ملک سلمان، گفت که او فردی را در جایگاه ولایتعهدی گمارده که شایستگی آن را ندارد و حکومت سعودی در عهد ملک سلمان و پسرش موجب بدنامی عربستان و افول جایگاه این کشور در سطوح عربی، اسلامی و بین المللی شده است. این شاهزاده در تبعید سعودی، به حجم خریدهای تسلیحاتی اشاره کرد و گفت که در سه سال گذشته هزینه های نظامی به میزان ۱۱۲ درصد (یک سوم بودجه کل عربستان) افزایش یافته اما با توجه به حجم این خریدها، تهدیدات امنیتی کاهش نیافته است.
همرسانی نوشتار: