موشک کروز جدید ایران همه جهان را شوکه کرد + عکس

پایگاه خبری شبکه تلویزیونی شبکه الجزیره در گزارش خود با عنوان رونمایی از موشک کروز جدید ایران خبر داد و ویژگی های این موشک را تحلیل و بررسی کرده است.

  1. سه شنبه ۲۶ شهریور ۹۸ ساعت ۰۸:۵۵ (۴ سال،۱۰ ماه قبل)
«موشک نصر»، رمز پیروزی سپاه اسلام بر استکبار جهانی + فیلم و تصاویر
به گزارش فرانگر

در شرایطی که قدرت نظامی بازدارنده ایران و توان مقابله کشور با هر گونه تهدید نظامی این روزها محور بحث روز است. بررسی تکنولوژی موشک های ایران نشان می دهد که برد این موشک ها به دورترین نقاط اروپا و بیش از ۷۰ درصد آسیا می رسد و این توان دفاعی باعث نا امیدی دشمنان در حمله نظامی به خاک و تاسیسات حیاتی کشورمان شده است.

یکی از موثرترین سلاح ها در میدان های نبرد که توانایی ضربات سنگین و مهلک در زمین، هوا و دریا را دارند موشک ها هستند و یکی از اعضای این خانواده موشک های کروز هستند.

موشک کروز نصر یکی از انواع موشک های کروز ساخت ایران است که در انواع دریاپایه و هواپایه توسط سازمان صنایع دفاع طراحی و ساخته شد که برای نخستین بار طی رزمایش وحدت ۸۷ در آب های خلیج فارس آزمایش شد.

«موشک نصر»، رمز پیروزی سپاه اسلام بر استکبار جهانی + فیلم و تصاویر

این موشک قادر است شناورهای سه هزار تنی را منهدم کند. این موشک در کلاس موشک های کوتاه برد طبقه بندی شده و قابلیت شلیک از ساحل و انواع شناورها و بالگردها را دارد.

موشک کروز هوشمند نصر با قرار گرفتن در لایه های دفاع ساحلی توانایی عمل به عنوان مکمل پدافند ساحلی در کنار سامانه های توپخانه ای را دارد که این ویژگی قدرت منهدم کردن شناورهای نفوذکننده به آب های ساحلی کشورمان را برای سیستم دفاعی کشورمان ایجاد می کند.

این موشک به تعداد انبوه تولید و به نیروی دریایی ارتش و سپاه تحویل داده شد که باعث افزایش قدرت بازدارندگی کشورمان در عرصه دفاع شده است.

موشک کروز نصر با وزن ۳۵۰ کیلوگرم، طول ۳٫۵ متر و قطر ۰٫۲۸ متر به نحوی طراحی شده که با یک کلاهک ۱۵۰ کیلوگرمی قابلیت ایجاد انفجار در بدنه کشتی ها را دارد. این موشک با برد موثر ۳۵ کیلومتری و و سرعت ۰٫۹ - ۰٫۸ ماخ (معادل ۲۷۰ تا ۳۰۰ متر بر ثانیه) توانایی انهدام اهداف و نفوذ در بدنه شناورهایی با زره نیمه سنگین را برای نیروهای دریایی ایران ایجاد می کند. همچنین، نحوه هدایت این موشک به صورت هدایت تلویزیونی و راداری است. البته کلاهک این موشک احتمالا مجهز به حسگرهای سختی سنجی است.

طول باله بزرگ که در میانه طول موشک و روی مرکز جرم موشک واقع شده، موجب حفظ تعادل دینامیکی موشک خود را در زمان حرکت به خوبی حفظ کند؛ همچنین سبب افزایش پایداری پیش از برخورد به هدف می شود.

«موشک نصر»، رمز پیروزی سپاه اسلام بر استکبار جهانی + فیلم و تصاویر

موشک کروز نصر با کمک سامانه های پرتاب ساحلی قادر به هدف قرار دادن اهداف از روی جنگنده ها و بالگردها (در مدل هواپایه) را دارد که موجب افزایش قدرت مقابله با شناورهای متخاصم در آب های دریایی جمهوری اسلامی ایران است.