خاحافظی با پراید + جزییات

وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص احتمال توقف تولید پراید و عدم شماره گذاری این خودرو در سال آینده گفت: هم ایران خودرو و هم سایپا به زودی باید کیفیت و کمیت محصولات خود را اصلاح و به استاندار های مورد نظر نزدیک کنند، همچنین باید تنوع تولید خودرو را نیز مد نظر قرار داده و در این باره با خودروساز های بزرگ همکاری خواهیم داشت.

  1. چهارشنبه ۲۳ مرداد ۹۸ ساعت ۲۰:۲۵ (۴ سال،۸ ماه قبل)
به گزارش فرانگر

ایران آماده خداحافظی با پراید!رضا رحمانی همچنین بر این باور است که مسئولان باید از وعده های بی سرانجام پرهیز کرده و به تحقق قول هایی که می دهند پایبند باشند.

به گفته این مقام مسئول: یکی از برنامه ها برای صنعت خودرو آن است که از تولید خودرو هایی که از عصر و زمانشان گذشته خودداری و آن ها را را از رده خارج کنیم.

احیای صنعت قطعه سازی

رضا رحمانی با اشاره به اینکه برنامه منسجمی برای احیای صنعت خودرو و قطعه سازی داریم، تاکید کرد: حتی در نظر داریم طراحی قطعه را با همکاری بزرگ ترین طراح های قطعات خودرو در دنیا، به روز کنیم.

او همچنین درباره دلایل تاخیر در اجرای این سیاست ها توضیح داد: به دلیل آنکه همزمان با اجرای سیاست های دیگری از جمله واگذاری اموال غیر تولیدی خودروساز ها و سیاست هایی از این قبیل درگیر هستیم اجرای برخی سیاست ها به تاخیر افتاده است.

این مقام مسئول همچنین تصریح کرد: اعتقاد دارم تا زمانی باید در مقام مسئولیت بمانیم که توانایی اصلاح شرایط را داشته باشیم؛ من هنوز احساس نکرده ام که زور اصلاح کاستی ها و حل مشکلات این بخش را ندارم.

رشد تولید در چهارماهه ابتدایی سال جاری

رضا رحمانی خبر خوش اقتصادی هم اعلام کرد و گفت: روند قیمت بسیاری از کالا های اساسی یا رو به کاهش گذاشته یا با افزایش چشمگیری مواجه نشده است.

به گفته رضا رحمانی: در چهار ماهه سال جاری با افزایش تولید در بخش های مختلف روبه رو بوده ایم.

قیمت ها را رصد می کنیم

او همچنین تصریح کرد: هر هفته صد قلم کالای اساسی را رصد و دلایل افزایش یا افت قیمت این کالا ها را بررسی می کنیم. برخی کاهش قیمت ها ممکن است در حوزه کالا های کشاورزی باشد که در این صورت تولید متضرر خواهد شد. ما وظیفه داریم زنجیره تولید، توزیع و مصرف کننده را به طور همزمان بررسی و توازن را برقرار کنیم.

رحمانی در پایان این طور توضیح داد که بسیاری از صنایع با افزایش تولید روبه رو شدند و آثار آن طی چند ماه آینده در اقتصاد مشخص خواهد شد.