شوآف ملانیا ترامپ جلوی دوربین ها خبر ساز شد + عکس

کارشناسان سی ان ان با انتقاد از رفتار ترامپ اعلام کردند که چنین حرکتی نه تنها مناسب همدردی با مردم است بلکه در دایره نرم های افراد نرمال نیز نمی گنجد.

  1. شنبه ۱۹ مرداد ۹۸ ساعت ۱۷:۰۱ (۴ سال،۶ ماه قبل)
ملانیا ترامپ
به گزارش فرانگر

چند روز پس از  آنکه "ملانیا ترامپ" بانوی اول آمریکا تصویری از بغل کردن یک کودک یتیم در جریان تیراندازی گسترده در "ال پاسو"ی تگزاس را توئیت کرد، جنجال ها بالا گرفت.

این تصویر که در روز چهارشنبه هفته قبل و در جریان بازدید ترامپ ها از مرکز پزشکی دانشگاه ال پاسو گرفته شده که ملانیا و ترامپ به بازدید از قربانیان حادثه، تیم پزشکی و امداد و نجات پرداختند.

در این تصویر ملانیا کودکی دو ماهه را بغل کرده که والدینش را در جریان حمله مرگبار به فروشگاه "وال مارت" ال پاسو، از دست داده است. در این تصویر ملانیا لبخند می زند و ترامپ انگشت شصت را به نشانه موفقیت یا (دوست داشتن) بالا آورده است. این در حالی است که عمه و عموی نوزاد یتیم شانه به شانه ترامپ ها ایستاده اند.

بنا ها والدین این کودک برای نجات فرزندانشان سپر بلای وی شده و جانشان را از دست دادند.

انتشار این تصویر در رسانه ها و شبکه های اجتماعی به اعتبار رئیس جمهور ضربه زده و نشانه فقدان هم دردی و احترام وی به آسیب دیدگان این حادثه به شمار می آید.

سی ان ان نیزدر تحلیل خود گفت: خوشحالی و ابراز علامت ترامپ با میزان مصیبت وارده به کودکی که پدر و مادرش را از دست داده در تضاد است.

کارشناسان سی ان ان با انتقاد از رفتار ترامپ اعلام کردند که چنین حرکتی نه تنها مناسب همدردی با مردم است بلکه در دایره نرم های افراد نرمال نیز نمی گنجد.

اما عموی این نوزاد در مصاحبه با واشنگتن پست گفت که هوادار رئیس جمهور ترامپ است و پس از بازدید ترامپ احساس تسلی خاطر دارد. وی انکار کرد که ترامپ به خاطر "برنامه های سیاسی" چنین بازدیدی را ترتیب داده است.

پزشکان ال پاسو دیدار ترامپ را "فاقد هم دردی" عنوان کردند.

رئیس جمهور همچنین به دلیل مصاحبه نکردن با مطبوعات در طول سفر خود محکوم شد و در مقابل، ویدئویی پر شکوه و تبلیغاتی از دیدار خود و آسیب دیدگان را منتشر کرد.

"برین تانهیل" تحلیلگر دفاعی در این باره نوشت: این تعاملی عادی با نوزادی که به تازگی پدر و مادرش را از دست داده نیست. شما در حالت عادی در حین آغوش گرفتن کودک گریه می کنید.

برایان ویلیام جنز متخصص مغز و اعصاب نیز افزود:  من از دیدن این تصویر گیج و وحشت زده هستم. آیا من چیز اشتباهی در آن می بینم؟ چرا ملانیا و ترامپ ژست گرفته، پوزخند می زنند و علامت موفقیت را با انگشت نشان می دهند. آیا این رفتار شایسته کودکی یتیم است که پدر و مادرش در حادثه ال پاسو کشته شده اند.

جیمی اوگردِ وکیل نیز در این خصوص نوشت: من از دیدن این تصاویر منزجر کننده عصبانی ام.
همرسانی نوشتار: