اصابت موشک 1300 کیلومتری در قلب عربستان + عکس

نیرو های یمنی پنجشنبه (روز گذشته) با یک موشک دوربرد 1300 کیلومتری موفق شدند یک مقر نظامی سعودی را در قلب عربستان هدف قرار دهند.

  1. جمعه ۱۱ مرداد ۹۸ ساعت ۱۶:۰۱ (۴ سال،۸ ماه قبل)
یگان موشکی نیرو‌های یمنی فرودگاه ابها عربستان را هدف قرار داد
به گزارش فرانگر

شبکه خبری «روسیا الیوم» این حمله را «تحولی بی سابقه» خواند و تأکید کرد که این حمله با یک موشک بالستیک انجام شده است. روسیا الیوم، آنچه «این عملیات را از سایر عملیات های شلیک موشک به مواضع مختلف [نظامی]در عربستان متمایز می کند... این است که این موشک با این مسافت طولانی، برای نخستین بار شلیک شده است؛ زیرا قبلا، ریاض دورترین نقطه ای بود که موشک های حوثی ها (انصار الله) بدان رسیده بود».

فاصله بین الدمام و نزدیکترین نقطه به آن در شمال یمن که محل استقرار نیرو های یمنی است، حدود هزار و ۲۰۰ کیلومتر است و فاصله بین الدمام تا صنعاء نیز به بیش از هزار و ۳۰۰ کیلومتر می رسد.

ف

فاصله بین صنعاء تا الدمام

روسیا الیوم در ادامه گزارش خود، نام پایگاه های سعودی را ذکر کرده که در مسیر این موشک قرار داشته و نیرو های یمنی می توانند این پایگاه ها را منهدم کنند. در برخی از این پایگاه ها نیز نظامیان تروریست آمریکایی حضور دارند. این پایگاه ها که عبارتست از:

پایگاه هوایی ملک خالد: این مقر وابسته به نیروی هوایی پادشاهی سعودی در نزدیکی شهر «خمیس مشیط» واقع در شرق «ابها» در جنوب غرب عربستان قرار دارد. جنگنده های ائتلاف آمریکا که در عملیات سعودی علیه مردم یمن مشارکت دارند، از این پایگاه حرکت خود را آغاز می کنند.

کدام پایگاه های سعودی در مسیر موشک شلیک شده یمن قرار دارند؟ + تصاویر

موقعیت پایگاه ملک خالد

پایگاه هوایی روستای «اسکان»: این پایگاه در ۲۰ کیلومتری جنوب شرق ریاض قرار دارد. در این مرکز، هیئت نظامی آموزشی آمریکا برای آموزش نظامیان سعودی حضور دارد.

پایگاه هوایی اسکان

پایگاه هوایی شاهزاده سلطان: این پایگاه وابسته به نیروی هوایی پادشاهی است سعودی است که در جنوب شرق شهر «السیح» در استان «الخرج» واقع در جنوب شرق ریاض قرار دارد.

کدام پایگاه های سعودی در مسیر موشک شلیک شده یمن قرار دارند؟ + تصاویر

پایگاه هوایی سلطان

منابع خبری آمریکایی، واشنگتن در ژوئیه گذشته نیرو های خود را به این پایگاه بازگردانده است. ارتش آمریکا در زمان عملیات خود در خلیج فارس و عراق، از این پایگاه استفاده می کرد، ولی این نیروها، ۱۵ سال پیش از آن خارج شدند.

، صد ها نظامی آمریکایی در حال حاضر در حال آماده سازی این پایگاه برای استقرار نیرو های اصلی خود هستند. استقرار نظامی در این پایگاه «دفاعی» خواهد بود و در کنار آن نیز، سامانه دفاعی «پاتریوت» نیز مستقر خواهد شد.

پایگاه هوایی ملک عبدالعزیز (فرودگاه بین المللی سابق الظهران): نیروی هوایی سعودی از این پایگاه استفاده می کند. این پایگاه در ۲۵ کیلومتری الدمام در منطقه شرقیه عربستان واقع شده است و مرکز آموزشی نظامیان سعودی برای نبرد هوایی نیز در آن قرار دارد.

کدام پایگاه های سعودی در مسیر موشک شلیک شده یمن قرار دارند؟ + تصاویر

پایگاه هوایی ملک عبدالعزیز

سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیرو های مسلح یمن درباره این عملیات موشکی تأکید کرد که نیرو های یمن، با یک موشک بالستیک پیشرفته دوربرد، یک هدف نظامی مهم در الدمام را هدف قرار دادند. سریع بار دیگر از شرکت های خارجی در عربستان سعودی دعوت کرد که از اهداف نظامی و حیاتی دور شوند.

الدمام، مرکز منطقه الشرقیه (در شرق عربستان سعودی) در ساحل خلیج فارس است. این شهر، از مهم ترین شهر های منطقه شرقیه است که بندرش از مهم ترین بنادر عربستان در غرب خلیج فارس به شمار می رود.

این مسئول بلندپایه در ارتش یمن تصریح کرد که حمله مذکور، در پاسخ به حملات و جنایات سعودی و استمرار جنگ عربستان و تداوم ریختن خون مردم انجام شد.
همرسانی نوشتار: