اشتیاق عجیب وزیرخارجه آمریکا برای سفر به ایران

دعوتم کنند می روم

«مایک پمپئو»، وزیر خارجه آمریکا در گفتگو بلومبرگ اعلام کرده که دوست دارد به ایران سفر کند.

  1. جمعه ۴ مرداد ۹۸ ساعت ۲۳:۲۵ (۴ سال،۱۰ ماه قبل)
به گزارش فرانگر

این ادعای وزیرخارجه آمریکا در مورد درخواست سفر به ایران در شرایطی مطرح شده که واشنگتن در حال حاضر سخت ترین تحریم ها را علیه مردم ایران طراحی و اعمال کرده است.

در همین ارتباط، پمپئو گفته است در صورتی که به ایران دعوت شود، به این کشور سفر خواهد کرد و اگر لازم باشد با مقامات ایرانی گفتگو خواهد کرد.

در ادامه این گفتگو، وزیرخارجه آمریکا که کشورش رویکردی خصمانه را علیه ایران دنبال می کند، مدعی شده او از گفتگوی مستقیم با مردم ایران استقبال خواهد کرد.

پمپئو با اشاره به سفر به وزیرخارجه ایران به آمریکا گفته است که همان گونه که جواد ظریف در نیویورک با رسانه ها گفتگو می کند، او نیز خواستار آن است تا در تهران با رسانه ها وارد ارتباط و تعامل شود.

این نخستین بار نیست که مقامات آمریکایی مدعی علاقه برای گفتگو و مذاکره با ایران می شوند و پیش از این نیز دونالد ترامپ از آمادگی خود برای مذاکره با ایران بدون هیچ پیش شرطی خبر داده بود.

با این حال تا کنون تهران با توجه به نقض تعهدات پیشین آمریکا بویژه در موضوع برجام و همچنین ادامه رویکرد و سیاست خصمانه آمریکا علیه ایران، هرگونه امکان گفتگو و مذاکره با واشنگتن را به شدت رد کرده است.