چراغ سبز ترامپ برای سفر روحانی و ظریف به آمریکا + جزییات

رئیس جمهور آمریکا در جمع خبرنگاران گفت هیات ایران می توانند برای شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک سفر کنند.

  1. چهارشنبه ۲۷ شهریور ۹۸ ساعت ۲۳:۵۴ (۴ سال،۷ ماه قبل)
ترامپ: هیات ایرانی می‌تواند به نیویورک بیاید
به گزارش فرانگر

«دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا به هیات خبرنگاران همراه رئیس جمهور داخل هواپیمای اختصاصی خود گفت هیات ایران می توانند برای شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک سفر کنند. ساعاتی قبل تر «آنتونی گوترش»، دبیر کل سازمان ملل متحد گفت این سازمان برای حل و فصل مسائل مربوط به صدور روادید برای «حسن روحانی» و «محمد جواد ظریف»، رئیس جمهور و وزیر خارجه ایران با مقام های آمریکایی در تماس است. گزارش ها حاکی است تا این لحظه هنوز روادید هیأت ایرانی شامل رئیس جمهور، وزیر خارجه و هیات همراه برای شرکت در هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل صادر نشده است.

رسانه های ایران بر همین اساس گزارش داده اند ممکن است سفر رئیس جمهور و هیات همراه او به نیویورک لغو شود. ترامپ چهارشنبه در پاسخ به سوالی که آیا حسن روحانی به نیویورک خواهد آمد گفت: «من واقعاً نمی دانم. به من ارتباط ندارد، به خودش بستگی دارد.» وی اضافه کرد: «من اجازه خواهم داد آنها [به نیویورک] بیایند. اگر به من مربوط باشد اجازه می دهم بیایند. نظر من همیشه این بوده که سازمان ملل، مهم است. این سازمان قابلیت های بالقوه زیادی دارد و فرصت خوبی برای همه است. من قصد ندارم مانع حضور افراد شوم.
همرسانی نوشتار: