نخستین تصویر از حمله شبانه تفنگداران انگلیسی روی نفتکش ایرانی + عکس

تصویر منتشر شده از حضور نیروی دریایی انگلیس روی نفتکش توقیف شده ایرانی در تنگه جبل‌الطارق با دو میلیون بشکه نفت به قیمت حداقل ۱۱۰ میلیون دلار را مشاهده می فرمایید. قیمت کشتی هم حداقل ۷۰ میلیون دلار است و اگر اجاره ای باشد، روزانه اجاره این کشتی حداقل ۶۰ هزار دلار برای ایران هزینه دارد.

  1. جمعه ۱۴ تیر ۹۸ ساعت ۱۴:۴۱ (۴ سال،۱۰ ماه قبل)
خروج تفنگداران نیروی دریایی انگلیس از نفتکش توقیف شده ایران
به گزارش فرانگر

مقام های دولت محلی جبل الطارق می گویند تمامی تفنگداران نیروی دریایی بریتانیا از نفتکش توقیف شده ایرانی خارج شده اند و هم اکنون تنها گروهی از مأموران پلیس و گمرک در آن حضور دارند. 


رسانه ها روز گذشته از توقیف یک نفتکش در جبل الطارق خبر دادند. «فابیان پیکاردو» رئیس منطقه جبل الطارق در این خصوص اعلام کرد که نفتکش مذکور مظنون به حمل نفت خام برای سوریه بود که توقیف شد. وی اعلام کرد که این اقدام در ساعات اولیه روز پنجشنبه توسط پلیس جبل الطارق و نهادهای گمرکی و با  کمک نیروی دریای انگلیس صورت گرفته است. دولت جبل الطارق نیز در بیانیه ای اعلام کرد که براساس شواهد، نفتکش «گرِیس-۱» (Grace ۱) حامل نفت ایران برای تحویل به یک پالایشگاه در سوریه بوده است. بهانه این اقدام نقض تحریم های اتحادیه اروپا علیه دولت سوریه عنوان شد.
همرسانی نوشتار: