تصویر معنادار روحانی روبروی جهانگیری

ماجرای دعوا و قهر چه بود؟ + عکس

پس از انتشار شایعه ای درباره اختلاف اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری با حسن روحانی، پایگاه اطلاع رسانی دولت تصویری از جلسه امروز هیات دولت منتشر کرد که در آن روحانی و جهانگیری با چهره ای خندان در حال گفت وگو هستند.

  1. یکشنبه ۲ تیر ۹۸ ساعت ۲۲:۳۳ (۴ سال،۱۱ ماه قبل)
تصویر معنادار از روحانی و جهانگیری در هیات دولت
به گزارش فرانگر
از ساعاتی پیش در برخی رسانه ها اخباری تائید نشده ای از بروز اختلاف میان حسن روحانی رئیس جمهوری و اسحاق جهانگیری معاون اول او منتشر شد که این خبر واکنش هایی را از سوی دفتر جهانگیری و سخنگوی دولت در پی داشت.
یک پایگاه خبری در گزارشی مدعی شده بود که در پی بروز مباحثه ای در جلسه ای در روز شنبه، روحانی خطاب به جهانگیری می گوید که شما و اصلاح طلبان به دنبال سرنگونی دولت هستید. جهانگیری، اما در واکنش به این سخنان روحانی، اظهارات تندی بر زبان نمی آورد اما تصمیم به ترک جلسه را می گیرد که لاریجانی از او می خواهد جلسه را ترک نکند. جهانگیری پس از پایان جلسه، راهی منزل شده و در محل کار خود حاضر نمی شود و چندین تن از وزرا، طی دیروز و امروز با جهانگیری در منزلش دیدار کرده و خواستار بازگشت او به کارش شده اند.
در پی انتشار این شایعه محمود نادری، معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر معاون اول رئیس جمهوری در گفت و گو با با رد موضوع عدم حضور جهانگیری در محل کارش گفت که معاون اول رئیس جمهوری در جلسه عصر امروز یکشنبه هیأت وزرا حضور پیدا کرده است.
همچنین علی ربیعی، سخنگوی دولت نیز با تکذیب شایعه قهر جهانگیری، در این باره اعلام کرد: اداره جلسه امروز هیأت دولت که به ریاست رئیس جمهوری برگزار شد، بر عهده جهانگیری بوده و به هیچ عنوان قهر یا مسائلی از این دست در شأن معاون اول رئیس جمهوری و مدیران سطوح بالای کشور نیست و مطالب مطرح شده در این زمینه صحت ندارد.
وی با بیان اینکه «در جلسات سطوح عالی کشور، نظرات با آزادی و صراحت بیان می شود»، خاطر نشان کرد: در جلسات مجلس شورای اسلامی و حتی در جلسات گروه های سیاسی مختلف ممکن است درباره موضوعات مختلف، اختلاف نظرهایی وجود داشته باشد.
حسام الدین آشنا مشاور رئیس جمهوری نیز در واکنش به این موضوعات در حساب کاربری خود در توئیتر با تاکید بر اینکه اختلاف نظر بد نیست، نوشت: بزرگان کشور در جلسات عالی کشور دیدگاه های سازمانی مختلف و گاه متعارض را با صراحت تمام مطرح و تبادل نظر را تا رسیدن به بهترین تصمیم برای برای زندگی مردم دنبال می کنند. ‎
پس از این حواشی ایجاد شده، دقایقی پیش تصویری در پایگاه اطلاع رسانی دولت از جلسه امروز هیأت وزیران منتشر شد که در آن حسن روحانی و اسحاق جهانگیری با صورتی خندان در کنار محمود علوی، وزیر اطلاعات که یکی از روزنامه های امروز را در دست دارد، در حال گفت وگو هستند.همرسانی نوشتار: