عروسی فرزند امیر دوبی با حضور شوکت خبر ساز شد + عکس

فرزند، دامادها و نوه های شوکت میرضیایف، رئیس جمهور ازبکستان در مراسم عروسی پسرهای امیر دوبی و نخست وزیر امارات سوال هایی را در رسانه ها مبنی بر نمایندگی این افراد از دولت ازبکستان و یا شرکت دوستانه آن ها در این مراسم به وجود آورده است.

  1. یکشنبه ۱۹ خرداد ۹۸ ساعت ۲۰:۱۵ (۴ سال،۱۰ ماه قبل)
شرکت خانواده میرضیایف در مراسم عروسی پسران امیر دوبی
به گزارش فرانگر

پسر ده ساله رئیس جمهور ازبکستان، علیشیر میرضیایف، نوه او میرامان و دامادهایش، آیبیک تورسون اف و عطابیک عمراف، در مراسم عروسی پسر نخست وزیر امارات متحده عربی و امیر دوبی، شیخ محمد بن رشید المختوم، شرکت کردند. این مراسم روز ۶ ژوئن سال جاری برگزار شد.

در باره شرکت نمایندگان خانواده رئیس جمهور ازبکستان، شوکت میرضیایف، عطابیک عمراف با گذاشتن تصاویری در صفحه اینستاگرامی اش خبر داده است. در این تصاویر دیده می شود که امیر دوبی دستانش را روی شانه های پسر میرضیایف گذاشته است و دامادهای رئیس جمهور ازبکستان در یک صف با پسران شیخ محمد ایستاده اند.

دامادهای میرضیایف، عطابیک تورسون اف معاون اول رهبری دستگاه اجرایی رئیس جمهوری و عطابیک عمراف، معاون اول رئیس خدمات امنیتی رئیس جمهور ازبکستان هستند.

همچنان مشخص نیست که اعضای خانواده شوکت میرضیایف در مراسم عروسی پسران امیر دوبی، نمایندگان دولت ازبکستان بودند یا دوستانه به آنجا رفته اند. خدمات مطبوعاتی دولت ازبکستان در باره حضور نمایندگان خانواده میرضیایف در این مراسم عروسی موضعی نگرفته است.

امیر دوبی که نخست وزیر امارات متحده عربی نیز می باشد، به یک باره به مناسبت عید سعید فطر مراسم عروسی سه پسرش را برگزار کرد. در این مراسم اساسا مهمانانی از خارج و کشورهای عربی بودند. مراسم مطذکور در مرکز جهانی تجارت در دوبی برگزار شد. بنا بر گزارش رسانه ها، اگر وضعیت مالی امیر دوبی را در نظر بگیریم، عروسی فرزندان او خیلی متواضعانه و به دور از تجملات برگزار شده است!

شوکت میرضیایف، رئیس جمهور ازبکستان ماه مارس سال جاری در جریان سفرش به امارات متحده عربی با امیر دوبی ملاقات کرده بود. آن زمان رسانه های ازبکستان نوشتند که سفر میرضیایف به امارات «پرحاصل» بود و در جریان آن چند تفاهم نامه مهم از جمله طرح های سرمایه گذاری به مبلغ بیش از ده میلیارد دلار به امضا رسیده است. درباره آن که چقدر از این مبالغ به ازبکستان وارد شده است، هنوز اطلاعی در دست نیست.

نخبگان حکومتی در ازبکستان از زمان ریاست اسلام کریم اف با امیر دوبی روابطی نزدیک دارند. بنا بر اسنادی که در اختیار بخش ازبکی رادیو آزادی قرار گرفته است، بسیاری از مقامات کنونی و پیشین ازبکستان در دوبی صاحب خانه های لوکس، شرکت و حساب های بانکی هستند. تاجرانی که در سال های حاکمیت اسلام کریم اف بر اساس جرائم اقتصادی متهم بودند نیز در دوبی پناهنده شده اند.
همرسانی نوشتار: