ترامپ از این 2 سلاح قدرتمند ایرانی ترسید و منطقه را ترک کرد + عکس

روزنامه لبنانی البناء در مقاله ای به سلاح محرمانه ای که ایران در برابر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در اختیار دارد و باعث مهار وی شده، پرداخت.

  1. شنبه ۱۱ خرداد ۹۸ ساعت ۲۱:۴۱ (۴ سال،۱۱ ماه قبل)
Ir
به گزارش فرانگر

در این مقاله آمده است: افراد زیادی درباره ماهیت سلاح سری ایران که سپاه پاسداران برای مهار هیولای آمریکایی و کشیدن دندان های آن و از میدان به در کردنش، در اختیار دارد، سؤال می کنند.

اما جواب چیست؟ باید گفت که این سلاح سری دو نوع است: یک نوع آن تا زمان برافروخته شدن آتش جنگ محرمانه باقی خواهد ماند و نوع دیگر نزد قدرت های بزرگ شناخته شده است. هر دو سلاح را ایران توانسته است با تلاش ملی کسب کند.


این روزنامه در ادامه نوشت: اما سلاحی که کشور های بزرگ با آن آشنا هستند و نمی دانند ایران به آن دست یافته، این است: سلاح AD و سلاح A۲. سلاح AD مخفف Area denial و A۲ مخفف Anti Access/Area Denial هر دو به معنای منطقه ای است که ورود به آن ممنوع است.

با کلمات ساده می توان گفت این سلاح مبتنی بر مجموعه ای از سامانه های جنگ سایبری است که تنها در زمینه پارازیت و اخلال سایبری عمل نمی کند، بلکه قادر به انهدام کامل اهداف دشمن است. این سلاح در کشور های صنعتی پیشرفته دارای نام های مختلفی است.

این روزنامه سپس با آوردن شواهدی نوشت: برای مثال ایران با استفاده از آن ها توانست کنترل پهپاد آمریکایی از نوع RQ-۱۷۰ (که از جدیدترین و پیشرفته ترین پهپاد ها در زمان خود به حساب می آمد) را در دست بگیرد و این پهپاد را در ایران سالم بر زمین بنشاند.

اما رویداد دوم که با فناوری مشابه به اجرا درآمد، رویداد حمله یک بمب افکن روسی-که در آن مأموریت به موشک مجهز نبود- با سلاح سایبری خود به ناو آمریکایی دونالد کوک در دریای سیاه بود. در نتیجه حمله سایبری به این ناو آمریکایی، سیستم هشداری زودهنگام و سیستم های هماهنگی آتش در این ناو آمریکایی صدمه دید؛ تا جایی که تمامی سامانه های آن از کار افتاد و ۲۷ سرنشین آن ناو، خواهان لغو فوری خدمتشان شدند.

اما سومین حادثه در ایالت آلاسکای آمریکا به وقوع پیوست؛ زمانی که گروهی از بمب افکن های روسیه اقدام به حمله سایبری به پدافند هوایی آمریکا که NORAD نامیده می شود (مخفف North American Aerospace Defense Command به معنای فرماندهی دفاع هوافضای آمریکای شمالی) کردند و در نتیجه آن، هیچ جنگنده آمریکایی نتوانست از جایش تکان خورد.

این روزنامه لبنانی ادامه داد: آری، سلاح ایرانی که کارشناسان آمریکایی معتقدند شبیه سلاح های روسی است، سبب شده ترامپ سر عقل بیاید و از گزافه گویی هایش دست بردارد و پیشنهاد های گروه ب را برای جنگ با ایران دور بریزد؛ چرا که سازمان های آمریکایی که اطلاعات دقیقی نسبت به امکانات جنگی ایران دارند، به دونالد ترامپ گفته اند هر گونه حمله سبب خواهد شد تمامی قدرت ایران در زمینه جنگ سایبری برای هدف قرار دادن ناوگان های دریایی و هوایی آمریکا در تمامی کشور های حاشیه خلیج دریای عمان و غرب اقیانوس هند بکار گرفته شود و آن ها را به کلی خراب کند؛ بطوری که تمامی سامانه های ارتباطی، فرماندهی و کنترل از کار بیافتد و آتش بگیرد.

در پایان این گزارش آمده است: هرگونه حمله نظامی آمریکا با هر قدرتی هیچ تأثیری بر ایران نخواهد داشت؛ چرا که تأسیسات راهبردی ایران– چه نظامی و چه غیرنظامی-با گنبد های الکترومغناطیسی غول پیکری محافظت می شوند و این به معنای آن است که ورود در اقدام نظامی علیه ایران، خسارت فراوانی به آمریکا وارد خواهد کرد.
همرسانی نوشتار: