عربستان از ترس اینجا شب ها ایستاده با چشمان باز می خوابد + عکس

«قعطبه»، نام شهری مهم و راهبردی در مرکز استان ضالع (جنوب یمن) است که در روزهای گذشته سر و صدایی زیادی به پا کرده و خواب را از چشمان رسانه ها و افکار عمومی منطقه ربوده است.

  1. دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۱۹:۲۵ (۴ سال،۱۱ ماه قبل)
شهری که خواب را از چشمان آمریکایی‌ها و سعودی‌ها ربوده است + نقشه میدانی و عکس
به گزارش فرانگر

اطلاع رسانی از وضعیت «قعطبه» در روزهای گذشته به دلیل حساسیت ها و برخی محدودیت ها حتی به صورت قطره چکانی هم صورت نگرفت تا گمانه زنی های رسانه ها افزایش یابد و خبرهای غیر رسمی بیشتر به چشم آیند. «قعطبه» هم برای نیروهای یمنی (ارتش و جبهه مقاومت انصارالله) اهمیت زیادی دارد و هم برای ائتلاف غربی - عربی -صهیونیستی چرا که کنترل بر این شهر، سرنوشت استان ضالع و حتی استان های جنوبی یمن را تعیین می کند.

اعلام الحربی

شهری که خواب را از چشمان آمریکایی ها و سعودی ها ربوده است + نقشه میدانی و عکس

مشرق به اطلاعاتی از وضعیت «قعطبه» دست یافته که نشان می دهد ائتلاف غربی - عربی - صهیونیستی به سرکردگی اماراتی ها و سعودی ها امکانات زیادی را برای حفظ این شهر بسیج کرده و با تمام قدرت وارد میدان شده است.

براساس اطلاعاتی که یک منبع میدانی در اختیار مشرق گذاشته است، روحیه نیروهای تحت فرمان ائتلاف ضعیف و ترس بر اردوگاه آنان حاکم شده چرا که می دانند اگر قعطبه را از دست دهند، عواقب خطرناکی در میدان نبرد در انتظارشان خواهد بود.

این منبع میدانی افزود: نیروهای ارتش و رزمندگان مقاومت انصارالله با وجود درگیری های سنگین و نفس گیر کم سابقه، ابتکار عمل را در حومه شهر قعطبه به دست گرفته اند و همین مسئله نیروهای ائتلاف را به وحشت انداخته است.

شهری که خواب را از چشمان آمریکایی ها و سعودی ها ربوده است + نقشه میدانی و عکس

اگر نیروهای یمنی کنترل «قعطبه» را در دست گیرند و مواضع را در این شهر تثبیت کنند، سایر مناطق تحت اشغال نیروهای ائتلاف در استان ضالع یکی پس از دیگری سقوط خواهند کرد و راه به سمت استان های جنوبی باز می شود.

به گفته این منبع میدانی، در حال حاضر، درگیری های سنگین در حومه و نزدیکی شهر قعطبه در جریان است و جنگنده های ائتلاف به صورت کم سابقه مواضع نیروهای یمنی را به شدت هدف قرار می دهند تا وضعیت از کنترل شان خارج نشود.

از حومه پایگاه «معله» خبر می رسد، نیروهای یمنی پس از درگیری های سنگین موفق شدند خود را به ورودی های شهر قعطبه نزدیک تر کنند؛ این پایگاه در محور شمالی شهر قعطبه واقع شده است.

نیروهای تحت فرمان ائتلاف حملاتی را برای اشغال مجدد برخی مناطق در ورودی ها و حومه شهر قعطبه انجام دادند اما با مقاومت شدید رزمندگان یمنی مواجه شدند و ناکام ماندند.

اعلام الحربی

شهری که خواب را از چشمان آمریکایی ها و سعودی ها ربوده است + نقشه میدانی و عکس

براساس اطلاعات به دست آمده، در جریان درگیری ها خسارت هایی به تجهیزات نظامی نیروهای ائتلاف وارد آمد و ۶۵ تن از آنان در جریان دفع حملات کشته و زخمی شدند و شماری دیگر توسط نیروهای یمنی به اسارت درآمدند.

در روزهای گذشته نزدیک به ۲۱۵ تن از نیروهای ائتلاف از جمله چند فرمانده میدانی در درگیری های حومه شهر قعطبه کشته و زخمی شدند و دهها خودروی نظامی و مجهز به دوشکا آنان منهدم شده است.

در حال حاضر، درگیری ها در حومه «قعطبه» در جریان است و تلاش نیروهای یمنی برای کنترل بر این شهر مهم و راهبردی ادامه دارد؛ در صورتی که این شهر به سیطره رزمندگان یمنی درآید، نیروهای ائتلاف در بخش «دمت» محاصره می شوند.

شهری که خواب را از چشمان آمریکایی ها و سعودی ها ربوده است + نقشه میدانی و عکس

استان ضالع در جنوب یمن واقع شده و ۹ بخش به نام های «الأزارق، جبن، جحاف، الحشاء، الحصین، دمت، الشعیب، الضالع، قعطبة» دارد؛ حدود ۴۰ درصد از استان ضالع شامل مناطق مرکزی و جنوب شرقی و جنوب غربی در اشغال نیروهای ائتلاف است.
همرسانی نوشتار: