اظهارات جنجالی و جدید ترامپ درباره درگیری نظامی با ایران + جزییات

رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه گفت که دوست دارد ایرانی ها با او تماس بگیرند.

  1. پنجشنبه ۱۹ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۲۲:۲۵ (۵ سال قبل)
به گزارش فرانگر
ترامپ در پاسخ به سوالی درباره اعزام یک ناو هواپیمابر به منطقه برای مقابله با ایران، ادعاهای مطرح شده در رسانه ها را تکرار کرد و گفت اطلاعاتی در دست است که تهران قصد حمله به نیروهای آمریکایی را داشته است.
او در پاسخ به این سوال که آیا خطر درگیری نظامی وجود دارد گفت: «بله، این چیزی است که همیشه مطرح است. نمی خواهم بگویم، نه، ولی امیدوارم این اتفاق نیفتد.»
او در ادامه گفت: «می دانید دوست دارم درباره ایران چه اتفاقی بیفتد؟ دوست دارم به من زنگ بزنند. می دانید که جان کری با آنها زیاد صحبت می کند. جان کری بهشان می گوید که زنگ نزنند. این نقض قانون لوگان است و او باید بابت این تعقیب قضایی شود، ولی آدم های من نمی خواهند کاری کنند که.... فقط دموکرات ها از این جور کارها انجام می دهند.»
وی در ادامه مدعی شد که جان کری جلسات و تماس های تلفنی زیادی با مقام های ایران داشته و به آنها گفته که چه کاری انجام دهند.
ترامپ در ادامه ادعا کرد: «از وقتی من [آمریکا را] از برجام خارج کردم، اقتصاد آنها دچار آشوب شده؛ تورمی دارند که نرخ آن بالاترین رقمی است که تا به حال شنیده ام. آخرهفته ها و حتی در طول هفته شورش در کشورشان اتفاق می افتد.»همرسانی نوشتار: