بهنوش طباطبایی در لباس جولی اندروز + عکس

بهنوش طباطبایی به نمایش موزیکال "مری پاپینز" به کارگردانی احمد سلیمانی پیوست.

  1. شنبه ۲۳ شهریور ۹۸ ساعت ۲۱:۵۵ (۴ سال،۸ ماه قبل)
لباس جولی اندروز بر تن بهنوش طباطبایی
به گزارش فرانگر
نمایش موزیکال "مری پاپینز" قرار است با حضور بهنوش طباطبایی روایتگر ماجراجویی ها و داستان های هیجان انگیزی باشد که در خانواده "بنکس" رخ می دهد. این نمایش قرار است آبان سال جاری به عنوان سومین تجربه گروه تولیدی موزیکال های "الیورتوییست" و "بینوایان" به کارگردانی احمد سلیمانی در تالار وحدت به اجرا در آید.
"مری پاپینز" یکی از محبوب ترین شخصیت های فانتزی است که تا قبل از این به هنرمندان چیره دستی در تاریخ سینمای جهان از جمله جولی اندروز رسیده است. نقش آفرینی جولی اندروز در نقش مری پاپینز در سال ۱۹۶۴ اسکار بهترین بازیگر زن نقش اصلی را برای وی به ارمغان آورد و همچنین با این ایفای نقش، وی به انتخاب مجله پریمیر جزو یکصد شخصیت برتر تاریخ سینما قرار گرفت. نقشی که در کنار سایر نقش های اندروز همچنان برای او افتخار می آفریند. حدود دو دهه بعد، "ناتالیا آندریچنکو" در نقش "مری پاپینز" ظاهر شد.
پس از پیچ و خم های بسیاری که این شخصیت در طول تاریخ نمایش و سینما پشت سر گذاشته، حالا قرار است توسط یکی از بازیگران شناخته شده ایرانی بازآفرینی شود تا بدین ترتیب بهنوش طباطبایی عنوان "مری پاپینز" را به نام خود ثبت کند.
بهنوش طباطبایی؛ بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون که آثار درخشانی در کارنامه حرفه ای خود دارد از آبان امسال در نقش "مری پاپینز"؛ پرستار خانواده بنکس روی صحنه تالار وحدت ظاهر می شود. طباطبایی دو سال متوالى کاندیداى بهترین بازیگر زن براى نمایش هاى "داستان یک پلکان" و "ابرهاى پشت حنجره" به کار گردانى رضا گوران از جشنواره بین المللی تئاتر فجر در سال های ۸۸ و ۸۹ و به خاطر نمایش "سیندرلا" اثر جلال تهرانی کاندیداى جایزه بهترین بازیگر زن در جشن منتقدان تئاتر در سال ۹۳ شد.
وی همچنین نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم ماجرای نیمروز - رد خون در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر و نقش مکمل زن برای فیلم سیانور در جشن منتقدان سینما شد.
در کارنامه حرفه ای بهنوش طباطبایی علاوه بر فعالیت های سینمایی آثار نمایشی همچون "فصل شکار بادبادک ها" به کارگردانی جلال تهرانى و "ترانه هاى قدیمى"، "سینماهاى من"، "آدامس خوانى"، "نام تمام مادران" و "آینه هاى روبرو" به کارگردانی محمد رحمانیان به چشم می خورد.
این اثر اقتباسی آزاد از مجموعه داستان های مری پاپینز نوشته پاملاتراورس با ترجمه احمد کولیوندی، ترانه سرایی و دراماتورژی محمدرضا کوهستانی است.