ازدواج دوم مهنوش صادقی و انفجار یک بمب خبری + عکس

نفوذ مردم از طریق فضاهای مجازی به زندگی هنرمندان یک رابطه دوسویه است که گاهی دستمایه تحلیل هایی درباره این قشر از جامعه می شود.

  1. دوشنبه ۱۰ تیر ۹۸ ساعت ۱۵:۴۰ (۴ سال،۹ ماه قبل)
خبر
به گزارش فرانگر

این روزها انگار داستان زوج های مشهور و زندگی شخصی شان یک بار دیگر مورد توجه جامعه قرار گرفته و سوژه خبر شده برای تجزبه و تحلیل این ازدواج ها، طلاق ها و البته اگر یک فقره قتل را هم به این پرونده اضافه کنیم همه چیز تکمیل می شود. راه پیدا کردن مردم از طریق فضاهای مجازی، علی الخصوص اینستاگرام، به زندگی هنرمندان یک رابطه دوسویه است که این رابطه دستمایه نوشتن و گفتن نقد و تحلیل های اجتماعی و فرهنگی در حوزه جامعه شناسی و فرهنگ است.

این نقد و نظرهاست که «سلبریتی ها» را به عنوان یک گزاره مهم برای خوراک دادن به جامعه معرفی می کند و این خوراک گاهی آنقدر بدمزه است که صدای خود سلبریتی ها را هم در می آورد. در آخرین فقره، ماجرای ازدواج مهدی هاشمی بازیگر سرشناس ایرانی با مهنوش صادقی آن قدر مورد توجه قرار گرفت که برخی به دلیل شباهت ازدواج یک چهره سرشناس پا به سن گذاشته با زنی جوان آن را با ماجرای قتل میترا استاد توسط محمدعلی نجفی در هم آمیختند و سوژه را به لحاظ خبری، در دسته اخبار داغ قرار دادند.

ماجرا از اینجا شروع شد که مهنوش صادقی نویسنده و بازیگر سینما و تلویزیون در ویدئویی از ازدواجش با مهدی هاشمی سخن گفت و حرف و حدیث های پیش آمده مبنی بر ازدواجش را تأیید کرد. بعد از این ویدئوی کوتاه که در اینستاگرام منتشر شد نورا هاشمی، دختر مهدی هاشمی و گلاب آدینه ازدواج پدرش با این زن جوان را تکذیب کرد و گلاب خانم هم در جواب کاربران فراوان اینستاگرامش نوشت: «ببینید و بخندید.»

کار به اندازه کافی بیخ پیدا کرده بود که مهدی هاشمی تصمیم گرفت بالاخره با یک ویدئو سر و ته قضیه را جمع کند و این جدال را وارد مرحله دوبه دو کند. هاشمی خودش در این ویدئو از زرد بودن کل ماجرا حرف می زند و معتقد است که فضای مجازی جای پرداختن به مسائل سیاسی است نه این حرف ها. زندگی هنرمندان سرشناس، به هر صورت برای مردم جذاب است و وقتی می گوییم «برای مردم جذاب است» این امکان را هم در اختیار آن ها گذاشته ایم که آن طور که می خواهند و با چیزهایی که می دانند درباره این هنرمندان سرشناس قضاوت کنند و مسائل را از زاویه خودشان ببینند. پرونده ازدواج مهدی هاشمی، اما به نظر با نامه ای که نوشت، بسته خواهد شد.

هاشمی در این نامه با تأکید از مهنوش صادقی به عنوان تنها همسرش نام آورده و از حسن این یکی و عیب وایرادهای آن یکی مفصل نوشته است. مهدی هاشمی در این نامه می نویسد: «من و خانم آدینه سال هاست که با توافق جدا از هم زندگی می کنیم و هیچ رابطه عاطفی هم بین ما نبود که بشود اسمش را ارتباط زناشویی گذاشت.»

خواندن نامه مهدی هاشمی، اولین تصوری که ایجاد می کند، تصور یک نویسنده عصبی است که از یک دعوای خانوادگی بیرون آمده و برای فروکش کردن عصبیت ها، شاید به خواست همسر دومش تصمیم به نوشتن نامه ای کرده و خواسته گل پیروزی را به دروازه زندگی خودش بزند و آن طرف بازی هم البته غریبه نیستند: «دختر و همسرِ حالا دیگر سابقش و کلی تماشاچی.» او درباره همسرسابقش گلاب آدینه می نویسد: «خانم آدینه به ویترین و ظواهر علاقه دارند و با منتشر کردن عکس هایی دو نفره می خواستند از زندگی ما اسطوره ای بسازند و زندگی عاشقانه ای را نمایش بدهند.» هاشمی در این نامه دلیل داغ شدن این خبر را هم این طور توضیح می دهد: «در تمامی این سال ها با سمپاشی و بایکوت کردن مهنوش مانع ادامه کار حرفه ای او شدند و او را خانه نشین کردند که او به احترام حرفه و گذشته من سکوت کرد، ولی حالا بعد از سکوتی طولانی به دلیل اینکه این فشارها و سمپاشی ها همچنان ادامه داشت و شدت گرفت در لحظه ای عصیان کرد و این ازدواج را علنی کرد که البته من به او حق می دهم و این جنجال به پا شد.»
همرسانی نوشتار: